Zbirke receptov

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

14. sep 2007 19:26

titta je napisal/a:

Nekaj me zanima. Ali imate že vsi recepte v elektronski obliki? Ali jih tako tudi shranjujete in preglejujete brez printanja in kasnejšega oblikovanja v knjigo, beležko.....

Sicer imam zelo rada računalnik in pripomočke, glede knjig in temu podoobnega sem pa precej "staromodna"; verjamem, da je ni čez knjigo, beležko, rokovnik, fascikel....(v mislih imam trenutno pač recepte).

Kar nekaj stvari sem si natisnila. Potem se mi je pa zazdelo, da bom naredila drugače. Poiskala sem en takšen lušten zvezek (po obliki res nekaj edinstvenega), zvezek je že razdeljen na 5 razdelkov. Pri vsakem sem pustila prosta prva dva lista, ostale sem oštevilčila. Tako kar sproti ustvarjam kazalo. Vic pa je v tem, da je vsak recept z roko napisan in to samo tisti, ki so preizkušeni. Prej sem imela gooooreeee receptov, nikoli jih nisem naredila niti imela močnega namena. pa tudi spomnila se nisem nanje nikoli več.

Kaj pravite, sem "zadaj za cajtom"?

titta
to pa se tudi meni zdi zelo fajn...... mogoče pa tudi jaz začnem pisat svojo "kuharsko knjigo"...za potem, ko bom na svojem, pa si bom kaj dobrega hotela skuhat/spečt... Ampak mislm da je res fora v tem da notri vpišeš tiste res dobre recepte s svojimi opombami in da napišeš recept takoj po tem ko ga preizkusiš. Pred letom ali dvemi sem namreč maim na novo urejala njen zvezek (stari je biž že malo popackan, nabral se je kup odličnih receptov na majhnih listkih), vendar je bilo kar malo mučno (no ja, zdaj malo pretiravam) vse prepisovat naenkrat. Recepte s kulinarke (tiste, ki jih prvič poskušam) pa natisnem, ali pa (zdaj ko imam nov notebook) kar računalnik v kuhinjo nesem (mamo weirless internet) , pa tam sprobam, potem pa vidim če je recept vreden prepisa oz. tiskanja =) fleur

sandro  

član od: 4.8.2007

sporočila: 25

16. sep 2007 19:34

Pozdravljene mojstrice.Tudi jaz sem ena izmed tistih, ki se priporoča za kakšne nove recepte. Hvala in lep pozdrav e-naslov: sandro.ksenija@gmail.com ksenija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

16. sep 2007 20:13

 A ste že vse recepte s Kulinarike preizkusile??? rimljanka

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

18. sep 2007 15:32

No tako, zdaj sem si pridno izpisala emaile od vseh, ki želite kakšen recept in vam jih pošljem. Od nekaterih pa maila nisem našla, tako da vas prosim, da mi ga pošljete na zs ali pa na moj mail fiskaglista@gmail.com, če želite nekaj receptov. (marjeta10, rdkapica, tedi, mehurček, mikimiška, Mic) Pa hkrati prosim tudi še vse tiste, ki imate kakšen recept, da ga pošljete tudi meni. Hvala vam. Lep dan, Pija. Pingvin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

18. sep 2007 17:47

Čeprav veliko uporabljam računalnik in imam kar precej zbirk in posamičnih receptov (razmetanih po več diektorijih in mapah, jasno, tako da nikdar takoj ne nejdem, ko kaj iščem...), še vedno prisegam na papir. S KULSlo recept, za katerega se odločim, sprintam, in ga razvrstim v ustrezno mapo. Tako da imam poleg rokovnika z recepti (že malo zamaščen, s kupom listkov, slikic in opomb po njem) in enega, v katerega vpisujem ideje pa datume, ko sem imela obisk in kaj sem pripravila za posamezno priložnost, še kup raznih map in podobne "papirnate galanterije". Lažje mi je gledat na papir kot na računalnik, navsezdanje papiri lahko preložim in ga spravim v žep predpasnika, če je treba.

 

Imam tudi posamične mape za recepte z drugih web portalov. Vse to imam seveda tudi v računalniku in zbirke ter posamezni recepti čakajo, da jih lepo uredim. Ko bo čas seveda...

Mamlo manj klepetanja na Kulslo, pa bi bilo, kaj pravite?

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti