Razočarana

tema je zaklenjena

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. sep 2007 20:37

Men je tudi vseeno, malo me pa zaskrbi, ko so slike tako porihtane in prav nič iz naših kuhinj,svetloba nastavljena, premaz za bleščeč videz...takih filmskih slik tu gor ni fajn gledat. Rada imam take domače, da se vidi umetniška roka avtorja in da je mogoče narediti približek po lepoti tem mojstrovinam.

Mislim pa , da je v začetku že nekdo povedal, da je moč videti po poslanih fotkah, kaj je "naše" in kaj je od kakšnega profiča.

titta

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. sep 2007 20:44

Bojan skuša filtrirati slike in ne objavlja slik, ki so skenirane kot prvo. Vsega se seveda ne da "uloviti" na ta način. Vsega ne moremo prebrati in poznati. Sem skušal že velikokrat povedati, pa nihče noče ali pa ne zna razumeti, da slik, katerih lastniki niste, ne morete razmnoževati naprej preko javnih medijev. Lahko jih pošljete prijateljem, ampak to je vaš problem. In res, tega nihče ne preganja v praksi (z redkimi izjemami filmskih studiov ki pošiljajo kazni uporabnikom Torrentov). Potem boste rekli, saj tudi filme jemljete iz interneta. Morda. Marsikaj se dogaja. Ampak javno se pač ne sme objavljati avtorsko zaščitenega gradiva, med katerega nedvomno sodijo slike, take ali drugačne. Pa me imate lahko še tako za "lesenega", ampak avtorskih pravic se kršiti ne sme. In kdor me opozori, da je prišlo do kršitve, bom vedno reagiral. Tudi moram reagirati, sicer ogrožam to stran. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

28. sep 2007 20:59

Mayisa, pa veš zakaj so recepti in forum tako super? Zato ker dobiš informacije iz prve roke, kako je treba narediti da ni preveč tekoče, da stoji pokonc, da ni zažgano, daje recept še boljši... Na forumu dobiš en kup informacij iz prve roke. To pa zato, ker informacije posredujejo tisti, ki imajo izkušnjo, ki so recept v resnici probali. Če bi vsi pošiljali skopirane slike (sploh ne vem, če je dovoljeno kar tako kopirati slike) in recepte, zraven pa trdili, da so v resnici jed skuhali, ne vem kakšne informacije bi lahko sploh delili na forumu... Potem raje odprem kuharsko knjigo ali časopis. Meni jedi po receptih iz časopisov redko uspejo tako, kot zgleda na sliki. Opazila sem že večkrat, da so pri različnih receptih iste slike. Zato je Kulinarika tako super. In taka laž izniči ves trud ostalih, ki se trudijo, pa jim ne uspejo take super mega profesionalne torte. Ne vem, kako bi se počutila, če bi objavil nekdo sliko tvoje torte, s katero si se trudila več ur, zraven pa bi pisalo, da jo je on naredil. Sploh pa ne vem, zakaj je "osumljenka" sploh to naredila, ker dela v resnici lepe torte in bi se lahko pohvalila s svojimi, ne pa tujimi. Lahko bi slike ravno tako skopirala (saj namen je bil itak ideja), zraven pa ne napisala, kako je bil mož srečen, ko jo je dobil. Tudi jaz rada gledam lepe slikice, tu na kulinariki jih je polno, čene pa pogledam še na kakšno drugo stran... feferon

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. sep 2007 21:10

Koliko besed, pa nič konkretnega, feferon. Če veš, povej vsaj jerneju na ZS. rimljanka

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

28. sep 2007 22:10

rimljanka, uganka je bila že zdavnaj rešena... slike so pa tudi že kar nekaj časa zbrisane... feferon

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. sep 2007 22:21

Kaj če bi zaklenili to temo, zdaj, ko vemo, da ne bo nihče več grešil?

Novi fosili so tak fajn zapeli: "svaka tajna uvjek i tako se dozna....."

titta

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

28. sep 2007 22:34

mi ni nič več nič jasno.. kar naprej vsi nekaj pišejo kaj konkretnega pa nihče ne pove. Ne vem a sem jaz tako butasta al kaj? No ne razumem kaj hočejo pravzaprav povedat, ker se začne pisat, potem pa... biba

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. sep 2007 6:56

biba,

gre za torto narejeno za obletnico kronanja kraljice ( ne smem povedat katere ), ki si jo nekateri lastijo, jaz pa sem podpisal, da ne bom povedal, da sem je jaz naredil.  A je zdej jasno?.

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. sep 2007 7:21

No zdaj vsaj vemo, da je Ežoj kraljevski slaščičar v civilu.

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. sep 2007 8:08

In - da ežoj še blj uspešno prikriva svoje mojstrsvo, razglaša, da NE ZNA narediti SIJOČE čokoladne glazure!  Prebrisano, ežoj! rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti