Danes sem naredila rižoto na svoj način, zraven pa zeljnato solato s fižolom.
Lp,
Maji 
Kaj jutri za kosilo?
četrtek: goveja juha z vlivanci, govedina iz juhe, pražen krompir (zame mešana zelenjava namesto krompirja), hren, solata
Julija
dinstano kiselo zelje
žganci preliveni sa čvarcima
pečena svinjska rebra
Lidija...
Včeraj in danes (ker je veliko ostalo) chili con carne, malce manj huda varianta.
Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca
Pečena jaja
žuljica
kisela paprika
sutra:
za ručak je oslić lešo s rižim
za večeru je bakalar s krumpirima
Lidija...
Sporočilo je spremenil(a) Lady_L dne 23. dec 2005 10:08:43
petek: sojini špageti z omako iz tune, solata
sobota: za kosilo samo fižolova juha;
večerja pa bo: kremna zelenjavna juha posuta s parmezanom in popečena v pečici, polnjena puranja pečenka z blitvo in mozzarello, dunajski zrezki, pečen pire krompir, zelenjava vseh vrst, dve ali tri vrste solate (še razmišljam kakšne); za sladico lešnikova rulada, potica, drobno pecivo
Lepo praznujte vsi skupaj, pa delite srečo in ljubezen z vsemi, ki jih imate radi. Kakšen košček pa podarite tudi tistim, ki jim v tem čarobnem decmbru ni tako lepo.
Julija
Danes: grahova kremna juha z rižem in mesna lazanja
Jutri: goveja juha z ribano kaša, polpeti in pire krompir + kisla paprika
Nedelja: goveja juha z ajdovimi knedlčki, goveji ptički, tenstan krompir, zelenjavna priloga ( ne vem še kakšna ) + zelena solata z fižolom
Ponedeljek: govedina iz juhe v malo pikantni grahovi omaki.
Lumpica
Sreda- hrenovke, kruh in zemf, četrek- juha s cmoki, pohan sir, pire krompir, mešana solata, petek- sladko zelje,
danes pečeni makaroni po receptu iz baze, mešana solata z vročim krompirjem,
jutri- goveja juha, krača, šunka, hren ter francoska solata, tenstan krompir, malinove rezine brez pečenja;
vmes pa še orehova potica, kakšno dobro vino, domai piškoti, kavica.
Lepe božične praznike vam želim
katti
predbožična večerja: slow food varjanta začensi z bakalajem na belo in sardelicami v limonini omaki + kruh, nato mešana pisana solata z morskimi sadeži, glavna jed pa ostriž z avokadom in kozicami in sirom popečen v pečici, sladica: potica, piškoti
božično kosilo (pri mami): svinjska pečenka in špinačni štruklji, solata, za sladico: čokoladna torta z datelji in ingverjem + potica in piškoti
Lepe praznike!
Ana
nedelja: "ostanki" božične večerje
ponedeljek: krvavice, kislo zelje, pire krompir
torek: goveja juha, kuhana govedina, kremna špinača, pire krompir, solata; zame samo zelenjavna juha (je bilo vsega dobrega preveč)
lp
Julija
Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 26. dec 2005 19:26:39
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
