Kaj kuhate na morju?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. jun 2007 15:17

Vso tisto posodo, ki ima magnetno dno. Torej recimo tiste WMF iz Sparove akcije z nalepkami, stara emajl, ipd. Vzameš magnetek pa preveriš dno. Če se magnet prime, posodo lahko uporabiš. Atina

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

29. jun 2007 16:28

najljubša jed moje družine je, poleg rib seveda,pizza, ki smo jo poimenovali poletna pizza.testo je isto kot za vse pizze, le da ga pustimo vzhajati vsaj pol ure , da dobro naraste.potem pa trgamo manjše koščke, ki jih oblikujemo v majhne pizze, ki jih cvremo na olju v picopeku.cvremo jih približno minuto do dve na vsaki strani, sicer pa jih poberemo iz olja, ko so lepo zlato rumene. polagamo jih na papirnate kuhinjske brisače, da se lepo odcedijo.medtem ko testo vzhaja, pred cvrenjem, pripravimo nadev za pizze. v eno skledo damo paradižnikov pire iz konzerve, ga osolimo in po okusu dodamo origano ali kaj drugega, kar pač imamo radi,v drugo skledo naribamo goro sira - gauda, trapist, edamec - kar vam paše,pa še v tretjo na kockice narezano šunko, posebno ... pa še zelenjavo paradižnike,kumare, bučke, jajčevce ... zelenjavo seveda lahko tudi popečemo.no in ko je vse na mizi si vsak postreže sam.bolje da se je, ko so pizze še vroče.pa še to naredite testo vsaj iz enega kilograma moke, sicer bo kdo ostal lačen.pa dober tek daga

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

29. jun 2007 20:16

Tudi jaz uporabljam picopek za pripravo mnogih stvari. Čeprav je ta po obsegu velik, meri v globino le 4 cm, zato bi, če bi imela prostor, kupila še enega in sicer globokega 6 ali 7 cm, da bi v njem pekla krofe. Kolegica, ki je to že preizkusila, pravi, da se odlično obnese. rdecapesa

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

29. jun 2007 20:42

Mi smo pred kratkim spekli v pizza pekaču orade na čebuli pečene.Ni boljšega.Fajn je res,ker se nič ne prime na dno pekača.Brez njega tudi na morje nikakor ne grem. romi1

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

1. jul 2007 16:48

pa spet malo na vrh! romi1

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

1. jul 2007 19:29

haj,

malo sem gledala kaj kuhate. v soboto odhajam na morje in nekaj stvari bom vsekakor kupila že tukaj. Da pa ne bi nabavljala vse kar je lepo in krasno, sem si pripravila okvirni jedilnik, kaj imamo radi (ne me narobe razumet, rib in zelenjave vsekakor ne bom šlepala zraven...ha ha). In so moji predlogi:

njoki z raznimi morskimi in domačimi prelivi, testenine s peperonato, ribe na žaru, škampi, polnjena paprika, mlečne kumare, špinača, cmoki s sezonskim sadjem, zagorski štruklji, ....kuhala bom pa seveda juho (ono ta pravo kurjo ali govejo),  skuham za dva dni in dam v hladilnik. Moja enoletnica je pač navajena fine domače župce katero spasiram z malo mesa, zakuho in jušno zelenjavo.

Priznam pa , da tudi meni paše juha, pa naj bo zunaj vroče ali pa ne.

titta

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

2. jul 2007 22:07

Tudi jaz vsako leto na dopustu vsaj enkrat ali dvakrat skuham govejo juho. Imamo jo zelo radi, pa še sama se skuha. Edin problem je, ker precej segreje prostor. Pripravljam tudi piščančje fileje, narezane na koščke in dušene. Hitro so pripravljeni. Potem jim pa dodam različno zelenjavo in malo smetane, pa je okusno kosilo. Na morju tudi ne pazim tako na zdravo prehrano, kakor sicer doma. Tako pridejo na vrsto tudi hrenovke in kakšne klobase, ki se jim sicer izogibam. Sicer so pa moji otroci danes "ugotovili", da so kot kobilice v Egiptu, vse pojedo (iz Svetega pisma:kobilice so opustošile vso deželo, ker faraon ni hotel poslušati Boga - deset egiptovskih nadlog ).Po moje se naš hladilnik s to izjavo čisto strinja. Pesnica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. jul 2007 7:00

Kajne Pesnica, da so vrata hladilnika najbolj vzdržljiva na svetu.

Na morju nisem nikoli komplicerala s prehrano. Solate na sto in en način, vmes pa kaka enolončnica in kaj na žaru.

kobra 1

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

3. jul 2007 7:40

Uh, da se vam da še na počitnicah kuhat! Čestitke vsem! Kozmeja

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

8. jul 2007 21:52

Ja če imaš otroke se ti mora dat kuhat a hočeš ali ne.verjetno tudi pri vas(če imate otroke)ne letite za vsako v restavracijo jest. romi1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti