Jutri še kar
juhca......brez vsega........![]()

Rebrasti tulci alla norma z omako Arrabbiata Barilla
Jutri še kar
juhca......brez vsega........![]()
Danes: testenine s šparglji in zelenjavo, zarebrnice na žaru, solata, kokosovo pecivo
Hribovc, sej bo, zdrž![]()
![]()
Goveja juha z rezanci in gresovimi knedeljčki, kuhani njoki z omako iz tune in kupljene blago pekoče salse, palačinke z Nutello (na svetovni dan Nutelle
in kava ![]()
| Trixi je napisal/a: |
|
Mamamia, kakšen nadev je to v karadžorževem zrezku- feta, kajmak? A potem pa paniran? Jaz štefko sestavim tako, da dam naprej spodnji del, naredim vdolbinice za jajčka, pokrijem z drugim delom in kot je svetovala ena naša kulinarička poravnam z alufolijo, da lepo oblikujem zunanjost. Itak je pa okus tisti, ki je najbolj pomemben, četudi videz ni popoln. Si bila pridna kuharica ta vikend.
Kjer je volja, tam je pot. Trixi
|
Trixi, karađorđe (dj, in ne dž, samo opomba) je, kot je povedala že Venturini, nadevan samo s kajmakom. Meso je lahko, po srbskih virih, ali svinjska riba ali telečje stegno. Meso se potolče, od začimb le sol in poper, premzano s kajmakom, panirano (moka, jajca, drobtine) in ocvrto. Zelo okusno, po sistemu manj je več. Jaz sem jih naredila iz svinjske ribe (in dva iz ribice, torej fileja, ker je večje ribe zmanjkalo) in so bili lepo sočni.
| Dragička je napisal/a: |
|
Nedelja: Krompirjevo/porova juhica s popečenim kruhom; "pilav" s piščančjim mesom, motovilec s fižolom:
Pozdravček! |
Draga moja Dragička, obožujem piščanca z rižem in malo zelenjave iz pečice. Ni dolgo nazakj, kar smo imeli za kosilo, in os bili moji tudi navdušeni. Da bi se jaz pri tebi abonirala pa itak veš, kajne?
| darjuška je napisal/a: |
|
Pri nas danes nekoliko razširjena sestava ob kosilu. Za kosilo pa goveja juha z rezanci, polnjena svinjska rebra, piščančji dunajci, pražen krpmpir, ponfri, jurčki v smetanovi omaki, zelenjava na maslu, mešana solata ter za sladico pa malinova z belo čokolado in kepico sladoleda.
|
Lepo ste si to privoščili, ni kaj!
goveja juha s kroglicami, mlinci, pečen piščanec, solata iz leče.......
![]()
![]()
![]()
Danes: dušeno sladko
pečen
ostanki
pečenke
Prebranec in pleskavice...

Za posladek je še par včerajšnjih kifeljčkov...

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 06. 2017 13:12
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | gobica1402 |
| malo za hec | Nikita2 |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Rebrasti tulci alla norma z omako Arrabbiata Barilla

Veganske palačinke