Vitaminski dodatki

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 21. jun 2007 7:35 | ogledi: 6.503 | odgovori: 22

Lepo pozdravljeni vsi skupaj! Nisem nova, saj spremljam Kulinarično Slovenijo že kar nekaj let (mimogrede punce, "ful ste zakon"!!!), vendar pa do sedaj pravzaprav ničesar nisem potrebovala (vse moje teme ste že super obdelale) in zato tudi vpisana nisem bila. Zdaj pa prosim za pomoč.

Pred kratkim je bilo na enem od forumov govora o vitaminskih tabletah za nosečnice, zdaj pa tistega foruma ne najdem. Omenjene se bile namreč neke multivitaminske tablete, jaz pa bi rada vedela katere. Mi lahko kdo pomaga?

Hvala vnaprej!

anajana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. jun 2007 7:54

Za nosečnice se priporoča Omega3, multivitamin in Koralni kalcij, da bo imel malček močne kosti in zdrave zobe. Z omego 3 pa pridobi bolj razvite možgane. Pa še Matični mleček je priporočljiv. Kyara

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jun 2007 7:59

V vseh 3 nosečnostih sem jemala folno kislino, kalcij in magnezij (proti krčem). Mislim, da kaj več ni potrebno, če se zdravo prehranjuješ. Imaš tudi folno kislino, ki so ji dodani vitamini. Vprašaj v lekarni. Drugače pa se posvetuj z ginekologinjo, če se ji zdi, da bi morala še kaj jemati. jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jun 2007 9:42

Pa ne pozabi, da je učinkovitost uživanja vitaminov na ta način (torej v obliki tablet, kapsul itd) pogojena s prehranjevanjem, saj se nekateri vitamini, pa če jih še toliko pogoltneš, v telesu ne izrabijo na pravi način, če ni ustrezne prehrane (vsak ni v vsem topen, se ne veže in torej ne učinkuje, kot bi moral, če ni določenih pogojev itd).

 

Veri, tudi sama nosečnica, predvsem pa strokovno podkovana v teh zadevah, ti bo vedela povedati kaj več.

Se pa strinjam z jade - če se prehranjuješ kolikor tolikor zdravo, torej z veliko sadja in zelenjave pa mlečnih izdelkov, ne potrebuješ dodatkov, razen če gre za kakšno pomanjkanje določenih sestavin v telesu. Za to pa je zdravnik.

Sama sem v dveh nosečnosti jedla čisto običajno hrano, tudi kozarček redečega ali belega  vina sem spila skoraj vsak dan, jemala pa le flouronatril (za zobe), pa smo vsi zdravi "ko dren".

 

Mamamia

 

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jul 2007 10:13

Ja, Jade ima kar prav. Folna kislina je NUJNA do konca 3. meseca, ko se še razvija nevralna cev. Kasneje je res fajn jemat magnezij in kalcij, zaradi tebe in malega, da nimaš preveč krčev. Je pa to odvisno od tvoje presnove, hrane in tega, koliko si aktivna in koliko je aktiven tvoj otrok... Midve sva obe precej aktivni (ona veliko brca, jaz pa sem itak bolj športne narave) in sva recimo rabili OROOOOMNO magnezija, da sem lahko kolikortoliko normalno funkcionirala. Tako da mi je ginekologinja rekla, da moram pojest po 3 šumenke na dan (ne vprašaj, kako sem se jih najedla, zdaj je ne spijem, pa da mi plačaš;) So bili pa vseeno 3 meseci, ko se NIKOLI nisem zbudila drugače kot s krčem in ko sem čisto vedno dobila krče na plavanju, ko sem šla po stopnicah, zjutraj vedno, ma skoz, skratka... Krči v nogah so zoprni, ampak predvsem tebi, torej nenevarni za otroka, pretirani krči trebuščka pa tudi zanj niso dobri, tako da je kar fino poskrbet, da jih ni preveč... Sama sem sicer jemala še Centramed mami, ki so mešanica vitaminov za nosečnice, mogoče sem to kje omenila in sicer kar dolgo, do pred mesecem dni, to pa zato, ker sem non stop bruhala in mi vsa krasna prehrana ni ne vem kaj pomagala, pa sem rajši za ziher jemala še to (tudi po nasvetu ginekologinje)... Aja, pa ker sem slabokrvna, mi je predpisala še železove tablete. Tak da jaz sem to nosečnost pojedla kar precej tablet (še 4x antibiotike), prej nikoli toliko... Če bi bila zdrava in ne bi bruhala, pa verjetno ne bi rabila toliko... Veri

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

2. jul 2007 10:16

o veri si še tukaj? smo že mislili da si šla v rim :) nektarina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jul 2007 11:12

žal še ne... se mi malo mudi, da bi bil lahko še oči zraven, danes ponoči namreč gre na eno izobraževanje v Split... in ga ni 14 dni (vmes pride nazaj za nedeljo), ampak naju mala neče in neče uslišat... Veri

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

2. jul 2007 12:05

ojej, nagajivka mala, noče očija zraven :) saj bo, noter ne bo ostala :) nektarina

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

2. jul 2007 13:43

Vprašanje za tiste mamice, ki ste jemale vitaminske dodatke: kako veliki so bili otroci ob porodu? Pravijo, da so večji (?)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jul 2007 13:48

Sy, kako pa veš, ali je večji ali ne????? rimljanka

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

2. jul 2007 16:02

No, jaz sem jemala folno kislino celo nosečnost, pa folno kislino v kombinaciji s kalcijem pa magnezijeve šumeče tablete, zaradi krčev in lažnih popadkov od 5. meseca dalje in sem kljub nenehnemu ležanju zaradi rizične nosečnosti 4 tedne prej rodila, otrok pa ne samo da je bil lahek pač pa tudi zahiran za to gestacijsko starost (torej pri 36 tednih je imel 2 kg in 47 cm), tako da vitamini in rudnine meni niso pomagale oz pripomogle da bi bil zaradi tega otrok kaj večji ali težji. Morda pa pri normalnem poteku nosečnosti le dajo kakšen učinek, kdo bi vedel? Sanjula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti