Kokosova mast

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

26. apr 2012 19:12

Bi lahko katera napisala kakšen recept za piškote v katerih maslo zamenja kokosova maščoba?

Lila Roza

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. apr 2012 22:32

500 g moke

2 žlici toplega medu

2 veliki jajci

125 g sladkorja

90 g kokosove masti

1/2 žlice jedilne sode

 

Iz tega testa se da krasno izrezovati z modelčki, ker se ne lepi in packa - kar ostane, preprosto ponovno pregneteš, razvaljaš in spet izrezuješ. Nič ni treba pomokati površine, ker se testo ne lepi nanjo (uporabljam silikonsko podlago), niti na valjar. Fino za majhne otroke.

Okus je podoben medenjakom, sploh če dodaš še tipične začimbe. Pečeno je ultra hitro, v petih (5) minutah na 180 stopinjah (ventilator). Gor zelo paše limonin sladkorni preliv.

tulka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. apr 2012 20:23

Meni se kokosova mascoba Eden dopade in tudi pecivo mi lepo rata. Ni hidrogenizirana in na njihovi strani pise, da jo ocistijo le z mehanicnim postopkom (kar pac to pomeni). Probala sem tudi nekatere druge, tista od Cobio ni ravno po mojem okusu.

trac

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

28. apr 2012 16:40

Tudi jaz uporabljam Edenovo, tako za kuhanje/pečenje kot za peko slaščic.

jgirl

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

29. apr 2012 14:17

Pri nas uporabljamo praktično samo še kokosovo olje. Za peko, kuho, sladolede, tudi v smootijih se kdaj znadje...

Priporočam pa, da poskusite tudi kakšno presno varianto, če ne zaradi drugega je aroma neprimerno boljša.

Nekaj takšnega recimo: http://www.super-hrana.si/presna%20superhrana/

Jabolk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti