Goveja juha - zdrava???

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jan 2011 8:10

Naj bo zdrava al ne, jaz vsako nedeljo zakurim šporhet in gor počasi kuham govejo juho iz domačega mesa in domače zelenjave, prav dobra je.

jade

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

24. jan 2011 8:45

Mi tud 3-4x/tedensko taka juha s testeninam in zelenjavo. pkucler

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

24. jan 2011 17:58

zzak,mamamia,hedonist,sarabande,sonček........se popolnoma strinjam z vami. Pa še nekaj bi dodala mi je kr slabo ko pravite, da odlivate prvo vodo, da je enim voda kalna pa črna voda, pa smetanasta....halo kaj vi tudi govorite o goveji juhi.Pa, da gre pri kuhanju iz mesa strup,ja kaj pa pri peki saj je to tudi toplotna obdelava.Kakšno meso pa kupujete, da je juha ,je negdo napisal, mlečne barve.Meso dajte v mrzlo vodo jo posolite, dodajte poper v zrnu,rumen in rdeč korenček, peteršilj in pol čebule, ki ste jo malo popekli na plati.Nikakor ne sme zavret na polno.Vret mora tako kot da bi se dva kregala enkrat se naredi mehurček na eni strani lonca in enkrat na drugi.Juha je kalna ,pa mlečna, pa ....nevem kakšna še ker preveč vre.Kuha se pa od 1 ure in pol pa naprej, ja pa iz 20 dag mesa in 3l vode že ne more bit dobra goveja juha.Pa tudi zelenjave ne sme bit preveč, tudi od tega ni čista juha.Vse mora bit v sorazmerju.Tudi ko kupite že pripravljen paketek jušne osnove je velikokrat zraven zapakiran tudi česen in paradižnik, ki v klasično govejo juho zagotovo ne sodita,če je pa nekomu zaradi tega boljša pa naj kr izvoli. Balenka tudi mi smo imeli včeraj govejo juho z domačimi rezanci na roko narezanimi mmmmm,pa če takoj dol padem od samga strupa bila je odlična. sensia

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

24. jan 2011 18:15

Jade se podpišem le šporgeta ne zakurim (na žalost). adalbert

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

24. jan 2011 18:22

Samo eno pripombo Sensia!

Če hočeš boljše meso, vodo soliš. Če hočeš boljšo juho, vodo ne soliš. Vse drugo pa v nulo. No, mogoče še to, da je tiste pol čebule lahko z olupkom, ki bo dal juhi barvo.

LP

Sergej

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

24. jan 2011 18:27

Mene so pa učili: če hočeš dobro meso, daj ga v vročo vodo, če pa dobro juho, v mrzlo vodo. Sto ljudi sto čudi, goveja juha je pa le ena: z govejim mesom!

lp

 

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. jan 2011 18:45

mišzmoke je napisal/a:

Mene so pa učili: če hočeš dobro meso, daj ga v vročo vodo, če pa dobro juho, v mrzlo vodo. Sto ljudi sto čudi, goveja juha je pa le ena: z govejim mesom!

lp

 



mzm

 

Tako nekako, ja. Tole z mrzlo in vročo vodo ima smisel, saj meso v vroči vodi zakrkne in obdrži sokove, če ga daš v mrzlo, se sokovi izločijo in je boljša juha (kaj neki izloča sama zelenjava, da se da iz nje govejo juho skuhat? ).

Juho kuham najraje iz repa, pa prs in reber, mesnatih. Kakšna mesnata kost plus kos kure (običajno ostanki prs, potem ko jih filiram, ali hrbet, vrat...)- Korenje, peteršilj, zelena, por, več strokov česna, vsaj ena velika čebula z opečeno lupino, če ne kar dve, žafran, muškatni orešek, en manjši paradižnik, veliko popra v zrnu, solim pa jo, ko zavre. Takrat tudi zmanjšam ogenj in začne se način kuhanja dveh prepirljivih gospodinj - ena pravi, da juha po malem vre, druga da še ne ---. Kaki dve uro do tri jo kuham, izključim in ko se povsem umiri, odstranim s penovko zelenjavo in meso, potem jo precedim. NIkdar ni motna.

Koliko je dobra je pa stvar okusa. Kot je rekla sensia, brez mesa ni nič, z dodatki pa kakor kdo.

Mamamia

mamamia

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

24. jan 2011 19:03

Pri nama ni nedelje brez goveje juhice in skuham je toliko, da jo imava še za 1x-2x čez teden. lp, pe3ca

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. jan 2011 19:19

Jaz tud kuham zelenjavno bistro juho. Meni je dobra.

Strupi b kosteh? Mogoče. Kako stupena je potem želatina.

katti

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. jan 2011 20:15

No, to sem že slišala, da gre iz mesa ves strup v juho in naj bi po tej logiki vsebovala strupe, ampak, kot je že nekdo zapisal, a potem strupov iz zrezkov pa ne pojemo?? V glavnem, js sm čist mahnjena na govejo juho, tko da ene 2x na teden mora bit, sploh zdaj pozimi, lahko tud večkrat :) Odlivanje vode mi pa res ni jasno, to prvič slišim. Js nič ne odlivam, pa je juha VEDNO bistra in lepe barve. Ne vem kaj delate, da je čudna :)) Js preprosto vržem v lonec meso, zelenjavo (korenje, petršilj, čebulo, česen, včasih tudi por in paradižnik) pa začimbe (poper, sol, lovor, brinove jagode pa še kaj včasih), počakam da zavre, zmanjšam na minimum, pri katerem še vre in kuham 2 uri. Enostavno. Pol pa kakšne nudlčke al pa knedlčke pa.... mmmmmmmmmm :P JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti