Grenkoba v ustih

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

tema odprta - 18. jun 2007 13:52 | ogledi: 32.179 | odgovori: 15

Moji mami se je pred dobrimi štirimi dnevi pojavil v ustih grenak okus - pravzaprav je granak, le ko kaj zaužije ( razen vodo) in seveda je stvar izredno zoprna, saj sploh ne ve kaj je, pa še grenko je. To se ji je pred kar nekaj časa že enkrat pojavilo, a po treh dneh tudi izginilo, tokrat pa....

lp,

vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. jun 2007 13:53

 

hm, pri meni sobili to znaki, da je nekaj narobe z žolčem in jetri. Mamamia

mamamia

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

18. jun 2007 14:10

Copy-paste iz revije Viva: Čiščenje jeter Če ste pogosto razdražljivi, imate pordele oči in kisel ali grenak okus v ustih, so vaša jetra najbrž preobremenjena s strupenimi snovmi. Ne odlašajte s čiščenjem. Postopek dr. Karacha za čiščenje jeter je preprost in učinkovit. Na dan, ki ga izberete za čiščenje, ne zaužijete nič mastnega. Dopoldne lahko pojeste nekaj sadja in nemastno kuhano zelenjavo, še bolje je, če se odločite za post. Po 14. uri ne smete zaužiti ničesar več, da bodo jetra zvečer spočita in polna žolča. Popoldne v 8 dcl vode nasujte grenko sol. Grenka sol namreč prepreči črevesju, da bi vsrkalo vodo, zato ne boste občutili lakote. Ob 18. uri spijte 2 dcl raztopine, ki ji lahko primešate tudi nekaj limoninega soka. Ob 20. uri spijte še 2 dcl raztopine. Ob 22. uri si v steklenem kozarcu pripravite mešanico grenivkinega soka in oljčnega olja. Kozarec pokrijte s pokrovko, ki dobro tesni, in vsebino močno pretresite, da boste dobili gladko svetlo emulzijo. Hitro jo popijte. Preden zaspite, si predstavljajte, da škodljive snovi iz jeter odtekajo v vagončke. Zjutraj ob šesti uri še tretjič spijte 2 dcl raztopine grenke soli. Če ste omotični, počakajte, da se omotičnost razblini, in šele nato zaužijte raztopino. Ob 8. uri spijte še zadnja 2 dcl raztopine. Dve uri po zadnjem kozarcu lahko spijete naravni sok, pozneje pa pojejte nekaj sadja. Kuhano lahko hrano lahko jeste šele popoldne. Prebava se običajno umiri do večera. jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 18. jun 2007 14:13:17

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. jun 2007 9:40

Hvala, to varianto pa jaz tudi poznam - ni pa še preizkušena. lp, vanjatajnsek

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. jun 2007 9:53

jessy vem da je članek copy-paste. Vendar me zanima kako močno solno raztopino naredimo? Kakšna je grenka sol- je to mišljena običajna kuhinjska sol? Razmerje olje- grenivka?

marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 19. jun 2007 09:54:19

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. jun 2007 11:08

Marelica: to je malo daljši članek z vsemi podrobnostmi. http://www.lunin.net/zdravje/slo/Prispevki/Zdravje Če je tvoja mama starejša od 40, je treba biti malo bolj pazljiv, ker se v tem času v jetrih nabere velika količina kamnov in nečistoč. Lahko se zgodi, da bo čiščenje zelo močno. Grenak okus v ustih je od jeter, tudi pri meni je bilo od tega. Pri sebi sem opažala, da se je grenak okus pojavljal, ko sem bila v situaciji, iz katere nisem vidla izhoda.. ali pa da sem bila zelo jezna. Skratka: vzrok je lahko čustven. Nič pa ne škodi, če si očistiš jetra po zgornji metodi Lep dan želim!

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. jun 2007 15:03

hvala. Grenko sol kupiš v vsaki lekarni - prav tako se ji reče, "grenka sol" - dobiš jo potem v taki mali papirnati vrečkici. lp, vanjatajnsek

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. jun 2007 16:44

Pr nas ti jo pa zadnje čase zapakirajo v belo ploščato plastično posodico s pokrovom; gor je nalepka lekarne - takšne posodice imajo drugač za v lekarni narejene kreme. Samo toliko, da ne boš mislila, da je nujno vrečka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

19. jun 2007 18:20

A ne bi bilo bolje obiskati zdravnika ali pa vsaj v lekarno po nasvet stopiti? take agresivne metode kot je "čiščenje"

V jetrih se NE NABEREJO kamni in nečistoče, lepo prosim. Kamni se naberejo kvečejmu v žolčniku ali žolčevodu. Kaj so pa nečistoče, pa moja naravoslovno naravnana glava ne dojame.

rimljanka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jun 2007 20:21

Moja teta je imela tak okus, in sicer zaradi težav z žolčem. Torej je obisk zdravnika nujen. mimika

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. jun 2007 22:23

Kakorkoli - piše, da se nečistoče naberejo tudi v jetrih. O tem se ne bi prepirala, ker nisem strokovnjak medicine. Sama sem bila trikrat na urgenci zarad napada žolča. To terapijo sem naredila dvakrat in od takrat problemov več ni. Seveda, posvetujte se z zdravnikom ali pa farmacevtom, od njih lahko dobite koristne informacije.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti