Vrtec

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. sep 2011 12:58

jaz pravzaprav nisem nikoli tako analizirala jedilnika - in sem ga sla nalasc na net pogledat. Ta teden imajo vsak dan razlicno zelenjavno juho, glavna jed je enkrat govedina, enkrat svinjina,  enkrat brezmesna, enkrat piscanec in enkrat ribe. Tudi priloge so razlicne, svaljki, pire, kruhova struca, rizota, polenta. Ce bi bila nezadovoljna bi se pogovorila osebno z organizatorjem prehrane.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

29. sep 2011 13:02

Saj sem za raznoliko prehrano in nisem proti mesu, ampak včasih pa malo pretiravajo. Sem pogledala jedilnik za mesec dni naprej in bo manj mesa oz. ne bo tako kot ta teden 3x svinjina in 1x govedina. Očitno nimam samo jaz teh pripomb, tudi na roditeljskem je bilo rečeno, da se bodo jedilniki spremenili. Končno. Ampak v celem mesecu in pol ne bo niti enkrat špinače.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

29. sep 2011 13:23

Zdajle pa pretiravaš. Niti slučajno ti ne verjamem, da imajo objavljen jedilnik za mesec dni vnaprej.

In kaj imaš s to špinačo? Jo pač sama pripravi doma.

Issi

tajčica  

član od: 30.6.2010

sporočila: 12

29. sep 2011 13:50

Ko je naša hčerka začela hoditi v vrtec, sem bila prijetno presenečena, kar se prehrane tiče, tudi ona se ni nikoli pritoževala. Poleg klasike so imeli za kosilo večkrat žrebičkovo in kunčje meso, pa različna žita, veliko zelenjave. Komentarji staršev, ki so vsakodnevno kontrolirali jedilnik, so bili pa v stilu: " meni se piskri doma pokvarijo, če bi to v njih kuhala", "fuj, na daleč smrdi po zelenjavi", "saj niso ptiči, da jih s tem pitajo" in še kar nekaj sočnih bi lahko naštela.

Nemogoče je, da bi bili vsi zadovoljni, okusi so različni, prav tako pa pogledi na to, kaj je dobro za otroka. To, za kar se zavzemajo eni, bodo drugi odločno zavračali - tako pač je, ne samo pri hrani.

Tajčica

 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. sep 2011 13:54

Se strinjam z Issi, zakaj pa ravno špinača? Po mojem še noben ni umrl, če ni špinače jedel...

 

JJ

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

29. sep 2011 14:07

Do 20.10 imajo objavljen jedilnik na svoji spletni strani. Špinača pa zato, ker je skoraj izginila iz jedilnikov malčkov in šol pri kosilu. Jim raje ponudijo čevapčiče, pa pizzo, pa burek.

Se strinjam, da imamo različne poglede na prehrano, ampak če spremljate že opozarjajo na debelost otrok in sem vsekakor za zdravo hrano z čim manj maščob.

Vsekakor pa drži, da so razlike pri jedilnikih po vrtcih v Sloveniji zelo različni in so marsikje zadovoljni.

 

 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. sep 2011 14:10

Po mojem je špinača zato izginila iz jedilnikov, ker vem, da ima ogromno otrok odpor do nje. Baje zaradi izgleda. Se sama spomnim iz šole.

JJ

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

29. sep 2011 14:35

Če si tako obsedena s to špinačo, jo pač skuhaj. Pa vidim, da je tudi ti v naslednjih dneh ne boš

Zakaj pa bi morali v vrtcu jesti ravno špinačo? Ker smo jo mi? Kaj vse smo še mi jedli, pa danes ne več. In koliko je hrane, ki se v vrtcih običajno ne kuha. Potem bi se vsak od staršev lahko pritoževal, da v celem mesecu nečesa ni; eden da ni vampov, drugi da ni jetr, tretji da ni staraša, četrti...

 

In kaj je tako zelo narobe s pizzo (kruh, paradižnik, komaj kaj mesa in sir) in burekom (testo in skuta)? Ob predpostavki, da tega seveda ne jedo vsak dan ampak le tu in tam kdaj - česar se držijo. Če bi dobili kos kruha, salame, sira in pol paradižnika (pizza) ali morda kos kruha in skodelico skute (burek), bi bilo pa OK?

In, če se že sklicuješ na debelost: maščobe so ravnotako nujno potrebne za zdrav razvoj in nikakor niso edini krivec za debelost. Je še kakšen krivec v prehrani, pa tudi kje drugje.

Issi

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. sep 2011 15:33

Issi je napisal/a:

Zdajle pa pretiravaš. Niti slučajno ti ne verjamem, da imajo objavljen jedilnik za mesec dni vnaprej.

In kaj imaš s to špinačo? Jo pač sama pripravi doma.



Issi

Ne pretirava. Na primer, tu imajo jedilnik za cele 3 mesece  http://www.vrtec-velenje.si/index.php?p=prehra

pri nasemu je spinaca vsaj dvakrat na mesec, enkrat kot juha, drugic kot priloga. Burek tudi, pice pa mislim da se nisem zasledila. Vsekakor v nasem vrtcu kuhajo boljse kot jaz doma  , vsaj cufte in paprikas so tam boljsi..

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. sep 2011 15:43

To je čisto običajno, da so jedilniki objavljeni za 1 mesec vnaprej.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti