Recepti - ponavljanje - kvaliteta

Mygrace

sporočila: 6506

21. avg 2012 17:23

Menda imajo ta prave kuharske knjige jajca stehtana.

 

Drugač pa....še tako ekzakten recept lahko sfali, če nisi talent, nimaš kej!

 

 

                                    

                                                evo mal vode, natur..!

Mygrace

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. avg 2012 17:27

Mygrace je napisal/a:

 

 

Drugač pa....še tako ekzakten recept lahko sfali, če nisi talent, nimaš kej!

 


Mygrace

 

yeap, točno tako!

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. avg 2012 17:27

Pod črto: najbolje je en sam recept, vsi smo na tako stran narejeni, da ga bo skuhal vsak po svoje!

lp

cervus

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

21. avg 2012 17:29

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

21. avg 2012 18:08

Ok, in kaj je AŽNKFČ ???

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. avg 2012 18:11

Saj je vmes lepo napisan recept, ste ga spregledali? Iz kuharic poznam ta recept, jedla pa te jedi še nisem.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

21. avg 2012 18:31

Ja, res je ,sem spregledal. Opravičilo za nadlegovanje in hvala za opozorilo Rimljanka :)

hedonist

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

21. avg 2012 18:39

Se je splačalo prebrati, a ne, hedonist?

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

21. avg 2012 20:46

No ja, kolega 666, nič posebnega bi rekel ampak zakaj ne . Berem tudi tvoje japonske specialitete čeprov ne vem kako bi se jih lotil saj zanje nimam na voljo sestavin verjamem pa, da so verjetno kul. Sicer pa saj veš , že Rimljani so rekli, da se o okusih ne razpravlja (de gustibus non est disputantum ) :)

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. avg 2012 21:34

666 je napisal/a:

Če bomo vsi samo "potegovali" najboljše, potem bomo končali tam, kjer smo: v Sloveniji 

"Potegni najboljše" deluje samo, če obstaja tudi "ponudi najboljše", tega pa žal primanjkuje.



 

In kaj potem, če ostanemo v Sloveniji?  Če komu kaj ni prav, danes je mala malica oditi vtujino.

Glede drugega stavka, ki pa se lahko nanaša tudi na prvega, bi pa dodala, da ni nujno, da drži. Ker iz vsega, kar se nudi, lahko potegneš najboljše. Naj zapisšem misel, za katero ne vem več, kdo jo je izrekel:  Najsrečenjši ljudje nimajo nujno vsega v izobilju; oni samo izkoristijo najboljše od vsega, kar jih doleti.

 

To lahko upoštevamo tudi pri receptih. Čeprav tudi mene moti nekaj stavri v zvezi  z recepti, sploh ponavljanje - nazadnje imamo celo blog o kremšnitah, receptov v bazi pa nešteto, tako rekoč identičnih ... a očitno je deklič mlad in ji je doma narejena krema pač nekaj novega in je kar blog o tem napisala; pa naj ga, za tiste nlade, ki jim je to tako kot njej očitno nekaj novega.

Podobno razišljam o nekaterih receptih, en nedavno objavljen je celo z dvema utežema, pa gre samo za mešanje petih sestavin v eni ponvi ... A očitno je avtorici to pač nek dosežek in zapletena reč. Zato pod recepte res redko kdaj kaj napišem. In se mi kar toži po časih, ko smo pod recepti dabatirale, da se je kar bliskalo, in izvlekle iz teh debat veliko zanimivh, novih in poučnih izkušenj.

 

Sama trenutno nimam na zalogi nič posebnega. Od receptov tujih kuhinj rada objavljam tiste, ki sem jih doma, po obisku neke dežele, tudi sama preizkusila.  Že zato, da primerjam. Ali morda objavim recept, ko sem kuhala kar tako, po trenutnem navdihu, pa se je dobro izteklo. Da bi pa na silo pametovala in podučevala, ali objavljala recept za biskvit s pudingovo kremo in sladko smetano, to pa ne več. Sem to fazo prerasla, naj štafeto prevzamejo drugi. Jaz zdaj predvsem opazujem iz druge vrste in ni ga lepšega.

 

Aja, pa en sonček za magnolijo

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti