Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Najbolj sem se razveselila vnovičnih fotk od dragičke, ker pomenijo, da je ponovno zdravje v hiši!!!

Pri nas pa je bilo za Božično kosilo: razne sorte žganih pijač za razkužilo, sir in pršut, goveja in zelenjavna juha, ajdovi štuklji in pražen krompir, jurčki v smetanovi omaki, govedina iz juhe, puranji dunajski, prata, jabolčni hren, francoska, vino, sok, voda, kava, orehova, pehtranova in kokosova potica, različni keksi...od vsega tega pa je največje veselje itak druženje z nam najdražjimi.  Pa če bi tudi bili na mizi le orehi in kruh! 

Ognjič

Ognjiček, 

SREDA:

Kurja juhica (od včeraj), goveji zrezki v pomarančni omaki, domači široki rezanci; endivija s fižolom in krompirjem:

Pozdravček!

danes je bil domač petelinček, riž, gobova omaka in zeljnata solata, za sladico pa potica

Zuckerfee

Za Dragičko zdaj vemo, zakaj je "manjkala", kje je pa Ežoj? A si nič več ne kuha.Mogoče je šel na potep?

Midva pa danes: zelenjavno juhco, svinjsko pečenko, pire krompir, rumeno kolerabo v omaki, peso v solati. Še malo potičke je ostalo. Če sem čisto poštena, tele naporne kuhe imam zadosti. Za jutri bo še ostalo od danes, potem pa malo premora do novoletnih praznikov ob solati in jogurtu.

 

naor

Končno je naš malček lačen. So res pomagali probiotiki iz vrečk. Včerajšnja špinača ga še ni prepričala, danes pa je komaj čakal, da sem mu postregla. Torej zrezki v omaki ( mešano puranji, telečji) v zelo dobri naravni omaki, dušen zelenjavni riž, za nas še mešana solata. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Božično kosilo:

ma ne, ni to ( šele propravljajo ). Tole pa bo:

ravno začnem jest, ko zaslišim klic mujezina na molitev ( z bližnje  mošeje ):

zdramim se, pa kako je vedel, da se nisem pomolil, in me tako dobi, ........... pol mal potuhtam, pa saj ni vedel, ne kliče ravno mene. Pogledam po gostilni, ni bilo videti, da bi se kdorkoli čutil poklicanega na molitev.

Ja, to je bilo v eni drugi ( pavzaprav tretji ) državi, kjer gimnazijke pozdravljajo tujce ( mer-h-abba, verjetno pomeni: pozdravljen mladenič, seveda sem merhabiral nazaj ).

A ja, uganili ste: pivo je bilo treba še naročit, kar niti ni tak problem, bodoči da hablam foring lengviđiz.

ežoj

Aha, v Turčiji si dragi Ežoj, vidiš, kako prav pride znanje jezikov. Pa magari, če se jih učiš ob gledanju nadaljevank.

Mene ta lepa dežela še čaka.Merhabba!

 

naor

Edini ožujsko pivo mi ne gre ravno skupaj s Turčijo. Menda je izvoz posredi. Uf, kako mam dolgo lajtugo.

 

naor

No, ni neka huda uganka, če ni druga, ampak je tretja država. Sploh pa, saj je prav, da študetnje potujejo, dokler lahko.

Danes pri nas: goveja juha s fritati, korenčkom in govedino iz juhe. Smo se prej, je le Štefanovo, to sodi zraven, potepali, pa tam malo založili.

Zdaj pa dišijo "mašinski piškoti" iz pečice.

rimljanka

ežoj je napisal/a:

Božično kosilo:

ma ne, ni to ( šele propravljajo ). Tole pa bo:


ežoj

 

...........................

 

 

Pri nas bo danes zelenjavna juha, kruh, pašteta, ajvar ( odličen je, nekje iz  temne, viharne noči), skleda motovilca, teran

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti