Pomoč pri izbiri računalnika!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2007 8:14

DanaS, kaj pa ima trgovina, kjer kupiš, s proizvodnjo? Enako bi lahko vprašala: kako lahko lončnice kupiš v Hoferju, tam ja hrano prodajajo? Saj trgovine prodajajo, proizvajalci so pa drugi.

Sem vedno mislila, da je bistvo KAJ kupim in ne KJE.

Sicer pa, kakor komu ljubo. Jerneju pa je za verjeti, bi rekla. Ni res, sem prepričana.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. sep 2007 8:58

O nekaterih specializiranih racunalniskih stacunah: moj prvi racunalnik z duso mi je sestavil clovek (z duso:))) iz nekega mini podjetja. Masina je delala 6 let na Win95 brez enega samega sesutja, kar vsi poznavalci pristevajo med nezemeljske cudeze (res je sicer, da sem bila skrajno previdna s softwareom), le po stirih letih je crknil CD-reader, cesar sem bila samo vesela, ker sem ga lahko zamenjala s CD-pekacem. Naslednjo masino sem kupila sestavljeno v Comtronu - ni bila niti poceni niti akcija, ampak sem dala zanjo kar posten denar. Dobila sem limono, ki mi ga po malem serje ze tri leta, ampak iz ekoloskih razlogov se mi upira menjati take zadeve, dokler vsaj za silo delajo - mislim, da se tudi ta "za silo" pocasi bliza koncu. Comtronov servis v casu dveletne (!) garancije je bil sploh poglavje zase - po letu dni uporabe in tretjem obisku servisa sem vrgla garancijsko nalepko dol in od takrat ga sravfam sama (dvakrat menjava mrezne kartice, enkrat zvocne kartice, enkrat DVD-drive, dvakrat napajalnika - prvic je crknil sam, takrat so mi ga na servisu zamenjali s tako hrupnim kot sosedova kosilnica, tako da mi je potem "padel firnk" in sem jim povedala, da si lahko tak servis nekam zataknejo). Obupala sem tudi nad XP-ji, lavfamo Knoppix in se pripravljamo na prehod na Debian, Vista pa ne bo prestopila mojega praga, dokler migam. Skratka, ce se vam ljubi dati malo vec denarja, je najboljsa resitev priporocena konfiguracija s strani koga, ki je na tekocem s tehnologijo, nakup posameznih komponent in nekaj uric, da sesravfas masino skupaj (v resnici je cisto enostavno). Ce sparas, potem je nakup narejene masine v vsakem primeru loterija, po mojem v Hoferju ali Sparu nic bolj kot v Comtronu ali BigBangu (v zadnjem oglasujejo prednalozen operacijski sistem in kupljenemu racunalniku prilozijo piratske kopije XPjev, ne mores verjet). Menjava operacijskega sistema ne more skoditi prav nic - ce izvzamemo izgubo casa. Make love, not war! lp, proxima

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. sep 2007 9:47

rimljanka je napisal/a:

DanaS, kaj pa ima trgovina, kjer kupiš, s proizvodnjo? Enako bi lahko vprašala: kako lahko lončnice kupiš v Hoferju, tam ja hrano prodajajo? Saj trgovine prodajajo, proizvajalci so pa drugi.

Sem vedno mislila, da je bistvo KAJ kupim in ne KJE.

Sicer pa, kakor komu ljubo. Jerneju pa je za verjeti, bi rekla. Ni res, sem prepričana.

[nagelj] rimljanka
Za moje pojme velja, da je najdražje kupovati poceni. Pa naj gre za hrano, avto ali računalnik. Mislim pa da JE razlika, če ti nekdo računalnik sestavi po tvojih lastnih željah in ti pri tem še svetuje. Ampak - vsak po svoje. Jaz sem se na srečo samo enkrat zafrknila s takimi "ugodnimi" ponudbami. Za malo denarja - malo muzike. lp Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 01. sep 2007 09:52:23

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. sep 2007 10:20

hm, sicer se sam izogibam kupovanju baterij v mesnici, ampak glede na specifikacije je tale računalnik za ta denar vreden nakupa, če ni kakšne finte vmes. edino kar me moti je na matično ploščo vgrajena grafična kartica; ko bom kupoval zase, bo morala biti posebej. sem pa slišal, da so se ljudje močno pritoževali nad plasma TV-ji, ki so jih za male pare kupili v takih akcijah. zgolj v vednost in ravnanje. petkica, nesi računalnik na servis, da ga spucajo, ker imaš verjetno Spyware ali pa kakega črva na računalniku. IE se da zbrisat, vendar ga v legalnih Winsih ne smeš, ker je prepovedano. če pa imaš piratske, pa ne smeva tu o tem debatirat ;) pa tudi winsi se nečejo updateat, če nimaš IE. verjemi, je že preizkušeno. kar se pa Viste tiče: ker je zelo nezanesljiva (a ne, g. Gates ...), jo je priporočljivo zamenjat. to legalno naredijo na servisu, pa garancija ostane. za konec: vsem, ki boste še imeli probleme z računalniki, pojdite na računalniške forume, recimo od Jokerja ali pa Računalniških novic, kjer je polno mladih frikov, pa vam bodo povedali vse kar boste hoteli vedeti pa tudi tisto, kar je bolje ne vedeti navadnim smrtnikom ... informacije iz prve roke. LP Drejček

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

1. sep 2007 10:38

Kam ga pa lahko odneseš na servis, ko se pokvari? feferon

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. sep 2007 11:13

No, jaz imam iz Lidla (sicer italijanskega) LCD TV. Stara je tri leta. Ko je po enem mesecu crknil programator, so jo z DHL poslali v Nemčijo na servis in čez 5 dni je bila nazaj popravljena. Od takrat dela brez pisnit.

V Hoferju sva kupila MP3 player, DVD/MP3/CD in kaj še komponento, prav tako dela brez pripomb. Tako da jaz jim nimam kaj očitat.

 

Kar se težav z Visto tiče pa.... moj ima novega acerja z visto gor in nima nobenih problemov. V začetku so bili, ampak s popravki se stvar izboljšuje. Tako da kar brez skrbi.

Če si pa iz LJ, potem pojdi pogledat v Hoferja, imajo na razprodaji par mašin iz prejšnjih akcij še na znižanju. In to take konfiguracije, ki drugod koštajo veliko veliko več.

Kar mirne duše. Tudi v Šparu prodajajo kosilnice, pa jih ljudje mirno kupujejo in nimajo problemov z njimi.

 

LP

Tjasa

tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 01. sep 2007 14:24:51

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. sep 2007 11:32

moje mnenje je, da čeprav je računalnik takšen vreden tega denarja, ni pa noben uporabnik vreden da ga računalnik zafrkava in mu crkuje. Jaz bi raje izbrala kakšnega acerja. pa ne za veliko evrov zraven. bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. sep 2007 11:33

vida70 je napisal/a:
kar me moti je Windows Vista. Poznam dve kolegice, ki sta kupile prenosnike z prednalozeno Visto in sta jih imele ze v popravilu (ena celo ze 2x v pol leta), ker je Vista baje se neizpopolnjena in se racunalnik rad sesuje. Ostala konfigracija prenosnika je pa je za ta denar super. Seveda pa je pametno to konfiguracijo primerjati se z ostalimi ponudniki na netu. Sama vecino stvari kupujem na tej strani www.enaa.com in moram reci, da so skoraj vedno precej ugodnejsi od ostalih ponudnikov. vida70
po mojem ni tako neizpopolnjena vista kakor so mnogi novi računalniki preslabi, da jo bodo sploh gnali. bannanna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

1. sep 2007 12:11

petkica: najdi nekoga, da ti bo uštimal računalnik, ker tole je že hudo. Pa ne it na servis, ker ti za pucanje virusov zaračunajo preveč. Če maš možnost najdi koga, ki ima malo več pojma o računalnikih. Najbolje, da ti vse zbriše in še enkrat sistem postavi. drejcek: zakaj pa ni legalno v legalnih winsih brisat internet explorerja??? Če lohka zbrišeš vse ostale bedarije, ki pridejo zraven, pol lohka tud to. bannanna: ja tako zelo je vista neizpopolnjena. Ni važno na kakšnem računalniku je, slaba bo tako ali tako. Mogoče samo počasnejša na kakšnih starejših z malo rama in slabo grafično ampak z izklopom vseh dodatnh funkcij, ki jih tako hvalijo ampak so popolnoma neuporabne, dela tudi na starejših računalnikih. Sicer pa dokler ne pride ven vsaj Service Pack 1 je ne priporočam ;) Kar se tiče pa kupovanja računalnika v Hoferju... Računalnik je pač računalnik, ampak jaz vseeno ne bi kupovala računalnika v Hoferju. Še bolj pa ne bi kupovala Gericoma. Sicer imaš pa lahko tudi pri IBMovih prenosnikih ogromne probleme. Kar se tiče pa specifikacij je pa čisto uredu za normalno uporabo. Urša

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

2. sep 2007 7:32

c_zvezda ima zdaj najbrz en kup mesanih obcutkov. Nasveti so bili, sama se bo morala pa odlocit. Jaz vedno pravim: kakor komu pase. vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti