Goveja juha - zdrava???

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

15. feb 2011 21:34

jožaa je napisal/a:
sami profesionalni kuharji ste tuki kolk vidim........,če me razumete seveda.......pr vsaki bajti do zaj sem vido zraven juhe vegeto sol poper na mizi.........in večina si z vegeto začini juho če je premalo slana,ker je pač vegeta zame in očitno za večino bogatejšega okusa.....

jožaa

 

Pa maggi dodatek, tekoči, si pozabil dodati, hehe

 

No,jaz imam vegeto vedno doma, samo ne za morske stvari in za govejo juho tudi ne. Raje korenček in koren peteršilja več, pa še eno čebulo za povrh, deset strokov česna, 10 cm pora, pa gre brez vegete tudi ...Težko sicer, haha, pa vendar ...

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. feb 2011 23:20

Veš jožaa, ni lepo, da kar ponavljaš, koliko smo tu pametni. Eni smo, drugi pač niste!

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 9:13

tulka je napisal/a:

Ma odkrito povem, da ne poznam nikogar, ki bi vegeto sploh uporabljal, kaj šele dajal v juho, v kateri je dovolj dobrega.

tulka
Pohvalno jaz vegete in podobnih zadev ne uporabljam, odkar sem imela zdravstvene probleme zaradi jušnih kock in sem takrat dobila odpor do takih in drugačnih umetnih pripravkov. Moj dragi pa v vsako govejo juho najprej strese toliko vegete, da je vse zeleno, in jo potem šele poskusi. Sem mu že povedala, da drugič dobi samo prevreto vodo, ker je škoda da dobro juho uniči JanisJoplin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

16. feb 2011 9:33

Razen če ne skuhaš tako švoh , da jo enostavno mora popraviti s čarobnim praškom. lp hedonist

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

16. feb 2011 9:33

Jaz bi pa rekla, da goveja juhca sploh ni noben strup, res je, da se 100% razlikuje od zelenjavne, če pa želiš pojesti pravo govejo juho, ti podarim nasvet, da jo sama skuham pozno zvečer, recimo za nedeljsko kosilo, in v nedeljo zjutraj kar iz površine poberem maščobo, ker je itak v trdem stanju, ti povem, da bolj zdrave juhce pa ni. Polna beljakovin in aminokislin, pa še odvečno maščobo ji odvzamem. Poskusi, ne bo ti žal in poročaj Lep dan želim GOGICA

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 9:58

hedonist je napisal/a:
Razen če ne skuhaš tako švoh , da jo enostavno mora popraviti s čarobnim praškom. lp hedonist
Dvomim, vsem ostalim ni preveč švoh, on je pa brez vegete sploh še ni poskusil. To počne tudi drugje brez da bi najprej poskusil, tako da tvojo možnost izključujem Izgleda da gre za stvar navade. JanisJoplin

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

16. feb 2011 10:30

Na žalost je tudi mene zasvojila vegeta, ne toliko vegeta kot goveje ali kokošje mesne kocke. Vedno dajem v jedi vso potrebno zelenjavo in to v zadostnih količinah, vendar goveja juha brez dodane kokošje kocke nima pravega okusa. Vem, da je to nezdravo, zato skušam dodajati tudi manj kot eno kocko, toda enolončnice, zelenjavne juhice, omake in vse ostalo je veliko boljše, če dodam 1/2 ali kar celo mesno kocko.Seveda temu primerno manj solim, ampak strup je strup boste rekli, a ne?

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 10:45

Ne, saj te čist razumem, tudi jaz sem nekaj časa kar dosti uporabljala te kocke, ampak sem ugotovila, da dobim napad žolča (ok, ne vem kako se reče, ko imaš žolčni kamen in dobiš napad bolečin, ki lahko traja več ur, pri meni je trajal od 2 do 10 ur), samo po jedeh v katerih je jušna kocka. Lahko pijem kavo, jem jajca, cvrtje... VSE, razen jušnih kock. Iz tega sklepam, da je v jušnih kockah res nekaj (zelo) škodljivega. JanisJoplin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 11:18

multivitamin je napisal/a:

Iz tega se da sklepat samo,da si ti na določene sestavine v kocki alergična. Ne posplošuj zadev in jih označuj za škodljive. Enako velja za vegeto in druge praške. Komur paše naj jih je, komur pa ne, pa naj jih ne je.

multivitamin
Nikjer nisem napisala, naj kdo kaj je ali česa ne je, samo napisala sem svojo izkušnjo. Prvič pa slišim, da bi se alergija lahko izrazila z napadom žolčnih kamnov. JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 16. 2011 11:20

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2011 12:16

Težko verjamem, ker odkar ne uživam več kock, nisem imela napada že leto in pol, prej pa redno, tudi večkrat na teden. Ko sem začela opazovati kaj jem, sem prišla do tega rezultata. JanisJoplin Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 16. 2011 12:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti