Grelnik vode

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

28. avg 2010 21:40

Kupujem grelnik vode, pa vas sprašujem, ali ima katera takega s steklenim ali inox vrčem. Nočem pogrevati vode v plastični posodi zaradi sproščanja škodljivih snovi iz plastike. Hvala in srečno zoja2

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

6. jan 2011 9:21

zoja2 je napisal/a:
Kupujem grelnik vode, pa vas sprašujem, ali ima katera takega s steklenim ali inox vrčem. Nočem pogrevati vode v plastični posodi zaradi sproščanja škodljivih snovi iz plastike.

Hvala in srečno

zoja2

Kupili smo grelnik vode Matrix, na hitro in spotoma v supermarketu. Najprej smo vodo "prekuhali" z dodatkom citronske kisline, potem pa še 2x prekuhano vodo odlili stran. Kljub preventivi glede na nov izdelek, prevreta voda oziroma čaj nima takega okusa, kot če vodo zavremo v emajlirani posodi. Hčerka sumi, da je to zaradi nekvalitetne plastike in posledično spuščanja škodljivih snovi (ftalatov???). Seveda je to samo ugibanje. Grelnika ne uporabljamo, zato me zanima, če ga iz zgornjih razlogov lahko vrnemo nazaj v trgovino. Ima kdo podobne izkušnje. Žal se nismo prej pozanimali in kupili preverjeni izdelek. Model grelnika je na tejle povezavi: http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhinjski-pripomoc

 

jankica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jan 2011 9:34

Jankica, tega kar si napisala težko verjamem, verjetno gre za psihologijo. Kak pa če bi naredili test, da nekdo skuha nekaj skodelic čaja in ne pove kje je kuhan, ti, da uganeš. Seveda ne bi smel manjkati slepi preizkus, ko so recimo štiri skodelice iz istega piskra, ti naj ugotoviš, kateri vsebuje ftalate ( ali karkoli že ) in kateri ne. A si prepričana, da bi se obnesla v takem preizkusu?

ežoj

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

6. jan 2011 11:09

Ežoj, se strinjam s teboj. Verjetno smo zaradi vseh mogočih in nemogočih informacij še bolj zmedeni kot včasih. Smo pojedli in popili marsikaj (in še danes tudi), ne da bi se spraševali, kakšne snovi se pri določeni temperaturi sproščajo, pa katere E-je kakšna stvar vsebuje, ... Če povem na uho, sem se bolj nadejala odgovorov v stilu "mau dnarja, mau muske", ampak malo psihologije pa tudi ne škodi.

jankica

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

6. jan 2011 21:56

Jankica, meni je pa tvoj zapis zelo zanimiv. Zakaj? Pred kakšnima 2 leti sem mami kupila prav tako Matrixov grelnik vode; ni čisto isti po izgledu kot tvoj, pa vendar ima skrit grelec. Bil je pa tudi takrat med najcenejšimi. Katastrofa s tem grelcem! Sploh ga ne uporabljamo, oz. se ga zelo izogibamo, vodo vremo raje v lončkih na štedilniku... in to vse zaradi vonja in okusa vode. Pa smo grelnik že temeljito sčistili, prekuhali kljub vsemu nekaj vode, če bi se stvar izboljšala, a ni učinka. Pri fantu imava grelnik vode, ki sva ga kupila v Leclercu čist poceni, še špirala je kar tak noter in je neprimerljivo boljši. Tak da... sva že dve. Jaz sem sigurna, da bi zaznala razliko v vodi iz katerega grelnika bi bila. fotografka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jan 2011 8:31

Če imaš take izkušnje, kako sploh razmišljaš še naprej o matrixu, glede nape?

Commis débarrasseur

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

7. jan 2011 19:57

Vsaka plastika ni primerna za gospodinjske namene, sploh pa ne za gretje hrane oz. vode. In plastika izloča mnogo več škodljivih snovi, če jo grejemo. Če malo pobrskaš po internetu, boš dobila veliko informacij na to temo. Tudi plastična embalaža ima spodaj, v trikotniku vpisano številko. In po mojih vedenjih je le embalaža, ki ima v trikotniku številko 2 in 5 primerna za uporabo, to je bolj gosta, neprozorna in trša plastika. Zato je po mojem mnenju bolje kupiti grelnik vode, katerega grelna posoda je v celoti iz inox materiala ali iz stekal. So grelniki vode od "Unold" iz stekla (cca 39 eur), ki pa jih pri nas nisem zasledila. Lahko ga kupiš preko spleta na povezavi: http://www.testberichte.de/p/unold-elektro-tests/blitzko Pa prosim še za kakšno mnenje o tem, ker me ta tema že dalj časa zanima. zoja2

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

7. jan 2011 23:51

Zzak1977 zakaj še kar Matrix?! Vprašati za mnenje menda ni prepovedano, se mi pa tudi napa in grelnik vode ne zdita ravno primerljiva proizvoda... (v Ho.... moke tud ne kupujem, ribe v konzervi pa). Zoja2, poznam o steklu in inox posodah zadevo, pa ko bo grelnik vode, ki ga zdaj uporabljam crknil, si omislim kakšnega "bolj zdravega". Sicer pa, pri vseh eko, bio in takih zadevah; kdo še tu ve, kaj je resnično zdravo? Sej ne bomo večno živeli... Tak pač je! fotografka Sporočilo je spremenil(a) fotografka dne 07. 2011 23:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti