Nosečnost in dojenje

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jul 2007 9:37

Dragička, verjamem, da sem te užalila, a ni bilo mišljeno. Škode ne morem popravit, lahko pa vsi skupaj iz tega nekaj dobrega potegnemo. Zagotovo bom v prihodnje bolj previdna in razmišljujoča in bom poskusila prerasti stereotipe, karšnekoli že. Vam, taščam, pa lahko takšnile zapisi tudi koristijo - v tem smislu, da se trudite, da ne boste takšne stereotipne tašče ;-) Verjeli ali ne, mene je že sedaj strah kakšna tašča bom; se mi zdi že huje, ker me najverjetneje čaka, da bom imela 3 snahe in se mi zdi težje biti tašča snahi kot zetu. veverica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

25. jul 2007 10:04

Veverička, niti slučajno me nisi užalila, ampak nasplošno tak vik in krik... Požvižgam se na te naše čvekarije... Vsak najbolj ve v njegovi družini kako se kaj odvija.

 

Mogoče v meni tiči en tak "cmok"... Vse bolj in bolj prihajam do spoznanja, da smo mi bili ena taka čudna generacija 70-ih let. Govorim iz lastnih izkušenj... Meni in možu ni nihče pomagal z ničemer..., ampak čisto z ničemer... Od nikogar nisva nič dobila, ker nihče ni imel čisto NIČ. Še eno minuto nama otrok ni nihče čuval (razen vrtca).

Se pa strinjam, da mi lahko taki zapisi koristijo, saj vendarle imam zeta... sem babica trem sončkom, verjetno bom imela tudi snaho.

Prejšnji mesec sem prebrala knjigo Stari starši od Žorža Novaka (?).

 

Pozdravček!

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

25. jul 2007 10:42

Se strinjam z mammamia. Dojenje je zdaj absolutno "in", in oh in sploh, ravno tako kot je bilo pred nekaj desetletji skorajda prepovedano. Enkrat sem gledala eno oddajo na TV3, kjer so se dojili otroci stari 8, 9 let. No, to pa je meni popolnoma zgrešeno in zelo pretirano. Splošno znano je, da otrok tisto, kar rabi, popije v šestih mesecih, potem pa vseh teh najbolj dobrih snovi za otroka v meleku ni več, niti ga otrok ne potrebuje več. Odloča se vsak po svoje, ampak mislim, da vse kar je dlje od enega leta je močno pretirano. Sama sem sicer tudi dojila, do devetega oz. desetega meseca. Se mi zdi, da več kot dovolj. Seveda pa to ni odgovor na prvotno vprašanje. Sicer mislim, da z dojenjem in novo nosečnostjo ni popolnoma nič narobe ali navzkriž, vendar pa bi glede na starost otročka jaz raje razmišljala o odstavljanju. LP, Pija. Pingvin

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

25. jul 2007 10:47

Dragička, tašče in mame so "na udaru" verjetno samo zato, ker so edine ženske v bližini ko se mlada mamica vrne iz porodnišnice....danes je to tako. Vi ste bili generacija, ki ni podedovala nič, saj nič ni bilo. takrat so stari starši garali na njivah, sigurno niso uživali penzije pred televizorjem. danes je veliko mam in tašč, ki uživajo v (zasluženi) zgodnji penziji, nekatere pred televizorjem, nekatere pri snahah doma, v deljenju nasvetov, ki se jim pač čutijo dorasle, in v čuvanju vnukov. to, kar imajo, bodo verjetno zapustile svojim otrokom. seveda, tiste, ki sploh kaj imajo. ne pozabi pa, da smo mi generacija, ki ne bomo uživali zgodnje penzije, vprašanje če bomo sploh kakšno finančno penzijo prejemali, ki bomo delali do poznih starostnih let, in našim otrokom verjetno ne bomo imeli kaj dosti zapustiti, in ker bomo delali do kakšnega 70-tega leta, tud otrok jim ne bomo mogli čuvat. to je pa moj cmok v grlu. TanjaG.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jul 2007 12:26

Tale tekst iz jadeinega linka je tako tehnicistično napisan, da me spominja na uporabniška navodila za instaliranje osiromašenega urana... ali pa za hrambo antimaterije....ali pa na plovni načrt za prevoz letala na progi London-New York - Peking - Dubai - London....in bognedaj, da bi katera fulala pri katerikoli fazi, ker potem bo imel pa otrok raka, pa lične kosti se ne bodo prav postavile in sploh bo grozno. Tekst bi morali analizirati vsi študentje marketinga, pa lektorji in piarovci - da bi videli, kako se nekaj NE napiše. Razen, če je bil osnovni namen LLL-ja totalno preplašiti starše, ker če je bil to namen, potem jim je uspelo. Pa fotke iz skorajda domačega albuma s fokusom na rdečo piko tam nekje pri ključni kosti (ne, hvala) - tale LLL bi pa vsaj za eno profesionalno fotografiranje lahko riskirala, če že neko dejavnost propagira. Vendelina jr.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jul 2007 13:26

Vendelina, če se ne motim, je delo pri LLL izključno voluntersko, neplačano. Kako se financirajo pa ne vem, ampak kolikor mi je znano, nimajo prav dosti sredstev. Spletne strani ne bom sodila, ampak vem pa, da so svetovalke za dojenje zelo altruistične. Vse so mamice z več otroci, ki ob klicu nepoznane matere v stiski, vedno najdejo čas zanjo. Res so "fejst". Če te zanima dojenje, pa si le preberi knjigo K. Šoster Olmer Dojenje in materinstvo iz srca (jaz Andrića pravkar berem prav po tvojem nasvetu ), kjer je o dojenju veliko več in s srcem napisanega. Res pa je, da ima knjig aprecej neposrečen naslov! veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 25. jul 2007 13:27:12

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2007 14:43

Sem z veseljem prebrala to temo, ker nikoli ne veš, kaj se ti zgodi, hehe Glede na prebrano, po moje ni problem in lahko dojiš v nosečnosti. Sem pa tu prvič slišala za tandemsko dojenje, sploh nisem vedela, da to obstaja! Hvala! dragička, ne bodi no žalostna! Kar je veverica po moje hotela rečt, je, da si nasveti mam in tašč pogosto nasprotujejo in si potem kvečjemu še bolj zmeden, ker ne moreš vseh poslušat. Da ti demonstriram na svojem primeru: gremo mi trije na kosilo k moji mami skup s fantovimi starši in seveda imava sabo svojo punčko, oblečeno, kot se nama zdi primerno za te temperature: v "oblekici" brez rokavov. Pridemo do mami, ki me začne prepričevat, da bi jo bilo fino čisto slečt, da naj bo samo v plenici... (Midva bi jo rajši imela še v nečem, ker je njeno stanovanje bolj mrzlo kot najino, kjer je zadnje dni res včasih kar brez vsega, tudi po nasvetu patronažne oz. babice, vendar pa je pri njej par stopinj manj...) V naslednjem hipu pride do mene tašča in me hiti prepričevat, da tole je pa res odločno premalo in bi ji bilo treba vsaj še ene žabice, pa copatke dat gor, pa mogoče dolge rokavčke in kapico... Tak da jih včasih res ne moreš resno jemat... Isto je bilo v bolnici, mami bi me ven potegnila, pa ne glede na vse, češ, da se bova tam kvečjemu kaj nalezli, tašča bi naju mela not, ker zdravniki že vedno vse najboljše vejo,... Skratka, jaz to gledam tak, da je fino, da sta tako različnih mnenj, ker potem imava midva nekje na sredini boljši občutek, da delava verjetno ravno prav, hihi... Saj veste tisto o zlati sredini;) In pa da nekatere stvari, ki so veljale včeraj, danes ne veljajo več, recimo dudo bi naši starši lepo obliznili, predno bi jo dali dojenčku, pa je; nam pa je recimo zobozdravnik rekel, da narediš manj škode, če mu jo daš direkt iz tal kot pa če jo daš prej ti v usta... Da ne govorim o različnih vzgojah... Včasih je veljalo, da moraš otroka pustiti jokati, če je sit, previt, dovolj oblečen,... skratka da mu nič ne manjka. Danes te učijo, da ga do 6. meseca ne moreš razvadit in moraš reagirat na vsako jokanje... Moj tast bi recimo vzgajal že 2 tedna staro bitjece in ji ne bi dal vsako uro za jest, čeprav joče in hoče jest. No, jaz sem mislila drugače in sem ji pač dala, kolikor je hotela - se je izkazalo, da ni bila fora v razvajenosti, ampak v vročini - saj je jedla toliko samo, ko je bilo pasje vroče in je bila očitno pač žejna, saj jo človek razume pri 29 stopinjah notri... Pa obstajajo tudi kaki novi "izumi" (ne vem, ali ste že imele modrce za dojenje, pa blazinice za prsi, ipd... vem, da ni bilo bodyjev, ki precej olajšajo oblačenje;), da ne govorim o plenicah za 1xno uporabo...), ki olajšajo delo mamicam, pa zanje tašče in mame seveda ne vedo, ker jih v vaših časih žal še ni bilo... Ali pa so skeptične, ker jih pač še niso probale in kar je novo je vedno malo čudno;) moja mami ima recimo precej neg. mnenje o plenicah za 1x uporabo - zato sem sama naredila skoraj doktorat, da sem se odločila, kaj bom uporabljala... Ko pa sem jo videla povito v tiste tetra, pa se mi je zdelo, da se skoraj premikat ni mogla, sem se pa dokončno odločila;) Tako da se jaz držim nasveta babice in ene ginekologinje iz porodnišnice, da delaj po instinktu in občutku, pa bo najbolj prav. Vsakega pa lepo prijazno poslušam, če se mi zdi kaj, kar pove, ok, upoštevam ali vsaj poizkusim, sicer pa naredim potem po svoje. Če mi to kdo zameri, je čisto njegov problem, navsezadnje je to najin otrok in bova midva trpela vse posledice napačnih odločitev (poleg nje, seveda;), tako da bova seveda rajši trpela posledice svojih napačnih odločitev kot pa tujih, ki bi jih poslušala iz vljudnosti;) Se na srečo stirnjava v tem;) jade, hvala za link, meni je čisto všeč, kako je napisano, verjetno zato, ker sem tudi sicer bolj tehnično naravnana;) Zaenkrat sicer nimava problemov z dojenjem, pa upam, da bo ostalo tako, ampak bolje prečiti nego lječiti, a ne:) Bom prebrala do konca, ko utegnem. milenci, nikar se ne obremenjuj! Res je vse, kar je napisala jade, res ne gre takoj, res malo boli, se pa da prenest in gre s časoma na boljše. pa ne sekiraj se, moja punčka je bila najprej na intenzivni in so ji dali seveda flaško, pa sem jo vseeno uspela navadit na prsi, zdaj pa noče stran, hehe;) se pa strinjam tudi z mamamio, da zdaj res grozno napihujejo to dojenje kot edino možnost, da otrok zraste zdrav;) Tudi meni je prijateljica modrovala, kako ji ona ne bi dala flaške, pa čeprav so mi tako naročili pediatri, ker je bila mala najprej prešvoh, da bi sploh lahko dovolj spila pri meni - pa še mleka je prve dni malo... Vsak je najbolj pameten, sem se pa takrat odločila, da bom vseeno bolj upoštevala zdravnike kot "rekla kazala" prijateljice ipd;) Tako da nasvet ene druge prijateljice, ki ji dojenje pač ni zlaufalo: ko vas druge mamice vprašajo, kako hranite dojenčka, rečite, da dodajate, ne da hranite samo po flaški, pa si prihranite marsikatero pridigo;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2007 14:51

Aja, dragička in ostale mame in tašče, to da ne naredimo vedno po vaših nasvetih in da imamo včaasih drugačno mnenje, pa seveda ne pomeni, da nismo vesele in da ne cenimo vaše pomoči! Imam krasno mami in taščo, ki sta obe zaljubljeni v malo vnukinjo in imata sicer različne pojme o reševanju določenih težav, enkrat se bolj strinajm z eno, drugič z drugo, včasih z nobeno, ampak to ne pomeni, da ne vem, da sta super! Tako da vas mamo vseeno rade;) Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

25. jul 2007 15:00

To zadnje je najboljše. Da si slučajno ne boš mislila, da sem jaz neka posesivna mama, tašča, babi... niti slučajno ne, saj jaz tako mislim. Sedaj pa bežim domov, z morja prihajajo moji sončki: hčerka, zet in tri ribice... Joj, kako sem vesela... Pozdravček! P.S. Aja, pa še to: kaj mislite kaj je bilo prej jajce ali kura?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti