Goveja juha - zdrava???

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

25. jan 2011 10:11

Tudi pri nas je goveja juha zakon. Običajno kupim meso od križa, kos reber, kosti, košček jeter, če pa imajo goveji rep pa namesto reber dodam rep. Od ostalih sestavin pa dam rumen in rdeč korenček, zeleno - gomolj, česen, čebulo, košček paradižnika, korenino peteršilja, nekaj zrnc popra, žafraniko, por, luštrek in sol. Kuham jo običajno kar 4 ure, ker nam je všeč močan okus. Se pa dostikrat zgodi, da jo v zvečer zavrem, pustim čez noč na štedilniku, naslednji dan pa kuham naprej. Okus je imela dosti boljši. Nismo pa preveč ljubitelji govedine iz juhe...

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

25. jan 2011 10:20

Govedino vzameš ven, daš od kosti, pustiš pohladit, tanko narežeš in okisaš s čebulo in malo popra. Če malo pretiravam, juho kuham samo zaradi tega okisanega mesa.

LP

Sergej

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. jan 2011 10:26

Rdečo čebulo in bučno olje.

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

25. jan 2011 10:34

Predjed ob teh juhah:

- tisti tresoči žmaht od mastnega mesa, ki se trese (ali kite, dovolj razkuhane, da se popajo..),....sol, poper...hren..nekaj žlic juhe...kozarček rujnega...kakšen grižljaj dobrega kruha...

 

Vso to mast pokurimo, če nismo lenuhi, tako da za holesterol in mišelinke: nič bat

 

 

 

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. jan 2011 11:18

Goveja juha je slovenska kultna jed ! Pol pa tam eni neki o strupih pa neke podobne bedarije. Govedina v solati je vrhunska s ptujsko čebulo in bučnim oljem, Zzak tudi tukaj se strinjava. Včasih pa si privoščim tudi malo belega, ampak res belega mozga, vročega , namazenega na koščku črnega kruha, rahlo posoljenega in potresnega z sveže strtim poprom. Dobro ko hudič. Morajo pa biti kosti povsem sveže, če niso, zadeva ni tako okusna , lahko tudi ni okusna. hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jan 2011 14:05

Jaz imam pa blazno rada še toplo govedino z jabolčnim hrenom, tenstanim krompirjem in dobro zeleno solato s fižolom in malo česna gor.

naor

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jan 2011 18:53

Pa obvezno tole zakuham notri:

jade

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

25. jan 2011 19:36

Vi že veste kaj je dobro.Brez dobre goveje juhce ni nedelje.Pa domači rezanci, kotjih je nadila jade,pa kar tako naprej.Se mi že cedijo sline pa je komaj torek.Pa strupi gor ali dol, samo jas jo kuham v ekonomu, pa je tudi dobra, če pa sem na vikendu pa na šporhet pa kot pravite lepo počasi pa je res super in naš sosed je reku" Pa b jo še angelčki papal,če b mel ritke, da b kakal". zaja

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

25. jan 2011 20:47

hedonist je napisal/a:
Včasih pa si privoščim tudi malo belega, ampak res belega mozga, vročega , namazenega na koščku črnega kruha, rahlo posoljenega in potresnega z sveže strtim poprom. Dobro ko hudič.

hedonist

 

To je nekaj najbolj dobrega kar je lahko Ko smo bili mali je to dedi vedno nardil, ko so bile koline... Hrtišova juha z domačimi rezanci, meso s praženim krompirjem in hrenovim zosom, pred juhico pa kruh z mozgom..

Petya

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

26. jan 2011 10:29

Joj, jaz imam tudi blazno rada tale mozeg. Potem pa so me zastrašili, da je pa nekaj najbolj škodljivega, holesterola kot bi ga prilepil kar direkt na žile . No, pa sem se s težkim srcem odpovedala kostem in njihovi notranjosti našemu Flokiju v korist kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti