Voluharji

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

12. jul 2007 13:21

ma... dejte no s temi slikami, sej vsi vemo, kako zgledajo miši in podgane... emily

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jul 2007 14:26

emili,

dej, no, ne vemo, sedaj vidim da je pri meni druga žival, ki je prav lepa ( v primerjavi z voluharjem ) ( tista slika s pečeno podgano na krožniku je meni rahlo nagravžna ).

ati zlati, hvala za pojasnilo, vprašal bi pa še nekaj: a je razlika med poljsko in " domačo " ali " hišno " miš. Moti me., da tele moje ( ja,ja, množina, ni pomota ) niso " mišje " barve ampak rjave. 

Cila, ne nisem športni mišič, miši ne lovim na travniku, ampak v kuhinji. Pri meni je kuhinja v nivoju tal, takoj si na travniku in gredi, vzdignuto za višino praga. Pred nekaj dnevi sem pošinil, da imam miško v kuhinji, v eni spodnji polici ( brez hrbtne zaščite ) sem ugotovil, da mi eno " levo " čokolado, od 1 kg jede miš, ( pa nikjer drugje ). Čokolado pospravim, tam pa postavim mišnico sa slike, noter košček čokolade in zjutraj imam miš. O.K., skuham kavo miš na mizo ( poleti kavo pijem zunaj ), ogledam si miš in je odnesem v najbolj oddaljen vogal parcele ( cca 80 m ) in jo spustim. Zvečer, kar za hec, košček čokolade v mišnico, dam na mesto, zjutraj pogledam, spet miš in tako to že več kot en teden vsak dan ujamem miš in jo spustim, pa mislim, da ni ista miš. Povem pa naj, da imam štiri mačke in te tudi lovijo miši, tako da naravnih sovražnikov imajo dovolj, tudi brez mene. 

ežoj

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jul 2007 15:18

Mislim, pa kaj je narobe z vami, da te umrle živali še slikate in razkazujete drugim??? (sej vem, da je treba kdaj tudi kaj takega naredit, ampak ni treba to ovekovečit in dat pol še na net...).

A vam kaj bije???

lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. jul 2007 15:58

O voluharjih nimam pojma, moža en jezi že nekaj tednov. Vem pa, kako ga je preganjal naš znanec iz okolice MB. Moj oče mu je natvezil, da mora navsezgodaj zjutraj s harmoniko igrat pri tistih kupčkih, pri katerih pride voluhar ven. Da vam je bilo to videt, ko smo mi in drugi sosedje kukali izza vogalov hiš, ko je sosed ob šestih zjutraj po vrtu igral harmoniko....No, ob destih dopoldan je bila že vrtna veselica....

Mamamia

mamamia

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

12. jul 2007 16:03

tistih slikic tam gor sploh ne bom pogledala, ker mam bolj občutljive učke... ežoj, tvoja miška je pa prav simpatična... lepo popoldne hruškabanana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2007 8:20

Včeraj nastavim past, današnji ulov:

 

 pa še to:

 

 pozdrav od lovca na visoko divjač iz Zasavja.

 

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 9:02

Opa Ežoj boš še ustanovil novo "lovsko" društvo. jade

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

13. jul 2007 9:13

Ežoj, tebe ima ta miška kr rada... ne? čokoladka... malo jo pobarvaj v vijolično ali zeleno po vrhu, da boš videl, če je vedno ena... emily

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

13. jul 2007 10:30

Ežoj mišk je mnogo različnih "pasem".Poljske so večinoma rjave,hišne sive,rovke so lahko tudi črne... Najlažje jih razlikuješ po obliki glave.Hišna je najbolj čokata in gobček ima najbolj čokat,poljske so srednje(te imaš ti),rovke pa imajo zašiljene gobčke skoraj kot svinčnik.Razlikovanje mišk med seboj je v praksi nepomembno,saj vse delajo enako zgago. ati zlati

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jul 2007 12:38

 

Ežoj, ti pa to tako, kot policaji z ilegalnimi prebežniki.  Ujameš in vrneš v "sosednjo" državo, od koder je prišla. Kaj boš pa, ko se bo novica o blagem ravnanju razširila  med njimi in bodo jeseni navalile cele trume

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti