Danes sem pripravila pa lečo na kastiljski način,
.
Maji 
Kaj jutri za kosilo?
| maji je napisal/a: |
| Danes sem pripravila pa lečo na kastiljski način, |
od jučer imamo paštu fažol i pečenu papriku, a skuhala sam hladetinu... i to je to
(kako se kaže za hladetinu na slovenskom?)
Lidija...
Lidija, mislim da se ji pravilno reče aspik, po domače pa "žulca".
Pri nas smo in bomo kuhali:
ponedeljek: pašta šuta s sveže spečenim kruhom,
torek: pečeni kosi piščanca, riž, motovilec
danes: musaka, solata
četrtek: sardele, krompirjeva solata
petek: še ne vem
Gobica
sreda: musaka, zame še mešana zelenjava, endivija s fižolom
Julija
[citat=--lisička--]Lidija, mislim da se ji pravilno reče aspik, po domače pa "žulca".
da, i mi kažemo žuljica ili hladetina...
hvala za informaciju...
Lidija...
Za vcibej:
Za lečo na kastiljski način potrebujemo rjavo lečo (lenteja parda, kot ji rečejo tu v Španiji), ki jo ponavadi namočim v vodo za čez noč - tako kot fižol. Skuham jo v ekonom loncu skupaj z značilno začinjeno klobaso - chorizo, korenjem, narezanim krompirjem, soljo, peteršiljem, čebulo in žlico olja. Doda se lahko tudi t.i. črna klobasa ali "morcilla", kot ji rečejo tukaj...nekaj podobnega naši krvavici. Vode dam toliko, da za 3-5 cm pokrije sestavine in kuham 25 minut. Zraven se je kruh, je pa precej nasitna enolončnica.




Lep pozdrav!
Maji 
včeraj: puranova pečenka, krompirjevi kroketi, gobova omaka
tjas
Danes:(za pogret,ker smo prišli z mraza)kakav,fižolova juha,puding Včeraj:krvavice LP Tina
Sporočilo je spremenil(a) Barbek dne 21. dec 2005 16:55:55
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
