Himalajska sol

parangal  

član od: 1.3.2007

sporočila: 21

18. jun 2007 18:58

Ognjič, najlepša hvala za povabilo, vendar imam druge obveznosti, ki so vezane tudi za morje. V zahvalo, da ti je všeč moj nick ti podarjam pesmico in želim vam vsem skupaj veliko dobre zabave in skokov v morje, ter uživanja v vožnji z barko v veseli druščini, jedači ter pijači. Lepo se imejte in prisrčen pozdrav vsem udeležencem. V srcih je sreča! Rože na oknih žarijo, Lepše žarijo oči, Saj so prijatelji stari Spet na obalo prišli. Zvezde na nebu žarijo, Tiho valovi šume, V vetru se zibljejo oljke - Tu so veseli ljudje! V srcih je sreča in topla je dlan, Mesto praznuje, veselja je dan. Pesmi primorske donijo mehko, V objemu jih sestre in bratje pojo. V srcih je sreča . . . . . parangal

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

18. jun 2007 22:41

hvala, parangal in škoda, ker ne prideš .

Ko jaz vidim tvoj nick, mi pa sicer kapne ena druga pesmica, pa se mi nekako zdi, da tudi tebe "prije jutra dižu"...če imaš opravka z morjem . Bi bilo pa zanimivo vedet, če imaš kaj opravka z onima dvema zarjavelima barkama...

Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 18. jun 2007 22:44:40

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. jun 2007 15:51

Parangal kot vnet pristaš Himalajske soli,se ti ni potrebno norčvati iz ljudi.V tvojem poročilu o vsebnosti ostalih kemijskih elementov me moti predvsem to,da je pri večini zapisano<0,001PPM.Takšne rezultate lahko pripišeš vsakemu izdelku,ne samo soli.Takšno neskončno razredčenje je na sploh težko kemijsko dokazljivo in pomeni samo možnost prisotnosti le teh prvin v soli.Za primer lahko vse te elemente in njihovo koncentracijo pripišemo tudi gorskemu zraku,v gorskem potočku pa bi bilo nekaterih že več. Ne dvomim,da nekaterim tale sol pomaga in je morda organizmu manj škodljiva od kamene,le v imenu "znanosti" ter podkrepljen z "analizami"ne brij norca iz ljudi. ati zlati

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. jun 2007 17:07

Ati zlati, zelo se strinjm. Parangalov roman kaže blago rečeno nespoštovanje forumašev, ki se malo spoznajo na kemijo in geologijo, in popolno norčevanje iz tistih, ki se ne, ker jih načrtno zavaja (na način "olje brez holesterola"). Če bi se malo spoznal na stvari, o katerih pišeš, Parangal, bi ti že ob smešno trivialnem prevodu strokovnih izrazov iz "članka" moralo postati jasno, da se pisca le trudita z visokoletečimi izrazi fascinirati naivne bralce in upata, da bodo padli na finto pač zato, ker ne razumejo, kar so prebrali, zveni pa takooooo učeno, čeprav je popolna neumnost (ali pa zaradi neznanja narobe prevedeno). Pa pustimo zdaj analizne metode, merilne negotovosti, podajanje rezultatov in thethyijiško morje na Bavarskem. Že v zelo starih časih so vedeli, da trdna vera gore premika, tudi brez himalajske soli. Če pomaga - pa naj pomaga, glavno, da ne škodi, zanesljivo nič bolj od piranske, paške, stonske, tuzlanske ali katerekoli druge soli. Ali lahko kdo razoži, kaj pomeni "cum grano salis"? Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jun 2007 18:08

Ati zlati, bravo! Sem čakala, da se stroka oglasi, računala na atino in nate.

Dodam naj pa to, da je ta, tako imenovana himalajska sol KAMENA, saj je nastala s kristalizacijo iz usedlin morij v geološki preteklosti, kot najbrž vsaka kamena sol. Morska je pač tista, ki jo v sedanjem času dobimo tako, da morju odstranimo vodo.

"Sol je morje, ki ni moglo na nebo" ali kako je že slogan Piranskih solin.

limnol, je tudi blago norčevanje iz tistih, ki imamo/jo kaj biološke izobrazbe.

"cum grano salis" pomeni "z zrnom soli".

Torej, jemljimo zapisano z zrnom soli, s ščepcem razuma, po pameti iše bolje z zvrhano mero zdrave pameti in kar je še takih besednih zvez.

In še nekaj bi vprašala: parangal, si samo pristaš himalajske soli ali se greš z njo tudi biznis????? (briga me sicer ne, ampak, zanima me pa lahko.......................)

 

rimljanka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

19. jun 2007 18:47

*

... ... ... Iz kliničnih poskusov na skupini 123 pacientov, ki so dnevno uživali čajno žličko sol-a to je 26% raztopine vode in soli, je prišlo po 4 tednih v več kot 80% primerov do povečanega izločanja beljakovin v urinu. Ti rezultati preiskav potrjujejo, da se spomočjo fizikalnega delovanja naravne soli in v njej vsebovanih antagonistov lahko izločijo nerazgradljive ali težko razgradljive odložene živalske beljakovine iz telesa. ... ... ...

*

 

Beljakovin v urinu so vedno znak okvare ledvic in ne nekakšnega zdravljenja; skozi zdrave ledvice beljakovine v znatnih količinah  ne morejo  Torej je to kvečjemu dokaz za okvaro ledvic, čeprav bi sol tudi to le težko povzročila...

 

Ja, kup psevdoznanstvenega nakladanja - zato, da se za drag denar prodaja neka sol, za katero res ne vemo, če sploh je s Himalaje...

Nasja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. sep 2008 5:33

 

Je to tista sol, o pridobivanju katere je bila na TV oddaja pred par dnevi?

Nasprotno od mojega mišljenja, da gre za kameno sol, jo pridobivajo iz vode slanih izvirov. Strokovna razlaga je bila, da so osnova za te izvire ujeti žepi morja iz pradavnine. Zanivimo!

Ponovitev oddaje - Azijske poti pod nebom 4/6 - bo jutri ob 14,10.  Kdor si jo bo ogledal, bo tudi razumel, zakaj je tako draga.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. sep 2008 10:51

Nasja, od kod si pa to grozoto pobrala? Kdor temu verjame, nima pojma o zgradbi in delovanju LASTNEGA telesa! Me kar strese....ko razmišljam, koliko škode si naredijo. Groza!

 

rimljanka - zasebno mnenje

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. sep 2008 18:07

Eh, prebrala sem v parangalovih postih na začetku te teme...

Odkar "zdravo" sol lahko kupimo celo v knjigarnah, pač prebiram vsa ta nakladanja in "občudujem" tiste, ki se uspejo izmisliti takšne neumnosti...

Nasja

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

4. sep 2008 9:23

Meni se zdi, da je Nasja nekaj v šolo hodila in da najbrž kaj ve o človeškem telesu, posebej o presnovi in delovanju notranjih organov. Sem vesela, ko se oglasi pri takih temah. Sama sem pa iz gole radovednosti kupila manjši paketek čudežne soli. Za podplate zdrgnit ali peeling obraza naredit se jo da porabit. Pa zobe se da lepo zdrgnit z njo, samo peče, ko vrag, če ni ustna votlina brezhibna. Nisem pa teh početij preizkusila z navadno kuhinjsko soljo, ker je prepoceni. Bom pa preverila, če imata enako hitrost topljivosti v vodi. Je pa res čudežna, ker se tiste vrečkice z 20 dag vsebine že skoraj 1 leto ne morem znebit. Je bila res vredna tistih nekaj EURov. Lep pozdrav, Pistacija. PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti