Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Danes:
- Blitva z ogromno česna (nekaj od včeraj + sveža)- OBOŽUJEM JO!
- kuhan krompir v kosih posipan z domačim peteršiljem (imel sem dva krompirja, a sem zmogel le enega. Tak je to...če blitva in solata prednjači!)
- majhna puranja prsa popečena na naraven način z fr.maslom + malo olivca (le začinil sem jih z česnom/poprom/soljo/muškatom); tik pred koncem pečenja sem dodal krompir + šparglje in jih hitro popekel nato pa dolil en činken vode in postrgal prijeto maso iz ponve. Arome da dol padeš
- šparglji popečeni v isti ponvi kot prsa
- Solata DA DOL PADEŠ (sveže zelje, paradižnik, kumara,zelena in rumena paprika, korenček, rjavi fižol, čebula)

Sedaj pa ponovno v akcijo PEKI VIKEND. Delal bom tri dobrote. 
In sicer dvoje vrst keksov (mi že zmankuje), katere rabim nujno za ob kofetkanju,čajankah in tak za sproti.
Nato pa še eno fiiiino rahlo/nežno sladico, katera kar razpade v ustih. Nežno da te kap 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

NEDELJA:

Goveja juhica (od včeraj); nabodala (svinjska ribica s papriko), kus-kus na čemažu in suhem paradižniku; berivka z rukolo; zmečkane jagode s sladko smetano:

Pozdravček!

 

Pri nama pa danes po dolgem času goveja juha z domačimi rezanci,  pečena v pečici, pražen ,

zelena. Ker sva bila sama si nisva privoščila sladice. Mogoče kasneje kaj naredim. Tako na brzino.

Seveda pa malo brez . Jo je bilo že v vinu dovolj, po moje.

 

Lepo nedeljo vsem.

 

 

irena66

Juha z domačimi rezanci, pišč.bedra, pražen krompir, leča in zelena solata, pa seveda sladica: zmiksane domače jagode s sladoledom.

lp

irenakr

danes: kokošja juhica z rezanci, zelenjavni riž, svinjski zrezki v čebulni omaki in kumarična solata:

 

   

angie :)

Danes smo bili na sončku in si privoščili pizzo. Še pravi čas, saj spet dežuje. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Včeraj je en kolega, ki se bolj po redko oglaša, spraševal, kako speči krompir v pečici. Sem mislil odgovorit, pol sem si mislil, bojo že drugi odgovorili. No, ker sem ravno danes pekel krompir v pečici, mu pa  tukaj odgovarjam, upam, da bo videl. Torej, drugi ne brat, odgovor je samo za kolega avion ( se mi zdi ).

Drugi ne  brat!

V neki kuharski knjigi piše ( no, če ne piše, bi moglo pisat ), da je več načinov pečenja krompirja v pečici, pravi je le eden, tist z veliko olja, vsi drugi so napačni. No, izjema je še pečenje na peki papirju, ki je izumljeno posebej za ženske, ki se hočejo znebit svojih moških ( obratno ne velja ): če ne zbeži po nekajkratni postrežbi takega krompirja, pol mu ni pomoči ( dobra stara kuhinja ).

Sedaj lahko tudi drugi berete naprej.

Danes pri meni, krompir iz pečice, prej pa francoska juha iz vrečke:

in:

ma neki mi fotkič dela po svoje!

ežoj

Da je le župa prava, ežoj, kaj zato, če je fotka bolj meglena!

Jaz pa danes ribjo konzervo, ker sem v službi in menza ne dela.

Sonja

Danes:juha z rezanci,tenstan krompir,pohan piščanec,solata(berivka z rukulo)

Milži

Včeraj rižota iz rjavega riža, pišanca in veliko zelenjave, zeljna solata.

Danes gratinirana čičerika in domači čevapčiči (iz govedine)

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti