Kaj kuhate v vročih dneh?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2007 14:36

K mlečnim kumaram paše na primer tudi krompir v oblicah ali pa v peči pečen cel krompir. Ni pa nujno. Kyara

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

23. jul 2007 11:06

Loni je napisal/a:
Danes polenta na žaru z mozzarello in zelena solata. Loni Makaroni [rozica]
Kako se pripravi tale polenta na žaru, sliši se zanimivo...mi lahko zaupate recept. Hvala in lp patty

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

23. jul 2007 11:41

Živ, zelo zanimivo, da ima večina ljudi probleme s prehranjevanjem v teh vročih dneh. No, pri nas tega ni. Lahko neomejeno jemo in spimo, za kaj drugega pa nimamo moči:) Sicer pa smo v zadnjih dneh jedli: pečen krompir, zrezke s sirom in stročji fižol v solati, tiramisu fižol v omaki, sirove štruklje, puding kumare v omaki, pire krompir, hrenovke, sladoled golaž, kruhovi cmoki, zelena solata LP, Pija Pingvin

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

23. jul 2007 13:09

patty je napisal/a:
Loni je napisal/a:
Danes polenta na žaru z mozzarello in zelena solata. Loni Makaroni
Kako se pripravi tale polenta na žaru, sliši se zanimivo...mi lahko zaupate recept. Hvala in lp patty

Sicer nisem Loni, pa da ne boš predolgo čakala, če je punca slučajno na dopustu, sem ti poiskala en recept:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6680

Blanchy

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

23. jul 2007 13:24

Hvala Blanchy ! patty

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

23. jul 2007 15:19

Včeraj sem naredila bučkine polpete, pečene v pečici. Zraven sem ponudila zeleno solato, za sladico pa jogurtovo strjenko z borovničevim prelivom.Odlično. Pekarica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jul 2007 22:44

Pravkar sem pristavila juho za žolco, čez noč se bo kuhala na prostem, jutri jo precedim in če jo bom dobro zakamuflirala v hladilniku, bo na sporedu v sredo. Drugače pa že jutri zvečer. Žolco naredim poleti čisto, včasih govejo, včasih ribjo (tiste ni treba mrcvariti čez noč) in je dobro ohlajena v tej vročini res neprecenljiva. Pa še nobenih komedij ni z njo, saj se sama kuha, če je kuhalnik na prostem, toliko bolje. Danes smo se hladili s tzatzikijem, ki sem ga dala za deset minut v strojček za sladoled. Obneslo se je sijajno, zato sem se odločila, da bom poskusila z isti metodo obdelati še druge hladne juhe. nola

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

24. jul 2007 12:29

Kaj bi lahko pripravila poleg zapečene polente. Dobro solata je ena izmed idej. Mislim, da sem nekje prebrala zapečene bučke, a doma nismo najbolj ljubitelji bučk. Še kak predlog? patty

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

24. jul 2007 12:38

peperonato? TanjaG.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jul 2007 13:34

Poleti pogosto kuham obare ( urejeno imam talo, da kuham zunaj ), zvečer pogosto na žaru, zadnje čase se obrnilo tako, da sam pečemo perutničke, za pijačo zna se  : mrzla bevanda.

nola,

daj na hitar napiši recepte za žolce ( ša posebej me zanima ribja, nikoli je nisem delal ( ljubitelj rib, pa tak )).

madona, sedaj sem se spomnil, še ta let nisem delal caponate. Receptov je malo morje na internetu, pa mislim v bazi tudi, če kdo dela naj napiše svojo varianto. 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti