Goveja juha - zdrava???

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

16. feb 2011 9:33

Jaz bi pa rekla, da goveja juhca sploh ni noben strup, res je, da se 100% razlikuje od zelenjavne, če pa želiš pojesti pravo govejo juho, ti podarim nasvet, da jo sama skuham pozno zvečer, recimo za nedeljsko kosilo, in v nedeljo zjutraj kar iz površine poberem maščobo, ker je itak v trdem stanju, ti povem, da bolj zdrave juhce pa ni. Polna beljakovin in aminokislin, pa še odvečno maščobo ji odvzamem. Poskusi, ne bo ti žal in poročaj Lep dan želim GOGICA

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 9:58

hedonist je napisal/a:
Razen če ne skuhaš tako švoh , da jo enostavno mora popraviti s čarobnim praškom. lp hedonist
Dvomim, vsem ostalim ni preveč švoh, on je pa brez vegete sploh še ni poskusil. To počne tudi drugje brez da bi najprej poskusil, tako da tvojo možnost izključujem Izgleda da gre za stvar navade. JanisJoplin

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

16. feb 2011 10:30

Na žalost je tudi mene zasvojila vegeta, ne toliko vegeta kot goveje ali kokošje mesne kocke. Vedno dajem v jedi vso potrebno zelenjavo in to v zadostnih količinah, vendar goveja juha brez dodane kokošje kocke nima pravega okusa. Vem, da je to nezdravo, zato skušam dodajati tudi manj kot eno kocko, toda enolončnice, zelenjavne juhice, omake in vse ostalo je veliko boljše, če dodam 1/2 ali kar celo mesno kocko.Seveda temu primerno manj solim, ampak strup je strup boste rekli, a ne?

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 10:45

Ne, saj te čist razumem, tudi jaz sem nekaj časa kar dosti uporabljala te kocke, ampak sem ugotovila, da dobim napad žolča (ok, ne vem kako se reče, ko imaš žolčni kamen in dobiš napad bolečin, ki lahko traja več ur, pri meni je trajal od 2 do 10 ur), samo po jedeh v katerih je jušna kocka. Lahko pijem kavo, jem jajca, cvrtje... VSE, razen jušnih kock. Iz tega sklepam, da je v jušnih kockah res nekaj (zelo) škodljivega. JanisJoplin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 11:18

multivitamin je napisal/a:

Iz tega se da sklepat samo,da si ti na določene sestavine v kocki alergična. Ne posplošuj zadev in jih označuj za škodljive. Enako velja za vegeto in druge praške. Komur paše naj jih je, komur pa ne, pa naj jih ne je.

multivitamin
Nikjer nisem napisala, naj kdo kaj je ali česa ne je, samo napisala sem svojo izkušnjo. Prvič pa slišim, da bi se alergija lahko izrazila z napadom žolčnih kamnov. JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 16. 2011 11:20

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 12:16

Težko verjamem, ker odkar ne uživam več kock, nisem imela napada že leto in pol, prej pa redno, tudi večkrat na teden. Ko sem začela opazovati kaj jem, sem prišla do tega rezultata. JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 16. 2011 12:16

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. feb 2011 12:23

Jaz ti čisto verjamem, sam imam podobne probleme s svinjskim mesom, ali kako podobno maščobo. Oz. jih nimam več, odkar tega ne jem. Pa z jajci tudi podobno, tako da z izkušnjami vemo kaj nam škodi, kar se teh praškov in podobnih stvari, sem imel problemo z nekimi gumi bonboni ki so vsebovali nekaj kar me je motilo.

Commis débarrasseur

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. feb 2011 18:38

Težko je karkoli rečt.Tašča se je vredu počutila nobenib problemov.Na uz pa so ji ugotovili,da ima žolčne kamne.No ne vem sedaj pa toži o težavah,bolečinah.Dokler pa ni vedela, da jih ima ni bilo problemov.Slučaj? dari

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

16. feb 2011 19:09

Kdor je že kdaj doživel napad žolčnih ali ledvičnih kamnov, mu je kristalno jasno, ali si da kaj takega domišljati ali ne. Ni tako bolečih "slučajev". Ne vem, če lahko vegeta sproži kaj takega - dejstvo pa je, da so nekateri ljudje na glutaminate zelo občutljivi in tega je v vegeti (in sorodnih praških) obilo. Ravno tako, ko so nekateri ojačevalcev okusa tako zelo navajeni, da zanje brez njih nobena hrana ni dovolj dobra. Glavno, da si vsak kuha svoje župce po svojem okusu, pa smo vsi zadovoljni (moja goveja je iz bočnika, obvezno pa morajo biti notri ploščate in vsaj ena mozgova kost - pa veliko korenja in en mali čili tudi ne sme manjkati, da o ostalem zelenju ne govorimo). Lep pozdrav, Sonja

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

16. feb 2011 20:48

Veste kaj, s tole temo pa že tako najedate, da sem šla tresočih rok ob pol osmih zvečer kuhat juho po receptu Felicite Kalinšek "bolniška juha", samo da je bila hitro kuhana. In zdaj jo srebam brez zakuhe, samo s korenčki... mmm Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti