Slivova marmelada

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. avg 2010 8:19

Jaz imam pa resen problem. Lani sem jedla najboljšo slivovo marmelado svojega življenja in izdelovalka mi je rekla, da je letos lahko dobim par kozarcev, če bo dosti sliv. A je dosti sliv?

(upam, da bo Ognjič tole prebrala)

tulka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

14. avg 2010 8:48

Tulka, verjetno kakor kje, pri nas zaenkrat kaže, da jih bo precej.

rrr

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. avg 2010 8:50

tulka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

14. avg 2010 10:53

Sliv je kar dovolj vsaj v našem koncu.Bom kar odkrito pustila ,če bo pa treba bom pa pokrila. kriznana

nemo  

član od: 31.3.2007

sporočila: 83

29. jun 2012 20:42

Pozdravljeni.

Da ne otpiram nove teme,bom kar tle napisala,mogoče komu pride prav. 

Lani sem v pečici delala slivovu in figovu marmeladu.Res hitro in čisto,a da ne povem kako okusne so.

Te dneve pa sem naredila še marelično,tudi v pečici.Pekla se je uro in po in je prišla enkratna.

 

nemo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jun 2012 20:51

.... lahko prosim poveš, kako si jo pekla? Jo prej kaj kaj kuhaš ali ne? Sadje zmiksaš ali narežeš? A delaš z želinom ali brez? Koliko sladkorja? Sem namreč marmeladni frik, pa bi rada poskusila. 

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. jun 2012 8:48

Se pridružujem limnol v vsem napisanem. Sploh zadnji stavek je meni pisan na kožo
Domača skuta, vmešana marmelada, domač popečen kruhec in skleda čaja! Uff uff

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

30. jun 2012 10:01

Lahko vprašam iz katerega sadja vse delate marmelado?

Tudi sama namreč prav zares obožujem marmelado, najraje imam domačo in ne preveč sladko. Najboljša je seveda slivova, vendar pa letos ne bo sliv , od lani pa sta mi ostala le še dva kozarčka, ki ju imam še za hude čase.

Imam še upanje, da bodo uspele rdeče breskve iz katerih je dobra marmelada, pa nabavila bom nekaj marelic, iščem pa še druge ideje.

luccka

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

30. jun 2012 11:56

Ribezova marmelada.Rdeči ribez  želira.Zelena jabolka imajo pektin.Skuhaj jih in dodaj borovnice,jagode ali maline (jaz jih prepasiram zaradi pečk).Hruškova marmelada.Jagodna marmelada.Robidova marmelada.Pa marmelada iz jurke je odlična.O breskvah in marelicah je pa cela knjiga receptov.

Če hočeš kaj posebnega naredi marmelado iz listov dišeče vrtnice (po možnosti rdeče).Recept najdeš tudi v kulinariki.

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti