Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Hvala draga Japaja, za meni posvečen meni. Čeprov vidim, da si me s tem uvrstila med vegetarijance pa boh pomagi, sej pri takih kulinaričnih "prijateljih" s poudarkom na klasični izobrazbi se to v resnici lohk zgodi. Ne, ne se bat, ostajam mesojedec z veliko začetnico . Je pa vseeno lepo kar si storila in hvala ti za to gesto. lp hedonist

Malenkost, Hedonist, z veseljem še kdaj.

Sicer je pa meso skrito v posladku (a to je že presežek klasične izobrazbe)

japaja
pri nas: mesno-zelenjavna rižota, stročji fižol v solati, pecivo s kislo smetano beva

Larci, jajčka s kislo smetano (ali tudi s sladko ali pa razžvrkljana z mlekom...) so pa itak zakon!!! To sem nekoč v nekem filmu videla in sem potem poskusila še sama. zelo dobro!

japaja

Kurja juha z ribano kašo, goveji golaž, špecli (sem jih delala prvič in bodo redno na jedilniku), motovilec in rdeči radič v solati. Popoldan ob kavici pa še palačinke (ker sem zašuštrala prvo maso za špecle, je bila preredko, pa je ven ratala masa za palačinke). Proč pač nič ne mečemo.

 

lp

sam_1141_595

irenakr

Jaz sem si tudi že kupila pripravo za špecle, evo pa vidim, da Valentina to dela z navadnim ribežnom. S čim si jih pa ti naredila, Irena?  Izgledajo prav fajn.

 

naor

Pti nas ostanki od ponedeljka:

sv. zrezki v omaki, kruh

Balenka
Danes: goveja juha z rezanci, govedina iz juhe, tople kumare; za sladico košček črne; malo kasneje pa še JanisJoplin

Tudi jaz sem jih naredila na navadni ribež (za ribanje jabolk), kot sem videla pri Valentini. Si bom pa nabavila to pripravo, ker so nam bili tako všeč, da bodo pogosto na krožniku.

 

lp

irenakr

danes sva imela golaž in makarone, jutri pa polpete in krompirjevo solato!

tanjaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecmišzmoke
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti