Telovadna žoga

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. sep 2007 22:37

Joj, jade, to bi ti morala poznat in met že par let nazaj! Ta žoga je namreč super za guganje na njej med popadki, je veliko lažje zdržat (verjemi, da je;), je toliko časa trajalo, da sem lahko sprobala svega i svašta;) Sem si jo prav v ta namen sposodila od sodelavke. Pa tudi za sedet je kar fajn, samo ne smeš predolgo skup na njej sedet, pol ure sem in tja, ne ves dan, sicer se še bolj zgrbiš (tudi že sprobano). Edini minus je to, da je tako velika - v drugih stanovanjih niti ne izgleda, samo v najinem pa naenkrat zavzame pol sobe:) Veri

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

12. sep 2007 8:16

Žogo sem včeraj kupila...v Mercatorju, kjer je sedaj akcija. Je kar velika je ja, se strinjam, ampak super. Nekaj sem že sedela na njen, pri računalniku, pa tudi padla že:) bo potrebno malo ravnotežja najti. Hvala vsem za nasvete ! Pozdrav ! patty

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. sep 2007 9:12

Čao, kokšna pa je ta iz merkatorja? No, pa še cena, da vidim kok je cenejša... Tudi jaz jo kupujem že lep čas, pa se potem vedno tik pred zdajci premislim zaradi podobne težave kot večina - prostor. Namreč ponavadi kupim kako stvar vsa navdušena, kok jo bom rabila, potem pa mesec, dva in nato leži v kotu... Lep pozdravček, S.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. sep 2007 9:39

Te žoge so različnih velikosti. Izmeri se razdaljo na spodnji strani roke - od podpazduhe do dlani in ta razdalja naj bo enaka premeru žoge (jaz imam naprimer 60 cm). Če se ne motim je tista v merkatorju okrog 7-8 eur (sem samo na hitro pogledala), jaz pa sem pred tremi leti zanjo dala več kot 6 jurjev. No pri nas smo se je tudi naveličali, sploh ker je zasedla toliko prostora v dnevni in je bila skozi napoti. Ampak jo enostavno spuščaš in spraviš, da počaka na "boljše čase" matilda

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

12. sep 2007 10:12

Veri, a si nesla to žogo s seboj v bolnišnico, da si lahko bila na njej med popadki. vida u.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. sep 2007 10:14

vida, ponavadi jih že imajo v porodnišnici matilda

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

12. sep 2007 10:37

Živ, no jaz sem na žogi presedela cel faks. Celo učenje in vse naloge sem naredila na žogi. Zdaj imam mislim, da že tretjo. Še vedno sedim doma skoraj izključno na žogi. Na začetku se je treba naučit sedet, potem pa je prav fino. Sem tako razvajena, da na navadnem stolu ne bi mogla več sedet dalj časa skupaj. V službi imam pa spinalis stol, ki je pravzaprav samo zakamuflirana žoga:) Oz. žoga v obliki stola. Tudi pri tem se je treba naučit pravilno sedet in od začetka zna bit zelo neprijetno, ko pa se navadiš je pravljica. In hvaležna hrbtenica. Vaj na žogi je en cel kup, ampak ne verjamem, da se jih da pravilno naučit zgolj in samo iz knjige oz. CDja. Je bolje, da daš tistih nekaj EUR za indivaidualno uro BodyPilatesa, pa te naučijo kako pravilno delaš vse te vaje. Ker če jih ne delaš pravilno, je bolje da jih ne, saj si lahko bolj škodiš kot koristiš. No, za popadke predihavat, se pa nisem nikoli spomnila na žogo. Čeprav, kolikor se spomnim, mi takrat ne bi ustrezala, sem samo čakala, da čimprej mine. Pa otroci imajo tudi zelo radi tole žogo, za igrat in za skakat, pa vragolije zganjat. LP, Pija. Pingvin

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. sep 2007 10:56

Žogo sem kupila preko spletne trgovie Top shop. Škoda, da nisem vedela, da je potrebno povprašati za velikost. Pri fizioterapevtki sem videla navedeno in je rekla, da je to super zadeva. Zato sem jo nabavila ampak zgleda , da je premajhna. Saj komaj vidim preko mize. ... Bom stopila do Mercatorja - pravite, da so tam večje?

titta

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

12. sep 2007 12:22

Ja v Mercatorju imajo več dimenzij...jaz imam npr. premer 75 cm, imam dolge roke in visoka sem. Imajo pa še eno večjo mislim da 85, ta je največja...so pa seveda še za manjše. Sem pa tudi jaz slišala, da se veliko prodajajo samo ene mere in potem ima večina probleme, ker ni ustrezna za njih. Super naprava tole, ko se je naveličas jo izpustiš in ni lovilec praha, kot ostala telovadna orodja:) patty

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2007 12:25

Vida, pri meni so se popadki začeli v pon. ponoči, rodila sem pa v petek zjutraj, vmes so bili ves čas lepo redni na 8-5-3-2 min... tako da - hehe, sem imela doma dovlj časa sprobat, kaj mi paše in kaj ne. Je pa res, da si jo lahko zaželiš tudi v porodnišnici, jaz sem prosila zanjo in dobila celo dve - imajo eno bolj trdo (tako navadno, kot je ta za sedet) in eno večjo in bolj mehko, tista je za ta namen še boljša, vsaj meni je bolj pasala. A ima kdo kak link za te vaje, jaz bi tudi malo telovadila, zdaj ko smem:) titta, poglej velikost in pa seveda je odvisno tudi od tega, kako močno jo napihneš. Za telovadit je navadno malo manj napihnjena kot za sedet - "moja" itak pušča, tako da je ves čas malo premalo napihnjena;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti