Kruhomat - prosim pomoč

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. jul 2007 10:32

Meni ta kruhomat sploh ni všeč, ga ima moja mami. kruh je dober samo 1 dan, drugi dan bi lahko z njim še koga ubil, tako je trd. Jaz pa pečem kruh po tistem receptu-brez gnetenje, simpl ku pasulj Jelenckova

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

3. jul 2007 10:43

Draga moja ,tudi jaz imam od Clatronik kruhomat in sem popolnoma zadovoljna z njim. Večinoma pečem z že pripravljeno mešanico moke,ki jo kupim v hoferju ali v lidlu in je kruh zelo dober. Sama pa večkrat poskusi kakšne mešanice,ki se jih spomneš.Jaz vem,da sem takrat na začetku veliko si sama zmišljevala sestavine in vedno mi je uspelo. Ne obupaj in veliko sreče! romi1

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

3. jul 2007 11:29

No moj recept je, da dam v kruhomat vedno najdaljšo varianto priprave za posamezno vsebino kruha (bel, črn, zrni....). Tako pride res rahel in dober kruh ter ostane dan ali dva - če ga prej ne pojemo... ha ha ha Ti, ki so narejeni na hitro so zbiti in drugi dan res za koga ubit .. ha ha ha Mi trenutno obožujemo cabatte.... Lidl.... dodajamo po mili volji, česen, pršut... Ali katera ve, kje se dobijo posušeni paradižniki.... rada bi preiskusila še en recept za cabatto....

Dominator  

član od: 14.7.2004

sporočila: 6

5. sep 2007 19:32

Še sam sem spekel kruh po tem receptu in ga pravkar vzel ven. Zgleda precej bolje, kot 1. poskus (tale je šele drugi), ki sem ga naredil po enem od receptov, ki so bli priloženi avtomatu. Sicer se mi je cela kocka kvasa (45 g) zdela precej preveč, pa sem dal polovičko. Sicer me pa zanima, kako skrbite za štručko, ko jo vzamete ven. Jaz sem jo zavil v 2 kuhinjski krpi in zdaj čakam, da se bo tako ohladila. Je to sploh potrebno? Dominik Rašl

neznan uporabnik

5. sep 2007 20:04

Ali ima mogoče katera kašno gnetilko od CLATRONICA odveč. Lahko je tudi poškodovana, jaz sem jo namreč izgubila in na servisu hočejo, da eno vrnem, če hočem dobiti novo. Lp in hvala! zoja1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. sep 2007 20:11

Dominator, jaz pustim kruh kakšne pol ure v aparatu, ko ga že izključim, potem ga vzamem ven in kar tako pustim, da se ohladi. Če kruh pečem zvečer, ga zavijem le v eno krpo in je zjutraj lepo mehak in prožen, skorja pa lepo hrustljava.

Mamamia

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. sep 2007 21:12

Kruha nikoli ne zavijam v krpo in je mehek. Sem ga pa že pozabila vzeti po končani peki in se je navlažil, tako, da ga vzamem ven najkasneje pet minut po končani peki. Ohlajam ga na rešetki za piškote, da se ne "spoti".

 

Kocka kvasa zadostuje za tri peke, če je moke pol kg. Če je kvasa preveč, kruh rad pade dol oz. se vboči. Ne vem, kako je kruh lahko drugi dan trd kot kamen, moj ni, pa naj bo iz moke za kruh ali po lastnem receptu.

 Enkrat sem brala na enem drugem forumu od peka z grosupeljske pekarne, kaj vse dajejo v kruh - od izboljševalcev, konzervansov, barvil in ne vem kaj še. Imam še cel članek shranjen v wordu, če koga zanima, ga lahko prilimam. Po tistem branju je domač kruh, pa naj bo iz pečice ali avtomata še kako dober.

 

Lp

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

5. sep 2007 23:04

V končni fazi sploh ni pomembno katere znamke je avtomat. V mojih navodilih je kup receptov, ki so verjetno uporabni v aparatih vseh znamk. Če želiš, mi piši na privat, špa ti fotokopiram in pošljem po pošti ali po faxu. LP Issi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. sep 2007 1:41

masenka, posušeni paradižniki se dobijo v vseh večjih trgovinah z živili, so v steklenem kozarčku zraven ostalih vloženih stvari (ponavadi, če ne pa vprašaš trgovko, sigurno jih imajo) katka

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

6. sep 2007 8:09

katka lopatka je napisal/a:
masenka, posušeni paradižniki se dobijo v vseh večjih trgovinah z živili, so v steklenem kozarčku zraven ostalih vloženih stvari (ponavadi, če ne pa vprašaš trgovko, sigurno jih imajo) katka
V steklenem kozarčku imajo navadno posušene paradižnike vložene v olje (vsaj jaz sem take videla). Sicer pa jih dobiš na kaki tržnici (v IT sem jih videla okrog novembra). Poznam dosti Slovencev, ki jih kupijo v večjih količinah in jih potem sami doma vlagajo v olje. Suhi so pa uporabni za kruh, ja, njami!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti