Voluharji

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 13:14

Cila na kulinariki bomo naredili dobrodelno akcijo in prispevali vsak eno čokolado. jade

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jul 2007 13:41

Jade če bo treba tudi dve ,  Je tista Ežojeva  tak srček . Cila

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

13. jul 2007 13:46

Živ, jaz lahko samo povem, kako se je z voluharji spopadal moj tast. V tisto njihovo luknjo je napeljal zažigalno vrvico in prižgal. Baje naj bi jih ta smrad po zažganem odgnal. No, pri tastu je to delovalo, voluharjev nimajo več na vrtu. Zdaj se pa pritožuje nad štrigulami, ki lezejo po solati:) Ne spomnim se pa več, kolikokrat je zažigal po vrtu. Ga bom vprašala. LP, Pija. Pingvin

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2007 15:40

Jade,

za enkrat no bom ustanovil lovsko društvo, imam preča posla: začel bom lovite leve in tigre ( izkušenj, kot si videla, imam dovolj.

Emily,

tisto z barvanjem ti je dobra ideja, vendar, mislim da ni ista miška ( če je, pol pa brije norca iz mene in mi se nekje iz grmovja reži  ).

Cila,

a res misliš da lahko jeseni pridejo cele trume: moram pravočasno nabavit dosti čokolade ( sreča pa je, da jim paše najcenejša čokolada za kuhanje ).Morda tista ideja o dobrodelni akciji niti ni tako napačna ( če se pojavijo cele trume, na jesen ). 

Ati zlati, hvala za pojasnila, pa še eno vprašanje: a je to tvoje znanje poklicne ali jlubiteljske sorte ( sem pač firbčen, koti si morda že opazil ).

Glede miši: meni so pa prav simpatične, včasih me prime, da mački zavijem vrat, ko se s kakšno, napol živo, igra.  

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 15:41

   jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jul 2007 15:48

Meni so tudi srčkane te živalice. Vsako zimo ujamemo 3 ali štiri, jim damo ime in jo odpeljemo stran in spustimo. Upamo da ni kake mačke v bližini ali pa še huje, kitajske restavracije. Pa še to, naše so bolj zbirčne in padajo ia orehe. Kar se tiče pa voluharjev, mi je pa letos naredil že ene škode. Vse je probal, od krompirja, čebule, pese....... Steklenice so že v zemlji, jutri mu nastavim čigumije, rože moram najt in jih nasadit, skratka vse bom probala da ga preženemo. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2007 15:49

Pingvin,

se mi zdi, da treba naravi prepustiti regulacijo števila posameznih živali(c). Če ene iztrebiš, pol pa se namnožijo...........no, o tem smo se v šoli učili, in jaz to verjamem. Včasih nas morda moti, pa kaj bi se sekirali. Dolgo časa sem živel v stolpnici, pa teh problemov ni bilo, sedaj lahko rečem, da živim bližje naravi, včasih so kakšne nevšečnosti ( en let so bili martinčki, predlanski let so bile kobilice ( brushwood shrimps, vendar jih nisem tako uporabljal ), lanski let je bil mir, sedaj so miške, vsaj dolgčas ni nikoli.i 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2007 16:00

Ej Reca,

si me pa spomnila ene zime, ko je bilo veliko snega sem imel tudi miš, na istem mestu kot sedaj, tam sem imel hrano za ptiče. Pošinil sem, da prihaja miš, in ker ni bilo nikje drugje videti nič sem ji dal mir( in semenje zmeraj pustil tako da ji je dostopno ), dokler je bil sneg. Ko je sneg skopnel, sem ptičjo hrano pospravil, nabavil mišnico s fotografije, noter dal nekaj sončičnega semena, in takoj sem jo ujel, odnesel na najbolj oddaljen vogal parcele........

Madona, Cila, veš da imaš prav, to sedaj so trume kot posledica one miši, ki se je hvalila........... 

ežoj

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

13. jul 2007 18:05

ežoj, ja... jaz sem tudi to posumla, al je ena in ista, ki te okoli prnaša, samo da dobi čokolado in ni povedala drugim, al pa je vsem zdrdrala za tvojo čokolado... in zdej... v tem primeru sem za dobrodelno akcijo zbiranja čokolade.

emily Sporočilo je spremenil(a) emily dne 13. jul 2007 18:06:14

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jul 2007 20:30

Ežoj, imena jim daj da jih boš ločil. Naša tazadnja je bila Genovefa. Hi, hi, hi...... Ja in naša parcela tukaj je premajhna, da bi delali kaj takega. Bi bila že pred nami spet notri. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti