Kokosova mast

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jul 2008 10:36

Tudi sama pridno uporabljam kokosovo mast kot nadomestek sončničnega olja ali masla, kjer se le da... A ima kdo izkušnje z dunajskimi zrezki? In kako je z oljem, ste našli kakšnega brez vonja in okusa po kokosu?

 

Hvala za odgovore in lep dan!

jasna

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. jul 2008 11:08

Nas je lasnko leto profesor kemije "dudla" to kokosovo olje,ker se pri segrevanju zelo težko spremeni v toksične maščobe.Pa tudi višje se ga lahko segreje,ker ostala olja lahko pri zelo visokih temperaturah postanejo rakotvorna. Jaz od letos uporabljam kokosovo mast tam,kjer sem prej margarino ali olje (razen pri solati in cvrenju).Mi je fino,ker velja "manj je več" in ga porabiš res zelo malo,pa se ti lepo razlije po celi ponvi. Roncolino

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jul 2008 14:13

To je tudi meni všeč, Roncolino!

Npr pri šmornu, tako lepo steče po ponvi,  tudi če ga dam samo pol kocke...

jasna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. jul 2008 15:19

berny je napisal/a:
Danes sem videla kokosovo mast (mislim da se imenuje Palmin) v Intersparu. berny
Tudi jaz sem zadnjič kupila omenjeno kokosovo mast v Inetrsparu in sem ugotovila, da mi bolj odgovarja kot tista v kockah, ki sem kupovala do sedaj, saj je bolj mehka in zato bolj uporabna za razna peciva. katjushka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. jul 2008 15:43

Mislim, da govorimo o treh stvareh: kokosovem maslu, kokosovi masti in palmini masti. Zanima me, kakšna je razlika. Dolores

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jul 2008 15:50

Dolrores, a si mislila namesto palmine masti kokosovo olje? n si se zatipkala? Ker o kokosovem olju smo res pisali. Kokos pa raste na palmi, tako da ne vem, če je res kakšna razlika?

Res je, da tudi sama šele spoznavam lastnosti kokosove masti (ali karkoli je pač to, kar je pakirano podobno kot debela čokolada) in mi je zelo všeč! Naslednji nakup bo olje, no, pa za Palmin bom preverila, če ga imajo v Tušu, ker v Špar ne maram hodit.

jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2008 16:26

Dolores, kokosova mast ali maslo oziroma olje - ena in ista zadeva. palmova maščoba pa je nekaj drugega.

Drugače pa tudi sama uporabljam Palmin, priročna embalaža (kot od margarin) in lahko ga jemlješ ven z žlico.

http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=296

http://palmin.com/

Loni Makaroni

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

3. jul 2008 22:04

Tudi jaz bom poskusila to uvest med prehranjevanje, namreč do sedaj sem kokosovo maslo kupovala v lekarni in z kuhanjem svežega rožmarina naredila kremo za obraz in telo.Je pa izraziti vonj po kokosu in čudovita krema za suho kožo. BISERKA55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jul 2008 22:11

biserka55, to, kar je iz lekarne in tisto, kar je v trgovini seveda še zdaleč ni enako. Preveri, da ne boš razočarana. Ker trgovinska maščoba nima noibenega okusa ali vonja po kokosu.

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

3. jul 2008 22:45

Na spletni strani od Cobia res piše o krivic, ki se je dogajala "nasičenim" maščobnim kislinam, ampak kot "zdravstvenica" vseeno težko spremenim mnenje, sploh če o velikih ++ govori proizvajalec - saj vemo marketing in te zadeve. Kaj pa neodvisne študije!? Lp, veverica Sporočilo je spremenil(a) sara dne 03. jul 2008 22:46:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti