Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Me veseli, da vam je zavitek všeč. Blitve je na vrtu precej, zato je večkrat na mizi.

Recept za blitvin zavitek: vse delam po občutku, brez recepta in količin.

Vlečeno testo pripravim kot za jabolčni študelj (moka, rumenjak, topla voda, ščepec soli, pred počivanjem hlebček naoljim z olivnim oljem).

Nadev: na olivnem olju prepražim čebulo in česen, dodam sol, posebej skuham ali bolje malo pokuham blitvo (cca 8 min peclje, 5 minut liste). Posebej razžvrkljam jajce (1 ali 2) in temu dodam cca. 3 do 4 žlice pščeničnega zdroba (nekuhanega). Pokuhano blitvo na grobo narežem in ko je dovolj ohlajena, jo zmešam s prepraženo čebulo, umešam jajčno zmes, ter cca 1 dcl kisle smetane (tudi skuta in nariban sir sta ok), od začimb pa sol, poper, muškatni orešek in svež petršilj.

Na razvlečeno testo nanesem nadev, zavijem, premažem z oljem/sladko/kislo smetano, in dam peči v pečico na 180/200 stopinj, cca 30 min. Pečen zavitek polijem s prestreženo tekočino (od prepraženega nadeva se vedno malce pocedi). To je to "simpl k pasulj".

 

 

 

mamka

Super, mamka hvala za recept.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Simpl k pasulj je najboljš.

Danes bodo pri nama pečena reberca, krompir in solata. Še prej pa paradižnikova juha iz svežih paradižnikov, po receptu gospoda Jureta iz OK. Super je, že včeraj smo jo pomlatili kakšen liter.Pa še veliko paradižnikov porabiš.

 

naor

Včeraj: ribja juha, kruhov narastek s hrenovko, mešana solata in sladoled.

 

Danes mešana solata, pečeno piščančje bedro.

NutellomAnka

                Danes:   mesne polpete,  dušene v omaki,   pire,  solata

                              breskve

 

mopsika

Danes: zelenjavna rižota, paradižnikova solata in smoothie (kivi, banana in pomaranča) 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

sabinčica

Od sobote smo bili na potepu,...malo tu in malo tam, v glavnem pa na polno aktivni  .  HB, da je bilo danes treba v službo 

 

Danes pri nas: pol pečenega piščanca, riž s papriko in petršiljem, paradižnikova solata

Sladica: sladoled - grški jogurt z medom in oreščki

 

Jutri pa: testenine s slanino in sl. smetano ter kumarična solata

Sladica: po inspiraciji

 

Pozdravček.



Ossi

Sporočilo je spremenil(a) Ossi dne 16. 2016 14:41

včeraj nič kuhanja, samo sendviči

danes pečen piščanec, pečen krompir in mešana zelena solata

Danes polnjene paprike ( domače), pire krompir, zelena solata, moja sladkosneda bajadere

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecNikita2
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti