Kaj se " najtežje " spravite kuhat

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

31. jul 2007 11:31

Na temo česna: to je moja najljubša stiskalnica za česen, vendar mora biti res WMF in res tale model (zadnjo sem kupila v Müllerju): http://www.amazon.de/WMF-Aktiengesellschaft-187163 Glede mladega krompirja sem naučila svoje odjemalce, da s kožico še bolj hrusta! Tudi mazanje pekačev in modelov mi ni najbolj pri srcu, a vedno jih namažem z maslom in mislim, da je vredno. In ko namažem vse modele in modelčke za potice (pečem v okroglih) se mi zdi, da imam polovico dela že opravljenega. Glede ribanja jabolk - ali ne uporabljate multipraktika? Paniranje v večjih količinah tudi meni ni preveč pri srcu, a k sreči to delam zelo redko. Pač pa ljubim peko palačink, vedno jih pečem v dveh ponvah naenkrat, ker mi je drugače dolgčas, moj rekord je 80 palačink v 40 minutah (v treh ponvah hkrati). In pečem jih vedno pri odprtem oknu/vratih, tudi če je zunaj -10 stopinj. Saj res, tudi krompir rada lupim - s svojim najljubšim nožkom za lupljenje krompirja. Imam zgodbico: Skupaj z bratom in njegovo družino (bilo nas je 6) smo bili v apartmaju na morju. Svakinja je nameravala narediti pito krompirušo in obljubila sam, da bom nalupila krompir. Smilila sem se jim, češ da ga je toliko treba. Ko sta šla zjutraj na sprehod do vasi, sem začela lupiti, nalupila sem ga celo vedro in ga nato narezala na kocke. Bilo ga je toliko, da je trikrat zamesila vlečeno testo in en pekač nesla še v sosednji apartma, da so si ga spekli in imeli za kosilo. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 31. jul 2007 11:48:42

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. jul 2007 13:29

Teta torta je dala meni dobre nasvete. Multipraktik in dve ponvi za palačinke. Sama pekač poškropim z maslenim oljem v šprici. Ne maram pa pomivati pekačev, kadar ne uporabim papirja. Mi gre včasih na živce, ker se papir vozi po pekaču gor in dol, ko nakladam testo. Sem prava nakladalka. ham-njam

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. jul 2007 14:29

DA SE papir ne vozi po pekaču je dobro pred tem v pekač vliti kakšne 3 žlice vode, malo pomazati po pekaču in potem dati gor papir. PRILEPLJENO!!!!! titta

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

31. jul 2007 15:29

men je pa vse fajn. včasih nisem marala luplenja krompirja ali pa treblenja solate....zdaj pa vse gre... kar se mazanja pekača tiče....vzamem papir od masla oz. margerine in ga lepo podrgnem od pekač.....nisi nč umazan :D (čeprov me to nč ne mot če sem) edina stvar, ki mi ni preveč je pomivanje posode po peki...ampak tudi to kar gre fleur

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

31. jul 2007 17:59

Vidim, da nisem edina, ki ne mara imeti opravka s surovim mesom. Mi je kar odleglo! So me doma zafrkavali zaradi tega, češ, da si ne smem mesarja dobit. No, sej si ga tud nisem. Pa še bolj vegetarijansko je usmerjen. Jelenckova

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

31. jul 2007 18:03

Fleur, tudi jaz vedno tako mažem pekače, tako da mi to delo ne predstavlja nobene muke. Še najbolj me muči kup perila za likat in kup posode po peki ali kuhanju!? aknelab

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

31. jul 2007 20:10

jaz sovražim ribanje(kumare, bučke,jabolka,...),..... za paniranje uporabim tudi sina, ki prav rad packe,..... in pa sovražim gnetenje-mešanje surovega mesa(masa za čevapčiče, ali polpete,...)..... potem likanje in prah....... veliko je tega ampak ko je opravljeno se počutim krasno!!!!!!!!! p.s. mladi krompir jaz pečem s kožico vred, je pa imel moj oče eno tako plastično zadevo v katero je dal notri mladi krompir in malo vode, pokril s pokrovom in začel z ročko vrteti(notri so bile na steni take drobne bunkice) krompir se je torej vrtel in drgnil ob steno in se tako "ostrgal", potem si ga samo splaknil in to je bilo to,..... ampak pojma nimam kako se temu reče plopsa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. jul 2007 20:32

- likam ne, razen zdaj za tamalo, midva nosiva majce in kavbojke, ki jih ni treba likat no, vsaj midva jih ne, vem, da eni še nogavice likajo... - mladi krompir je fajn ravno zato, ker ga ni treba lupit, še na misel nama ne pride, da bi ga... - česna ne sekljam, ampak uporabljam stiskalnico za česen - vse, kar je za naribat gre v multipraktik, narežem pa zelenjavo rajši na roke, ker mi je to luštno delat in ker se lahko igram z oblikami, če mam čas Paniranje mi ni zoprno, zoprno mi je, če moram med tem naredit še kaj drugega in si moram vsake pol minute roke umivat od tistega pacanja. mi je pa to delo ostalo še od malega, ko mi je vedno to mami dala za delat. Res pa tudi jaz sovražim pacanje po mesu (mesenje mase za čevapčiče, rezanje mesa na koščke ali trakove za vok...) na srečo je to lubiju fino delat in mu lepo prepustim Sovražim zažgane pekače, tukaj je tudi fino, da se za to delo javi on, ker mu baje ni problem drgnit (je res malo močnejši) Tudi pekačev ne maram mazat z margarino in tudi to navadno on naredi, če je kje blizu, po navadi kar sam vpraša, če mi kaj namaže, jaz pa seveda nisem neumna, da se bom fino delala, hehe On sovraži vse, kjer moraš met male prstke, recimo čiščenje stiskalnice za česen, kar pa meni ni problem, likanje, ker mu je vroče, kar tudi jaz delam, kadar je treba, pa rad vidi, če jaz namešam začimbe itd... in seveda mu z veseljem ustrežem, saj to res rada delam... Skratka sva nekak kompatibilna Veri

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

31. jul 2007 21:23

Ker sem še vedno z mislimi pri paniranju kot najmanj ljubem opravilu  skoraj vseh nas, bi morda predlagala moje sistem:

za manjše stvari (cvetača, kakšne kroglice...) imam tri posode, ki so malo višje;  zadevo vržem torej v posodo z moko in pretresem, potem poberem ven z vilico ali žlico in zadeve namečem v posodo z jajcem in po istem sistemu še v posodo z drobtinami. Pretresem kar se da. In je lepo obdelano z vseh strani. Seveda ne gre to delati z zrezki, kurja bedrca, če so manjša, so pa tudi že naletela na ta "prijem"...

Vic je v tem, da ni pocanja in roke so več ali manj čiste. Tiste tri posodice bomo pa ja splaknili..... ha ha

titta

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. avg 2007 12:01

ravno zdaj se morem spravit panirat. nočna mora. ne maram paniranja in ne maram pohanja ker se mi zdi da tea ne obvladam. in ne maram pomivat sklede od solate ker je ne jem in se mi kar koža naježi ob tistem vonju in maščobi in sokovju. marsikdo si bo mislil da sem butasta in malokdo me razume. ampak v vrtcu so me silili jesti solato od takrat se je taknem ne. naravnost smrdi mi. jo pa privoščim tistim ki jo imajo radi. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti