Fižol v zmrzovalnik?

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 7. jul 2007 18:44 | ogledi: 3.911 | odgovori: 5

Živ,

tukaj vse veste, pa vas spet prosim za nasvet.

Imamo ogromno stročjega fižola, tistega rumenega okroglega. Kako naj ga shranim za zimo, v zmrzovalniku?

Lani sem ga najprej poblanširala, potem pa dala zmrznit, ampak, ko sem ga vzela ven, je obupno smrdel. Tako je ves šel v smeti, mene pa je bolelo srce.

Torej, kako naj ga shranim za zimo, razen s kakšnim vlaganjem, česar se pa bojim. Nisem še nikoli delala tega.

LP,

Pija

Pingvin

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

7. jul 2007 19:00

Tud meni ni bil všeč - blanširan, sedaj ga ponovno delam po "starem"-naberem, očistim, narežem (na cca 2-3 cm), dobro operem in ga posušim (ponavadi vzamem kakšen star (čisti) prt in ga položim na kuhinjski pult, nato na polovico prta dam oprani fižol in ga z drugo polovico prta pokrijem in pustim da se posuši - prt vpije vsako kaplico vode) potem pa ga pakiram v vrečke - velikost po želji, jaz ponavadi dam v takšno da jo imam za eno kosilo! LP gordana

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

7. jul 2007 19:12

mi ga najprej operemo, nato odstranimo peclje in spodni del ter ga prav tako narežemo na 2-3 cm velike koščke. damo ga v vrečo in z njim v zmrzovalnik. ko ga rabimo, vzamemo samo iz vreče poljubno količino. je pa vedno okusen in mu nič ne manjka. dascha

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

7. jul 2007 20:32

Mi ga operemo, odrežemo peclje ter nujno damo okuhat, ker drugače ima zanič okus. Nato da damo v majhne vrečke, tako da ga imamo za večkrat. LP mina20

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. jul 2007 22:15

Mami je fižol blanširala in nismo nikoli imeli težav z njgovim vonjem. Babi pa ima to prakso, da fižol skuha, ohladi, napakira v vrečke in da v skrinjo. Ko ga pozimi jemo, ga samo prekuhamo v vreli vodi. Pa tudi nisem opazila, da bo bilo kaj narobe z njim. Ima pa fižol en poseben vonj, zato ga imamo mi v tako imenovani 'smrdeči' skrinji, kamor damo tudi paprike, paradižnik, kolerabice, grah, korenček,.... Meso, sadje, potice,... pa imamo posebej.

marelica

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

8. jul 2007 15:29

Tudi jaz ga blanširam in do zdaj je bil vedno okusen.Res pa je ,da če ga imaš predolgo v skrinji,ni več isti okus. romi1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti