Otekle noge

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 19. jun 2007 21:33 | ogledi: 15.148 | odgovori: 20

Vem, da to ni forum z zdravniškimi nasveti, pa vendar ima pravgotovo kdo izmed vas podobne težave.

Zadnje čase mi namreč zelo zatekajo noge, od gležnjev, do prstov.Najbolj zatečene so na nartu, tako da težko obujem natikače.Kako naj si pomagam?Prej takih težav nisem imela.

Je pa res da trenutno opravljam delo ki zahteva ali dolgotrajno sedenje ali stanje na mestu.

Hvala za nasvete!

Kristina

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. jun 2007 21:58

Mogoče kakšne kisove obkladke. Pa tudi knajpanje pomaga. Seveda  (iz izkušenj moram to povedat) pazi na pravo obutev. V mislih imam material. Sem ena tistih, ko rada kupim poceni in lepe čevlje, od kvalitete pa ni ne duha ne sluha. In potem še ene pa ene.

Tu in tam le pridem k pameti in namesto petih parov nabavim en kvaliteten par čevljev in to se pozna tudi na stopalih in počutju.

titta

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

19. jun 2007 22:02

Kristina, ker imam tudi sama enake težave, kot si jih ti opisala, se pridružujem tvoji temi. Pri meni se to začenja pojavljati sedaj, ko začne bolj vroče in še to ne vedno. Par dni so otečene, potem pa spet splahnejo. Prav te dni nazaj sem opazila, da so mi zatekale tiste dni, ko sem bila v službi, kjer sem v sedečem položaju. Potem sem bila par dni doma in ker sem se že zjutraj in čez cel dan več gibala, se je to počasi normaliziralo, sedaj imam že štiri dni spet normalne. Bi rekla, da je to zaradi slabe prekrvavitve in zastajanja vode. Opazila sem tudi, da če jem bolj lahko hrano (dosti zelenjave in sadja) je dosti boljše. Upam, da bo se bo oglasila še katera s podobnimi težavami, še bolje pa s kakšnim koristnim nasvetom. Lep večer emily

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

19. jun 2007 22:46

Tudi jaz imam te probleme z nogami,sploh zdaj,ko je vročina.V službi skoz stojim. Najbolj mi težavo z otekanjem olajša umivanje z hladno vodo in ležanje z nekoliko dvignjenimi nogami(vsaj dvajset minut na dan)ter čimveč gibanja,predvsem hoja. Kot je napisala že emily,je pomembna tudi prehrana,torej čimveč zelenjave,sadja in pa seveda navadne vode. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. jun 2007 23:12

In ne pozabite na peteršilj Dodajate ga (svežega) kamorkoli. Mladega, ki ga je zdaj povsod dovolj lahko jemo tudi samega. kobra 1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. jun 2007 23:27

Takole je tole. Meni zatekajo moje noge do te mere, da se sploh ne morem obuti. Zadnje dni celo tako, da se mi zdi, da mi bo počila koža na nogah. Oteka mi tudi obraz, ker komaj odprm oči.

Merjenje pritiska je pokazalo, da mi je od nekdaj normalnega poskočil na 160-172.

Ker imam ciste na ledvicah, za katere čaka urolog, da bodo dovolj velike, da se bodo eliminirale, sem povezala z delovanjem ledvic.

Iz prehrane sem črtala vse slane zadeve, omejila beljakovine, povečala pitje vode in na lastno pest vzela pol tablete za odvajanje vode. Noge so uplahnile, pritisk pa je prišel skoraj na normalnega.

Pomembno je, da ugotovimo, da tudi mineralna voda vsebuje natrij, da je sol tudi v kruhu. Lubenice so krasno sadje za čiščenje ledvic.

 

Otekline nastanejo tudi zaradi bolezni srca. Zdravim noge ne zatekajo.

Je pa vse, kar je neslano, ogabno.

F r i n a

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

20. jun 2007 7:48

Mene že zdajle ob osmih zjutraj pečejo podplati in to kljub dobri obutvi ( Geox usnjeni čevlji ). Natikačev niti obuti ne morem, razen kristusovk. Tudi mene najbolj boli okrog gležnjev in na nartu. Zatekajo mi tudi malo pa ne zelo. Zdravnik me je poslal k ortopedu. Kaj niso za boleče in otekle noge krive tudi krčne žile? dzoana

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

20. jun 2007 7:57

frina, kje pa si dobila tablete za odvajanje vode?Najbrž jih mora predpisati zdravnik? Sem že sama pomislila na to, da je krivo zastajanje vode, pa mi ni za k zdravniku it Kristina

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

20. jun 2007 8:25

poznam neko žensko,ki je imela podobne težave z zatekanjem nog.tudi njej je zdravnik predpisal tablete za odvajanje vode iz telesa.vprašanje je pa kako je pa kaj s tvojo telesno težo?kajti tudi tu je lahko problem.seveda pa tudi ogromno tekočine in gibanja.upam,da odpraviš težavo čimprej. romi1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. jun 2007 8:57

Kristina, poskusi z jabolčnim kisom. Anamarija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. jun 2007 10:33

Mislim, da bi bilo pametno, da greš k zdravniku. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti