Hribi

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

12. avg 2007 17:43

Danes smo bili peš na Slivnici. Z našo "hitro mladino" smo potrebovali uro in pol. Smo pa srečali, za nas presenetljivo; veliko ljudi. Vreme je bilo OK. aknelab

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. avg 2007 20:03

May, kako je na Slemenovi špici? Imam dve hčerki, 7 in 10, pa me zanima, če se pot vleče in če je zahtevna (klini, zajle).

 

Kako človeka zastrupijo hribi in gore, a ne da?!?

jasna

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

12. avg 2007 20:45

Na Slemenovo šico je ura in pol v eno smer normalne hoje pot je kar lahka nobenih klinov ali zajl. http://www.hribi.net/pot.asp?gorovjeid=1&id=240&po tu so slike poti tako da vidis kako zgleda nekaj je hoje po melišču kjermorš bit previden. na 8 sliki pa je prehod po skali ma res samo prestopiš potem je pot naprej normalna le na skali morate pazit ker je tako zlizana da drsi. Sem ter tja je pot bolj na odprtem, ce ti zdrsne te nihce ne ustavi vec do konca, na otoke je treba tam bolj popazit in vsekakor previdnost ni nikjer odveč. Res gore in hribi človeka prav zasvojijo tako da se zdaj pripravljam ( orbitrek ) za malo daljšo turo. May Sporočilo je spremenil(a) may dne 12. avg 2007 21:48:49

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. avg 2007 22:26

Na Kum greš iz vasi Podkum, pelješ se do zaselka Mali Kum, kjer pustiš avto. Kakšnega posebnega parkirišča ni, mi smo avto pustili pred vasico na levi ob manjšem kamnolomu. Potem greš peš skozi zaselek in po gozdni cesti v gozd. Vse je dobro označeno. To je Nežina pot. Vem, da sem gotovo prepozna s pojasnilom, če ste že šli, ali ste našli brez težav? Mi smo bili pa danes na Raduhi. Ful sem navdušena. Dobro, da je bila na vrhu megla. Če bi sijalo sonce, me najbrž sploh ne bi spravili dol. Najmlajši sinko, ki ima štiri leta in majhne noge, je moral čez kakšno skalo malo splezati, ampak sendvič na vrhu odtehta vsak trud. Veselim se še kakšnega sončnega vikenda. Pesnica

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

20. avg 2007 12:19

V četrtek sem bila na Storžiču. Tistim, ki jim je ljubo plezanje, priporočam pot od Doma pod Storžičem skozi Žrelo (pot je dobro varovana, vendar se rado sproža kamenje, zato je obvezna uporaba čelade). Vračati se je bolje po poti čez Škarjev rob. Blanchy

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

20. avg 2007 12:31

V nedeljo, če bo fajn vreme, imam v planu Grintavec z Jezerskega - Suhadolnik. Zanima pa me, če je pot kje izpostavljena ali če je potrebno kje plezat. Da ne bom pod kakšno steno ostala in ne bom upala naprej, saj imam probleme z vrtoglavico. Lp, Nataša

postrv  

član od: 27.7.2007

sporočila: 64

20. avg 2007 13:12

Po tej poti sem šla že večkrat na Zisovo kočo in od tam na Grintavec. Pot je sicer dolga 2 -3 ure ( odvisno, kako hitro hodiš?. Če te je strah izpostavljenih sten, ti priporočam, da se v gozdu, ko sta dve poti, odločiš za tisto na desni strani. Ta je veliko lažja in samo na enem delu malce izpostavljena. Je pa na Zoisovi koči čudovito, pot na vrh Grintavca pa STRMA.Povem ti, da sem skoraj obupala tako se je vleklo. Tudi sama se bojim višine, zato se vedno prepričam, kje poteka pot in kakšna je. Z možem sva v dobrih dveh letih naredila obe slovenski transverzali. Kjer je bilo nevarno, sem ga rajši počakala pri koči in uživala v razgledih. Tudi na planinskih zemljevidih je pot vedno označena. Če vidiš pikice, so klini in "zajle". Pa lep izlet in veliko planinskih pozdravov. postrv

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

20. avg 2007 16:49

V sredo, 15. 8. 2007 (na praznik) sem prvič stala na romarskem Triglavu. Smer Rudno polje - koča Planika - Triglav - Planika (skupna ležišča hudo), drugi dan pa še na Kredarico in potem spust mimo Vodnikove koče, nazaj do Rudnega polja . Izlet je trajal 2 dni, tako da z družbo nismo hiteli. Rekli so nam, da je bila dopoldne huda gneča, vendar mene to sploh ni motilo, ker sem se od Planike do Triglava dobesedno vlekla (mi ni dala sapa, he he). Moram pa še dodat, da sem se na vzpon pripravljala vsaj od prejšnjega septembra in na poti ni bilo nobenih težav niti s kondicijo niti z "musklfibrom". Za tiste gospodinje in gospodinjce, ki še niso bili tako visoko, bi priporočila za tak vzpon:

vsaj nekaj vzponov nad 2000 m, predno se podajo na Triglav (od mojih ljubših je Debela peč, pa karavanški Stol (kar vzpon), Begunjščica, Storžič);

 - čelada (obvezno). Videla sem, da imajo nekateri kar kolesarsko ali "skejtersko", koliko je to dobro ne vem, najbrž pa bolje kot nič.

Smo pa na poti videli različno opremljene planince in enodnevne tekače, v "uč" pa so mi padli mladi Angleži, ki so bili za vzpon nepripravljeni, obuti v superge (pa ne treking in tudi tekači niso bili) in zelo slabo obveščeni o naših gorah. Celo brez zemljevida. Za enega vzpon (dvomim, da je prilezel s Triglava) ni bil prav nič vesel, ker je vseskozi zaostajal za skupino, ostalim pa je šel na živce.

No sedajle pa bom obvezno šla pogledat še na Hribi.net, iskat navdih za sobotno planinarjenje, čeprav me v kuhinji čaka 10 kg sliv za marmelado (v vrsti za net pa čakata tudi otroka).

 

Škoda, da ima dan samo 24 ur, kajne.

 

Veliko planinskih in kulinaričnih užitkov.

 

 

 

mamka

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

30. jun 2008 22:46

Kakšen namig za hrib z izhodiščem v bližini Bohinja oz. Bleda? Čas hoje max. 2 uri in pol v eno smer (majhni otroci!). aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti