Rocno izdelane pletenine

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 13. sep 2007 7:31 | ogledi: 5.074 | odgovori: 29

pred leti-kar 2o let nazaj- je bila na Bledu trgovina,kjer so prodajali cudovite rocno izdelane pletenine...mislim,da iz Sirogojna ali nekaj podobnega,Zanima me,ce v Sloveniji se obstaja taksna ali podobna trgovina,kjer lahko kupim rocno izdelan pulover-ce pa bi bil se iz domace volne,bi bilo

darilo za blizajoci se rojstni dan popolno! Vem,da ste gospe in gospodje iz Kulinarike vedno pripravljeni pomagati,zato prosim za nasvet tudi,kje se ustaviti na kosilu, ce ta trgovina obstaja.Zivim namrec v Italiji-pa lep dan vsem skupaj in hvala!

lucka52

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. sep 2007 8:05

Ročno izdelane pletenine so tudi v Ljubljani na Rimski cesti, samo so cene takooo zasoljene, da te kap. lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2007 8:56

Lucka, pogon iz Sirogojna je v osnovi šel v franže z razpadom Juge... Glede cen za take izdelke je pa takole: za srednje zahteven pulover je potrebnih cca 75 delovnih ur+material in če bi tole kdorkoli prodal pod minimalno 350 EUR, bi naredil izgubo. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. sep 2007 8:58

No sej uni na Rimski so nad 350 €... lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2007 10:26

Sicer pa, ladies, veščina štrikanja je bila vedno dobrodošla. Mene je mama naučila. Se mi zdi prav seksi vrteti pletilke.... Vendelina jr.

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

13. sep 2007 13:38

Lohk mojo mamo vprašam, če ti ga naredi. Mi imamo že vsak po dva, z raznoraznimi vzorci. Ima volno (svetlo in temno) z njenih ovc, ki jo da spresti. Sporoči, če te zanima. Tatjana

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

13. sep 2007 14:09

lucka52 je napisal/a:
pred leti-kar 2o let nazaj- je bila na Bledu trgovina,kjer so prodajali cudovite rocno izdelane pletenine...mislim,da iz Sirogojna ali nekaj podobnega,Zanima me,ce v Sloveniji se obstaja taksna ali podobna trgovina,kjer lahko kupim rocno izdelan pulover-ce pa bi bil se iz domace volne,bi bilo darilo za blizajoci se rojstni dan popolno! Vem,da ste gospe in gospodje iz Kulinarike vedno pripravljeni pomagati,zato prosim za nasvet tudi,kje se ustaviti na kosilu, ce ta trgovina obstaja.Zivim namrec v Italiji-pa lep dan vsem skupaj in hvala! lucka52
SUD3

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

13. sep 2007 14:24

Vendelina jr. je napisal/a:
Sicer pa, ladies, veščina štrikanja je bila vedno dobrodošla. Mene je mama naučila. Se mi zdi prav seksi vrteti pletilke.... Vendelina jr.

 

Pa ves, da je zadnje case tudi zelo moderno, ce znas strikat. V ZDA se organizirajo tudi "mlade dame" v skupine in se dobijo v kaksnem keficu (Starbucks-u) in pletejo. Najbolj normalo pa je sploh, da se dobijo v trgovini, kjer prodajajo volno in tam se lahko tudi naucijo strikat ali pa samo malo pocvekajo, medtem ko si pletejo pulovercek ali pa odejico. 

Jerneja USA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. sep 2007 14:34

Jaz bi se tudi tko učila štrikat!!! Ne vem, če sem pri nas zaseldila tečaj, kjer bi se to dalo naučit... : ( lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2007 14:37

Jaz slišala, da Julia Roberts divje štrika. No, meni je bilo pletenje vedno super kombinacija vztrajnosti in kreativnosti, pa še pomiriš se zraven. Rezultat je pa unikatno oblačilo. Glede na to, da so pri nas prepovedali kajenje v zaprtih prostorih, bomo verjetno punce zdaj na kofetkanje kmalu začele nositi pletilke. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti