Zelena paprika

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. jul 2007 12:03

Nareži na kocke in v skrinjo. Po zimi se prileže golaž s papariko, ali pa sataraš. marelica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. jul 2007 12:24

Polniš jo, narezano na polovico skoraj s čimurkoli, kar ti pade na pamet.

Naredi omako z k rižu iz nje.

 

lidka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

11. jul 2007 13:27

Kako se vam fauš, vedno ko se pogovarjate o kaki zelenjavi kako jo porabit, je na mojem vrtu še v stadiju cvetenja ali kaki drugi neuporabni fazi (ker smo na 550 m n.v. + non stop veter). Paprika je trenutno 1 cm velika, končno pa imamo kumarce, katerih ste vi imeli viška že pred enim mesecem. Pa se teh zamikov kar ne morem navadit, očitno si bom morala rastlinjak nabavit. Zeleno papriko pa možeku kar surovo nareži k kakšnemu mesku, ker ima res zelo veliko vitaminov tigris

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. jul 2007 13:44

Tigris, sam pol ne jokat, ker imamo tako vreme... pa podnebne razmere divjajo sem in tja... (sej veš, rastlinjaki in vse podobno so zelooo škodljivi za okolje).

Sori, saj nočem bit zajedljiva. Ampak če bi vsi imeli rastlinjake, ker bi bili tok nečimrni, da bi hotli imet paradižnik in papriko točno ob času...

lidka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. jul 2007 14:15

Na olju dušiš čebulo, zeleno papriko pa paradajz, zelo dobra je tudi z ražvrkljanimi jajci, ali pa lahko narediš peperonato: bučke, zelena paprika, rdeča paprika, paradajz, melancani, peteršilj česen. Za nadevane paprike pa mora biti rumena, oziroma svetlo zelena, no, tista ki ni mesnata imam težave z barvami lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 11. jul 2007 14:32:21

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

11. jul 2007 14:32

To pa res ne vem zakaj bi bil rastlinjak škodljiv za okolje!? V mislih imam majhen rastlinjak, brez ogrevanja, toliko da bi spomladi že zgodaj imela solato in potem vzgojila noter kakšne flance, paradajz bi imela noter čez poletje, da ne bi bil tako izpostavljen plesni in pozno v zimo bi imela lep radič in endivjo. Vse za lastno porabo. Sem zelo ekološko naštelana, nobenih pesticidov, niti za okrasne rastline ne, naredili smo zbiralnik za vodo, v mislih imamo še vrtno mlako, da bomo prestregli čim več vode, ki z vsakim dnem pridobiva ceno. Če je tak rastlinjak, kot sem ga opisala res škodljiv za okolje, mi napiši kako, se mu lako tudi odpovem. tigris

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

11. jul 2007 14:35

Pa vi ste super, ta vikend bom očitno kar zavihala rokave in to mojo papriko počasi pospravljala v skrinjo in kozarce. Vsem še enkrat naj naj hvala. Winnie

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. jul 2007 14:44

Zelena je super posoljena na sendviču. Za mene nepogrešljiva na pizzi, popečena v različnih zelenjavnih polivkah. Če jo imaš rad, najde skoraj povsod svoje mesto. ham-njam

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. jul 2007 14:53

Ne vem, Tigris. Malo pobrskaj po netu. (jaz nimam časa...).

Nas so v srednji šoli to učili, kao se notri sproščajo določeni plini, ki vplivajo potem na kisel dež, ki nam itak vse zastruplja. Ne vem, če ta teorija še drži. Vem, da smo takrat še gledali, koliko gospodinjstev ima tople grede.

Ampak če ni z zakonom prepovedano, pol že ni take panike.

Jaz pač na skrb za okolje gledam da če vsi nekaj naredimo... Bo na koncu nek razultat.

lidka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. jul 2007 15:17

Tale moj odgovor sicer ne bo o zeleni papriki (ki je super surova ali kuhana) ampak seveda o topli gredi. Sedaj res ne vem kaj so mene ucili ampak "Efekt tople grede" (bolj podrobno o tem efektu na linku http://www.nek.si/sl/okolje/prikaz_ucinka_tople) ni to kar povzrocijo nase tople grede (rastlinjaki), ki jih postavimo doma, da lahko tudi "v hribih" vzgajamo paradiznik (ali pa papriko). Efekt se imenuje tako, ker tako imenovani "toplogredni plini" (se posebej CO2) delujejo kot odeja okoli Zemlje in zadrzujejo soncne zarke, ki se ne morejo prosto "odbiti" od zemeljske povrsine in ostanejo v nasi atmosferi in nas segrevajo, kot se segreva notranjost tople grede. Takole samo za pojasnilo, da ne bodo vsi z rastlinjaki mislili, da skodujejo naravi in da so neekolosko usmerjeni. Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti