Hribi

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

31. jul 2008 14:37

Peca, hvala, ravno to sem hotela - namige od kakšnega domačina. Tudi sama sem se nagibala k prvi varianti, ker nam bo šlo malo na kratko s časom. Naš plan je iti na Peco in potem še v njeno podzemlje, za lahko noč pa pravljica o kralju Matjažu, he,he. Povej, prosim, kako ste tam kaj z borovnicami? tigris

Peca  

član od: 31.12.2004

sporočila: 38

31. jul 2008 15:58

Borovnic na nižje ležečih pobočjih skoraj ni več ( so jih obrali). skoraj me je sram napisati, da sem se sama odpeljala k bližnjim sosedom - v Avstrijo ( tam okrog Mittlerna ). Ravni teren in nikjer nobenega - pravi užitek. Nastala je borovničeva pita. LP Peca

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

31. jul 2008 21:08

Peca, kaj ni v Avstriji nabiranje borovnic, jagod in zdravilnih zelišč prepovedano? Vsaj tako smo bili opozorjeni, kasneje smo opozorilno tablo tudi sami videli.

Vsekakor jaz brez islandskega lišaja (oz.gorskega mahu) nikoli ne pridem domov.

kobra 1

Peca  

član od: 31.12.2004

sporočila: 38

31. jul 2008 23:40

Mene nikoli nihče še ni nagnal iz gozda. Seveda pa nabiram "na roke", ne lomim borovničevja - skratka ne povzročam škode. Ljudje, ki nabirajo borovnice z "grabljami", zelo poškodujejo podrast, tako da bi takšne tudi pri nas morali nujno pregnati iz gozdov. Peca

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

2. avg 2008 21:21

A ste se danes kaj močili? Mi na smo se. Upajmo, da bo jutri v hribih boljše vreme! aknelab

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. avg 2008 21:34

Na Nanosu nas je samo grmenje preganjalo, namočilo nas na srečo ni veverica

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. avg 2008 21:59

Nas pa je malo namočilo, pa ne hudo. Bili smo na Kofcah. Smo pa nabrali tudi nekaj malega jurčkov in lisičk po poti. Nena http://www.moj-album.com/uredi/bena/11481476

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. avg 2008 6:22

mi smo šli na Špičasto Stražišče nabrali nekaj malegaaaaa gob http://www.hribi.net/gora.asp?gorovjeid=26&id=784 anaeva Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 03. avg 2008 06:24:04 Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 03. avg 2008 06:25:53

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

4. avg 2008 12:28

Peca je napisal/a:
Na koči vam priporočam, da naročate " kločeve nudelne". To so nudelni polnjeni s suhimi hruškami. Zelo dobo in še poceni. Cene tudi sicer niso pretirane in se splača kaj prigrizniti. Želim vam, da preživite lep dan pri nas na Koroškem. Peca
Tisti kločevi nudlni so res fuuuuul dobri! A ima kdo recept? Drugače pa smo se imeli mega fino, Peca je res lepa tura, mi smo šli na easy - zvečer do koče, drugo jutro pa na vrh in nazaj dol, potem pa še v rudnik. Pa še jurčke smo nabrali - zdaj pa grem gobovo juhico kuhat za kosilo. Res je bilo lepo, še se bomo vrnili, škoda edino, da je kar daleč za nas (več kot dve uri do Mežice). tigris

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

4. avg 2008 13:01

Ja, tudi mene bi zanimal recept za te "nudelne". Sem pa v petek v Valvazorjevi koči pod Stolom jedla ajdove krapce, tudi zelo dobri. Jabolčni zavitek v Prešernovi koči na Stolu je bil nekoliko drugačen kot tisti klasičen, ki ga delamo doma (bolj kot kakšna jabolčna zloženka), cene pa zasoljene! Včeraj pa sem na Krimu jedla najbolj zanič pehtranovo potico, kar sem jih kdaj poskusila (je bil pa ričet izjemno slasten!). Odlična je bila lani na Ratitovcu, super je pasala h kislemu mleku, ki je bilo tudi odlično. V Pogačnikovem domu na Kriških podih so imeli pred dobrim tednom zelo dobro jabolčno-breskovo pito in kokosovo potico iz polnozrnate moke. Pa še izgledalo je dobro. Mnjam!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti