Morska torta :-)

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. sep 2007 20:58

joj ja, te so tok luštni, mislim da se jih pri nas ne dobi. Pa še problem "padanja ven" je rešen, ker se razprejo! mela biiii katka

rakicar  

član od: 11.12.2005

sporočila: 48

27. sep 2007 21:59

Ooooooooooo paša za oči. Med vsemi temi čudovitimi slikami je tudi višnjeva baklava recepta pa nikjer ne najdem. Tudi na forumu je bilo govora o njej in tudi sliko sem tam videla in striček google mi pokaže isto. Zato lepo prosim, če mi kdo, ki ima ta recept pomaga. Obožujem baklave in višnje in se mi kar sline cedijo ob pogledu na tisto čudovito slikico. Že vnaprej hvala!!!!!!!!! rakicar

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. sep 2007 22:03

ann je napisal/a:
A mogoče kdo ve kje se kupijo oz. naročijo tisti plastični modeli z čebelicami-za osja gnezda, ki jih ima stana v svojem albumu (na desni strani -ikona okraski). Hvala že vnaprej. ann

 

Take modelčke najdeš pri meni v špajzu, nabavila mi je stana jasno. (Pomagala ti s tem nisem nič, samo važim se). Da o okraskih ne govorim, jih vsake par dni občudujem, zdaj pa mi jih je škoda porabit, ker so tako lepi.

jade

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

27. sep 2007 22:12

To pa je več kot čudovito.Stana vse čestitke. kalcicl

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. sep 2007 0:08

Jade, jade...

Hvala za pohvale, vendar sploh ni taka umetnija, kot mogoče izgleda. Vam bom čisto odkrito povedala... Tole tortico sem včeraj dopoldne naredila prav na hitro za sodelavko, ki je imela rd. Zmenjeni sva bili za drug datum, vendar je morala spremeniti načrte jaz pa hitro v trgovino in v dobrih dveh urah sem naredila torto. Razmišljala sem, kako naj jo okrasim, nato sem se spomnila, da je 18 let preživela ob morju in sem se odlločila za "morsko torto". Biskvit sem delala po receptu Biskvit ki nikoli ne pade dol, filala pa s kremo iz smetane in nutelle. Tičino maso sem obarvala, malo pregnetla tako, da je bila marmorirana (se mi je že hudo mudilo v službo in sem si rekla, sej je še boljše, če je ne gnetem prav dolgo) ter dala na torto. Pa sem si rekla, kaj se čem matrat z glajenjem torte, naj bo kar pomečkana, pa še hitreje bo narejena... Tiste lepe okraske in kamenčke nisem sama delala (nisem tak mojster) temveč mi jih je poslala moja draga sestra, ki živi v Bosni. Ne morete verjet, kakšne lepe okraske imajo tam, pa še poceni so!

No, tako, pošteno priznam, da le nisem tak mojster... Navadna torta, malo pomečkane tičino mase in gotovi okraski Ampak sodelavka je bila pa fuuulll presenečena in vesela

 

Majamarko, velja

 

Ann, te modelčke mi je prav tako poslala sestra. Lahko jo vprašam, če še kakšnega pošlje.

 

Vendelina, hvala... Hehe tole z receptom bi bil pa lahko zanimiv izziv za mojo kuharijo (samo malo me skrbi, ker se nimam glih za tako mojstrico...

 

Rakicar, recept za višnjevo baklavo je od Dragičke ampak ga (še) ni dala v bazo. Pošljem ti ga na zs. 

stana

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

28. sep 2007 5:14

sem čisst nova tle pr vas gor,vendar pa vsak dan občudujem vaše slikce pa mi ih ni nikol dovolj.Spremljala sem vas že prejk ste zabavni, kar nekaj recptov sem preizkusila; vsi so uspeli ampak tale torta je pa ZAKON! Lahko noč tarčica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. sep 2007 7:47

Saj vem, da mi boste fovš ampak se moram pohvalit, da imam veliko okraskov iz stanine zbirke tudi jaz.  He, he se splača met fajn prijatelco. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti