Polnozrnata moka

tani  

član od: 11.12.2002

sporočila: 15

12. mar 2008 8:44

Jaz v vsakem receptu, enostavno moko zamenjam z polnozrnato in nič ne mešam z belo( govorim predvsem za biskvite s filo ali brez ). Nekje je potrebno dodati malce več tekočine, drugje pa je dobro tudi s tisto predpisano iz recepta. Avtomatsko tudi sladkor zamenjam z rjavim. Ne ločujem receptov na tiste z polnozrnato in tiste z belo, enostavno zamenjam moko in je. Nataša NATAŠA D.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. mar 2008 9:07

hvala tani bom poizkusila

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

12. mar 2008 9:41

Mene pa zanima, če pozna kdo kak dober recept za kruh (v kruhomatu) z pirino polnozrnato moko Pšenični polnozrnati kruh sem namreč lepo spekla z Intesovo moko, kjer je tudi recept (uporabi se samo polnozrnata moka). Pirina moka pa se niti približno ne obnaša isto kot pšenična in imam kruh vedno zelo zbit. Klea

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

12. mar 2008 9:53

Klea jaz zmeraj pečem kruh v kruhomatu iz pšenične polnozrnate moke po naslednjem receptu: 1 navadni jogurt (tisti z zelenim pokrovčkom), 220 ml vode, včasih dam malo kisa in olja (večinoma ne), sladkor, sol, 1/2 kg moke, 3/4 vrečke suhega kvasa, semena (sončnična, bučna, neoluščen sezam, lan). Zadnjič mi je zmanjkalo pšenične polnozrnate moke in sem uporabila pirino polnozrnato. Kruh je bil res nekoliko bolj zbit, okus pa je bil neprimerno boljši, vsaj nam. Imel pa je ta kruh še eno krasno lastnost - še tretji dan se ni niti malo drobil. Sem pa opazila, da je velika razlika med kruhomati (imam namreč že tretjega). Tudi če uporabiš popolnoma isti recept, končni izdelek ni enak. ajetam

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

2. apr 2008 18:55

ajetam potem si pa že strokovnjak za kruhomate, lahko kakšnega priporočiš :D mala zelena

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. apr 2008 19:23

Ko smo že ravno pri kruhu, kakšno imate mnenje o dodajanju zrn v kruh. Meni so taki kruhi tudi všeč, pa naj bo kupljena mešanica moke z zrnjem ali doma dodano. Kruh se peče pri 200 in več st.C in maščobe v zrnu se pregrevajo in razpadajo na škodljive snovi.

Lijana

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

3. apr 2008 15:00

Lijana tudi sama se že nekaj dni sprašujem, če naj še dajem semena v kruh, ker sem (ne spomnim se kje) zasledila pripombo, da so pregreta semena v kruhu enako škodljiva kot pregreto olje. Sama dodajam kar veliko semen v kruh, ker so mi zelo dobra. Mala zelena kar se tiče kruhomatov pa je moja izkušnja naslednja - najprej sem imela 2 Clatronica (tista z 1 gnetilko), sedaj pa imam Moulinexa, po naslednjega pa grem v eno od držav severno od nas. Prvega sem kupila že zelo dolgo nazaj, ko so bili še prilično dragi in mi je dolgo dobro služil. Ko mu je odpovedal grelec sem kupila drugega, povsem enakega in bila zelo začudena, da končni izdelki niso bili niti približno enaki, čeprav je vse ostalo bilo. Tega drugega nisem dolgo uporabljala, ker sem ugotovila, da je posoda zelo nekakovostna, saj je zgornji sloj odstopal že, če sem posodo brisala z zelo mehko vlažno krpo. Hotela sem naročiti drugo posodo, pa so mi v trgovini povedali, da nova ne bo boljša, ker Clatronic pač ni neka vrhunska firma. Ker sem pred časom na raznih forumih zasledila, da so uporabniki zelo zadovoljni z Kenwoodom, sem želela kupiti tega, pa ga nisem, ker mi velikost in oblika posode ni povsem odgovarjala in sem kupila Moulinexa, ki je bil prav tako dokaj dobro ocenjen, na žalost pa precej časa nazaj. Na otip se mi zdi, da je material v posodi nekoliko boljši kot pri Clatronicu, mi je pa sesrviser povedal, da današnji Moulinexi niti približno niso to, kar so bili na začetku in da v vseh primerih izdelki, ki se prodajajo pri nas, niso enaki izdelkom, ki se prodajajo "na zahodu", čeprav gre za isto firmo in model. Malo sem se razpisala, ampak mogoče komu prav pride. Ne znam pa si več predstavljati življenja brez kruhomata. ajetam

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

26. apr 2008 11:15

Tudi mene zanima peka kruha v pekomatu imam namreč že drugega pa ima vedno predebelo skorjo in preveč močno se zapeče.se sem že poizkusil pa semi le zdi da je mogoče kaj narobe s pekomatom zato prosim vse ,ki imajo izkušnje s peko kruha če mi mogoče iz svojih izkušenj pišejo kaj mogoče delam narobe.Hvala za vse nasvete. mark5

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

27. apr 2008 9:18

Ajetam hvala za informacije. Me je že mikal en pocenski, k tok fajn zgleda, pa bom rajši malo počakala, pa si kupila boljšega. Mogoče pa v Mullerju (kjer naj bi imeli proizvode iz Zahoda) dobiš tudi kruhomat?!? Nekaj za gospodinjstvo imajo, samo ne vem če tudi aparate. mala zelena

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

22. maj 2008 16:11

Vse samo o kruhomatu kaj pa polnozrnata moka zanima kje vse jo uporabljate,jaz jo dodajam tudi pri masi za palačinke in imajo okus po lešnikih otroci jih imajo radi pa še bolj zdrave so poizkusite in preverite mogoče bo tudi vam všeč. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti