Kokosova mast

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

25. sep 2007 9:09

Tudi sama sem nabavilo cobio kokosovo maslo (baje je maslo in olje eno in isto, le da je maslo pod 23 stopinj celzija, olje pa nad to temperaturo), ampak meni za pripravo slanih jedi ni uporabno. Ko sem na njem prepražila riž, je imal priokus po kokosu, čeprav trdite, da pravo kokosovo olje nima nobenega priokusa. Prosim za komentar. lp Alenka alenka5

kit-kat  

član od: 22.6.2007

sporočila: 36

25. sep 2007 11:58

Ponovno postavljam vprašanje: Jaz sem iskala kokosovo mast v Intersparu in v bližnjem Mercatorju pa je nisem našla. Oz. v M. so rekli, da je nimajo, da je samo v večjih trgovinah. Kje jo najdete ve? kit-kat

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. sep 2007 13:33

jaz sem jo v soboto, 22. 9. 07, kupila v enem relativno majčkenem Mercatorju.

LP

cervus

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

25. sep 2007 14:32

alenka5 je napisal/a:
Tudi sama sem nabavilo cobio kokosovo maslo (baje je maslo in olje eno in isto, le da je maslo pod 23 stopinj celzija, olje pa nad to temperaturo), ampak meni za pripravo slanih jedi ni uporabno. Ko sem na njem prepražila riž, je imal priokus po kokosu, čeprav trdite, da pravo kokosovo olje nima nobenega priokusa. Prosim za komentar. lp Alenka alenka5

 

Imam isti problem s tem oljem. Še dobro, da nisem kupila tistega za 12€.

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

25. sep 2007 20:48

alenka5 je napisal/a:
Tudi sama sem nabavilo cobio kokosovo maslo (baje je maslo in olje eno in isto, le da je maslo pod 23 stopinj celzija, olje pa nad to temperaturo), ampak meni za pripravo slanih jedi ni uporabno. Ko sem na njem prepražila riž, je imal priokus po kokosu, čeprav trdite, da pravo kokosovo olje nima nobenega priokusa. Prosim za komentar. lp Alenka alenka5

Punce so na prvi strani tega foruma rekle, da kokosova mast nima vonja in okusa po kokosu, kar popolnoma drži. Za olje pa ne bi vedela.

Blanchy

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

25. sep 2007 23:19

Jaz sem jo pa danes kupila v Intersparu. božena

neznan uporabnik

26. sep 2007 0:01

Kokosova mast, tista v beli embalaži, nima nobenega priokusa, tudi Rapunzel kokosfett ne.(dobi se v steklenički). Cobio olje (oz. mast, maščoba, karkoli) pa ima rahel okus po kokosu (tisto v zeleni embalaži, ekstra deviško bio). Promotorka mi je rekla, da ima okus po kokosu le to olje zaradi postopka predelave, ostali dve pa sta nevtralni. Tega ne morem potrditi, ker imam zaenkrat še tisto iz zelene embalaže. Če pa kdo ve, kako je z"modrim" in "rjavim" oljem ... naj sporoči. jancka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

26. sep 2007 8:39

Jaz imam rjavo (zeleno se mi je zdelo predrago) in IMA okus in vonj po kokosu!!!

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

26. sep 2007 10:49

Jaz uporabljam za kuho Eden kokosovo mast, ki je bela, brez vonja in okusa. Lomi se kot čokolada. Kupujem jo v Mercatorju ali Tušu, izgleda pa takole: http://www.zazdravje.net/kje_se_dobi.asp?kat=27&prod=2 Cena je nekaj pod 2 Eura. Imam tudi Cobio kokosovo olje, ki je bele ali prozorne barve (odvisno od temperature - poleti je tekoč in prozoren, zdaj je v trdnem agregatnem stanju in bele barve) in ima vonj po kokosu. To olje uporabljam samo za kozmetične namene, kot olje za telo. Namažem se vsak večer po tuširanju in koža je prijetno mehka in diši. Predvsem v poletnih mesecih po sončenju, ko je koža izsušena je izredno priporočljivo. Lep dan vsem skupaj, SMILE28

bozamar  

član od: 22.9.2006

sporočila: 2

26. sep 2007 12:35

POZDRAV! Tudi jaz uporabljam ze skoraj 2 meseca kokusovo maslo in mi je prav dobro vse kar naredim na njem. Pa še nekaj od kar ga uporabljam sva s fantom shujšala za 3 kg, zato se splača . Lep pozdrav bozamar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti