Voluharji

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

12. apr 2008 11:26

Jaz imam fritilarije na gredicah z rozami,baje pomaga,- na vrtu pa namocim stare cunje v nafto in globoko zakopljem v zemljo.Ne vem,ce je to vzrok, ampak voluharja nimam vec,ker nemara ne prenese vonja po nafti.Se mi zdi dokaj verjetno.lp lucka

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. apr 2008 12:21

mislim da so jo enkrat sedaj imeli. Reče se ji solarni odganjalec voluharjev ali nekaj takega. Cena je bila okrog 30-40€. Pokliči v Hofer pa vprašaj če jim je še kaj ostalo. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. apr 2008 12:46

Hvala, bom stopila v akcijo. lp Vesna

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

12. apr 2008 16:16

tudi pri nas so imeli krti in voluharji žure po vrtovih pa sem poizkusila tisto zadevo s plastenkami,vtakneš jo v zemljo in pustiš odmašeno,je pomagalo,vendar še vedno tu in tam kakšno plastenko "vsadim" zaradi preventive jampina

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. apr 2008 13:59

Na mojem vrtu solarni odganjalec voluharja stalno deluje, se sliši to brnenje po vrtu, ampak voluharjev to čisto nič ne moti . Pa ga prestavljam po vrtu z grede na gredo, brez uspeha. Po naših izkušnjah, ne pomaga nič . zvezdica55

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. apr 2008 14:36

no pri nas smo reševali takole. vseeno mi je,če se bodo voluharji po temle prebranem komu smilili in se jim bo zdelo nehumano in ohoho in mi boste podelili rdeč karton ali pa rumen,... vseeno mi je,... jih odstopim,brez problema,še kavo dodam tistemu,ki pride prvi,.... so rekli,da jih odganjajo zvoki,lahko tudi tisti od pojočih čestitk,... jaz na kup vse tisto,pa po luknjah,.... tako je bil drzen da jih je pometal ven in ko sem stalno tisto potiskala v luknje,čez pol ure je zulilo po vrtu,gredi,povsod,... to sem počela kakšen mesec.v tem mi je zmanjkalo čestitk in vizitk in ostala brez peteršolja,.. je bilo rečeno da ima rad jabolčne čigume ,pol pa najverjetneje nekako doživi svoj konec,... kupimo vse hubabuba gume,pa orbit,pa holalavse jabolčno,... ne mislit da je bilo kaj iz tega,.. na netu sem našla navodila kako se položijo v zemljo vedro in on potem nekako pade v to vedro ali lavor,... je bilo okrog hiše kot po krasu vrtače,je tašča mislila,da bo nafta,... učinek,ostali smo brez cvetočih pregrešno dragih magnolij,... sosed priporoči plin kosilnice,ker ga vonj po plinu odganja,smo naštimali auspuhe in kosilnice,pa motorke je ropotale okrok hiše kakšno uro kot na fronti,.. učinek:: razen smradu nič smo kupili par kil karbida,...smrdelo kot sam satan,pokalo tudi,... učinek,ostali brez zelene,... nadaljevanje po kosilu,.. anaeva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. apr 2008 15:13

Naš maček je postal legenda, ko je s tujih vrtov prinesel neko poletje sedem voluharjev, ki sem si jih takrat tudi temeljito ogledala. Prav posebej dleto, s katerim ruši korenine.

Kako leto kasneje se pri naši vrtni uti pojavila luknja, v kateri je imela mladiče podlasice, ki je bila videna ob jutranjem hladu in ponoči, ko je naredila rusvaj po salonitkah in nato počivala na strešnem oknu. Oba z mačkom sva skoraj znorela od hrupa, slišati je bilo kot divja jaga, kot bi s palico brrrr po saolniti sem in tja.

Naše Lise, kot smo poimenovali podlasico, že nekaj let ni nihče videl. Maček ne reče nič, je pa znano, da sta se drug drugemu umikala.

Po prepričanju preprostega ljudstva je podlasica uničila zalego voluharja.

Nekje smo prebrali, da je vredno pripraviti gomilo kamenja, kjer lahko udobno živi kaka podlasica, ki uničuje škodljivce.

Naš maček, ki mu je 14 let je sicer še res vitalen, pa upamo, da mu dletašev ne bo treba več loviti. Pripravljeni imamo solarni odganjalec, da mu zagotovimo mirno penzijo.

 

Ežoj, imam posnetek, z enako mišolovko, v moji je pa 5 miši. In en maček izven mišolovke, ki je bil tja postavljen samo za fotografiranje, ker smo se bali, da bo vse te živali, ki so se znašli iz oči v oči, od adrenlina izdalo srce. Zanesljivo naši modeli niso končali na svobodi, beri, na sosedovi njivi.  Kaka je bila njih usoda, pa odgovornih nisem vprašala. Še mladoletni maček je moral stran od svoje najljubše TV postaje in se je drl ko jesihar, ko sem ga nesla stran.

 

F r i n a

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. apr 2008 17:31

Mi smo kupii past za voluharje, humanost gor ali dol.  Ko ti požre in spodje sadike, ki si se jih najbolj veselil, je potrpljenja konec.  Čim se kje kak nov pokaže, so mu dnevi šteti. Zakaj pa rine na vrt, če ima zase cel gozd in vse travnike.  Je pa zadnja mrcina spodjedla med drugim tudi 5 let star bezeg in razredčila živo mejo iz forzicij.

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2008 17:33

Po moje je na sliki rovka (manjša od hišne miške, bolj rjavkast kožušček in bolj koničast gobček). Živi po vrtovih, njivah (rovi), je pa manjša tudi od voluharja. Bom pogledala še kje za latinsko ime, sicer pa mislim, da bo natančne podatke vsestranska Rimljanka iz rokava stresla. Naš cenjeni mačkon nam jih le lani celo poletje nosil na ogled (na žalost jim ni bilo več pomoči). Kakšna ironija! V hiši imamo pa za hišnega ljubljenčka podgano Tončija. Ja, tak je ta svet (tale na sliki se očitno še ni čisto odločila, kaj hoče). Pa še to: pri nas zaradi mačka seveda nimamo voluharjev! mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2008 17:36

Šele zdaj vidim, da je Ezojeva slikica stara že več kot leto....v tem času ste "voluharja" gotovo že identificirali. Jaz sem pa res za luno...me že malo nosi! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti