Oh slovenščina

neznan uporabnik

14. okt 2009 13:09

Mnenja o "skromnosti, ki ni seksi", so deljena, Vendelinčič.. Večina mojih moških prijateljev meni nasprotno: tiha voda bregove dere. Tako imajo za družbo, zabavo in da še kaj postorijo namesto njih, radi samozavestne ženske, ko pa pade noč, pa pravijo, da s takimi, ki se ćez dan utrudijo, bolj malo uživajo. No ja, je odvisno od kondicije..in od karakterjev.. Pa kolikor se jaz spoznam na seks, pride velikokrat do tega, da ženska, ki "veliko obeta", potem na rami dotičnega v joku zaspi. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 14.okt 2009 13:10 Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 14.okt 2009 13:10

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

2. okt 2010 8:30

Pozdravljeni.

Mene pa zanima, če bi mo kdo znal povedati kako pravilno napisatis tvek:

Nada, sam svoj mojster že 50 let!

Nada, sama svoj mojster že 50 let!

Nada, sama svoja mojstrica že 50 let!

....

napis je za na torto, in res ne vem kaj je prav ... :(

 

NAJLEPŠA HVALA!

Pitončica

neznan uporabnik

2. okt 2010 9:01

Nada, sama svoja mojstrica že 50 let!

japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2010 10:21

Mene pa zanima, kako to, da je zdaj vse " v luči". Na radiu, TV, v pisanih medijih...To mi gre že malo na živce.

Kaj pa vam? Saj ni nič narobe, le včasih se vprašam, kako smo toliko časa živeli brez "v luči te situacije" itd...

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. okt 2010 11:30

naor, to je gotovo reklama, ki jo sponzorirajo elektropodjetja .  V reklami za optiko bo pa "v vidu" ... itd.

Meni gre pa neznansko na živce, da kar naenkrat ni več predstav in podobnega ampak vse več "performansov".

 

Cila

 

 

Pozabila sem pripisati, da so mi še bolj všeč "inštalacije". Mi deluje, kot da so se vsi vodoinštalaterji prelevili v kulturnike .

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02.okt 2010 13:25

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02.okt 2010 13:26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2010 12:52

No ja, če v Ljubljani ni več nobenega novega bloka, so le novi dvori, rezidence, kvarti,...............potem res ne more bit predstav, so lahko le performansi.  Cila, to bi pa že lahko "shvatila".

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2010 13:30

Cila, rimljanka...

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2010 13:40

Ja, pa še na tole sem se spomnila. Kar nekaj žensk sem že slišala, da uporabljajo v dvojini, če rečejo npr: greve v kino, namesto greva, midve greva.Ne vem od kod ta " grevi".

naor

neznan uporabnik

2. okt 2010 13:59

Pri nas se je ta greve ali grevi skorajda udomačil. Začelo se je iz heca, ker sem zafrkavala našo hči in njene prijateljice, ki so trdile, da jim "greva" zveni precej moško.

Ampak, kot ponavadi, iz heca pride zares. In evo ti ga na, kar mimogrede, prevsem pa, kadar sem izredno dobre volje, mi tale "grevi" kar zleti iz ust.

Sploh, kadar greve na kakšen event.. (ne s hčero, da ne bo pomote. Pač nisem njena prijateljica, sem njena mama in midve ne gruvava skupaj)

 

Drugače pa, ena tukaj je napisala, da se v slovenščini sklanjata ime in priimek skupaj.

To velja le za moški spol:

- videli smo Toneta Peteršilja (recimo),

nismo pa videli Antonije Peteršilje, videli smo Antonijo Peteršilj ali pa morda lahko tudi Antonijo Peteršiljevo..

 

Meni osebno zadostuje, da vem, kako je prav in kako narobe. In potem situaciji (priložnosti, trenutku, okoliščinam...) primerno govorim. Včasih raba pravilne slovenščine zveni kar malce preveč afektirano. Sploh, če nekdo vztraja na tej naši ljubi dvojini, vse ostalo mu je pa španska vas.

japaja

Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 02.okt 2010 14:03

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

2. okt 2010 16:34

japaja je napisal/a:
Včasih raba pravilne slovenščine zveni kar malce preveč afektirano. Sploh, če nekdo vztraja na tej naši ljubi dvojini, vse ostalo mu je pa španska vas.

Ko bova bili pridni, bova šli v kino. Če ti ne maraš ta film, se bova pa vstali in šli v drugo dvorano.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti