Jedilni pribor

neznan uporabnik

tema odprta - 25. avg 2007 20:59 | ogledi: 9.940 | odgovori: 18

Že nekaj časa kupujem jedilni pribor, ki bi ga uporabljala vsak dan in ki bi bil dovolj kvaliteten, da ne bi rjavel po pomivanju v pomivalnem stroju. Moral bi biti inox 18/10 ne neke mešanice materialov. Pa gledam, pa gledam, pa ga še vedno nimam. Ali imate kakšne nasvete, kje bi dobila "poceni in kvaliteten" pribor z najmanj 12 žlicami, vilicami in noži. Cena je lahko tudi malo višja, da bo le služil namenu. Prosim za kakšen nasvetek....

Lp

zoja1

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

25. avg 2007 22:31

Jaz sem si ga kupila pred 4 do 5 let nazaj preko kataloga (navadno kaj takega ne počnem) Quelle (za 12 oseb) in zelo primerno ceno. Moram reči, da sem obrnila prej kar nekaj trgovin, ta pa mi je padel v oči. In s pridom ga uporabljam, kupila sem si 2 kompleta (24 oseb). Z njim sem zelo zadovoljna, perem ga v pomivalcu, zato sem si nabavila tako količino, ker smo 5-članska družina, pa se vedno se v kuhinji nekaj ustvarja, tudi obiski so kar pogosti v hiši. Ni mi žal, da sem to storila. Pribor nima nobene pozlate, ima pa na ročajih dve črti, ki gresta ob robu po dolžini ročaja. Nekaj časa sem nože prala ročno, ker mi je neka prodajalka v trgovini dejala, da noži radi rjavijo. No jaz jih sedaj že 2 leti pridno perem v stroju , pa je pribor še vedno tak kot nov. Nič obriban in se sveti. Balenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. avg 2007 0:39

WMF varianta sicer nekaj stane, a je tako rekoč neuničljiva. Jedilni pribor te firme sem imela 20 let, pa sem ga dala proč samo zato, ker sva s taščo skombinirali njen komplet za 12 in moj za šest oseb, da smo vse to skupaj preselili na morje.

Doma pa imam novo generacijo WMF, pa še tako zelo draga ni bila.

Včasih so imeli zelo dober pribor za 12 oeb, po sploh ne visokih cenah, v prodajalnah Muller. Mama ga je kupila pred petimi ali šestimi leti, redno ga pere v stroju in je še danes kot nov.

Če ti res ni problem dati nekaj evrov več, potem odločitev za WMF ne more biti napačna. Mamamia

mamamia

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

26. avg 2007 9:00

Se popolnoma strinjam z mamamio. WMF pribor je sicer malenkost dražji, vendar neuničljiv. Tudi sama imam njihov jedilni pribor in sem z njim res zelo zadovoljna. Kljub večletnemu pranju v pomivalnem stroju, so žlice, noži, vilice, žličke in male vilice še vedno enake, kot prvi dan, ko smo jih kupili. Noži so ostri, tako, da zrežeš brez problema vsako vrsto mesa na krožniku, z vilico zabodeš v skledo s solato in se ti solata takoj prime na vilico... To pišem zato, ker sem pri prejšnjem priboru, ki smo ga imeli, imela nože praktično za okras v predalu, ker sploh niso rezali nič, tako, da smo imeli za rezanje mesa še ene posebne nože, z vilicami si pa skoraj skledo preluknjal, tolikokrat si mogel namreč zabadat, preden si uspel spraviti malo solate na vilico. Me kar groza, ko se spomnim... Obstaja pa veliko variant teh priborov. Nekaj njih lahko vidiš na spodnjem linku... http://www.wmf.com/gruppen_uebersicht.asp?nv_id={E4ABAB71-23D9-410E-82E5-74D178E1EE19} Mijan

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

26. avg 2007 9:57

Kje pri nas pa se dobi ta pribor WMF???Moram tudi jaz kuput en tak komplet za 12 oseb. Lepo pa rasdi se imejte ursa40

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

26. avg 2007 10:06

Ja, se strinjam tudi z mamamio in Mijan. Imam kar nekaj stvari od WMF, med drugim tudi ekonom lonce, ki so res vrhunske kvalitete in enostavni za uporabo. So cenovno nekoliko dražji izdelki, a mislim da vredni tega denarja. Balenka

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

26. avg 2007 10:21

WMF imajo naprimer v Mullerju v Ljubljani na gospodinjskem oddelku. Imeli so ga tudi preko smrečic v šparu, jaz sem si uspela nabrati za 11 kompletov in sem zelo zadovoljna z njim. Ni nič slabše kvalitete kot tisti iz redne prodaje. Malčica

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

26. avg 2007 10:32

Jaz sem kupovala WMF izdelke v Ljubljani v Filipovem dvorcu pri Tromostovju. Balenka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. avg 2007 12:43

Midva imava ta WMF pribor na Sparove točke. Je res fuuul kvaliteten. Jelenckova

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

26. avg 2007 12:55

Tudi mi smo zadovoljni z WMF priborom, kupljenim v Muellerju - pribor za 12 oseb (žlička, žlica, vilice in nož) je stal cca 100 € pred 2 letoma. Zaenkrat se nam super obnese in ne rjavi, kljub temu, da je bil med cenejšimi (večina jih je pač dražjih). Pravzaprav mi je bil ta tudi skoraj najbolj všeč, ker so mi všeč bolj enostavne reči. Ko smo ravno pri Muellerju; ali veste, da je tam kar nekaj reči cenejših, ali pa še boljše kvalitete? Plenice imajo nemške izdelave, tudi njihova znamka plenic je sprejemljiva, predvsem pa zelo, zelo poceni (cca 45 plenic stane dobrih 6 €), kozmetika Buebchen je 1x cenejša kot v sosednjem Baby centru (tako stojita v ljubljanskem BTC-ju), tudi njihova čistila so poceni in ok. Morda pa bo še katera prišpara kakšen tolar in si namesto tega privoščila kaj zase veverica

neznan uporabnik

26. avg 2007 16:00

Mislim, da ste me prepričali, skorja gotovo bo to WMF. Hvala, res. zoja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti