Homoseksualnost in posvojitev otrok

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

25. maj 2007 10:13

Pa še eno vprašanje: čigavi otroci bodo zbadali otroka homoseksualnih staršev? Vaši? Jaz mislim, da je mmiikki prav s tem vprašanjem zadela bistvo vseh, ki kakor koli dvomijo v dobro otrok istospolnih partnerjev! Pa oprostite, ampak res je mimo, kako nekateri razmišljate o bistvu sveta, pa zgrešeni liniji življenja, pa take flance. Pa mi povejte, kaj je bistvo sveta in linija življenja?! Morda to, da se poročita "normalna" heteroseksualna partnerja. Seksata 3 x v življenju, ker je pač bistvo spolnih odnosov oploditev in s tem zagotavljanje potomstva, in imata torej 3 otroke, ki so lahko srečni, da imajo "tako zelo normalne starše"... Mogoče je bistvo to, da stva 2 od teh 3 otrok sinova in da padeta v Iraku pod orožjem, za razvoj katerega grejo nezališane vsote denarja, med tem, ko na drugem koncu sveta umirjo miljoni zaradi bolezni in lakote...(pa ne pozabimo, da gre tudi v Sloveniji vsak 4. otrok lačen spat) A ni mogoče bistvo sveta to, da izkoristimo naš čas za čimprijetnejše bivanje na njem?! In naša dolžnost je, da to omogočimo tudi drugim. NAŠA SVOBODA JE OMEJENA S SVOBODO DRUGIH!!! (je nekoč dejal Zvone šeruga ) Mmiikkii je zrela in zelo inteligentna oseba in tudi pikice dvoma nimam v to, da bo znala svojega otroka vzgojit tako, da se bo zelo dobro znašel v "normalnem heteroseksualnem" svetu, da bo samozavesten in da bo spoštoval in občudoval svoji mami. Njegovi pravi prijatelji pa bodo gotovo dojeli bistvo sveta dosti prej, kot "normalni" vrstniki. Pa čestitke Mmiikkii ob prihajajočem otročičku! Sem mamica 3 otrok in vem kako nenpopisno lepo je pričakovanje prihoda novega družinskega člana! Uživaj torej ob svoji sreči in jo deli s tistimi, ki vedo, kaj ti to pomeni!

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

25. maj 2007 10:14

Vedno prehitro odpošljem

 

Želim se vam, ki gledate na moje življenje brez predsodkov, zahvaliti. Vaša podpora mi pomeni zelo veliko. Prav tako mi daje upanje, da bo generacijam, ki prihajajo za menoj lažje.

 

Hvala, vsem vam pa želim veliko sonca v vsakdanjem življenju

m.m.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

25. maj 2007 10:19

mmiikkii je napisal/a:

Ni vaša stvar, da odločate ali sem lahko starš ali ne. Lahko imate mnenje takšno kot ga imate, vendar vi nimate pravice odločati o tem, kot tudi nimate pravico odločati ali bom naredila splav ali ne. To so vprašanja, ki se tičejo izključno oseb, katere so neposredno vezane na situacijo.

Če je vaše mnenje, da homseksualci ne moremo biti dobri starši, prav.  Jaz mislim drugače. Vse študije, ki so bile narejene v zvezi s tem, ovržejo vaše trditve. Kaj vi ponujate kot dokaz za vaše trditve?

Če se komu da prebijati skozi literaturo, mu lahko preko zs pošljem datoteke z rezultati teh raziskav.

Vaše mnenje je vaša pravica. Vendar samo mnenje, nimate pa pravice odločati o tem ali bom imela otroke ali ne.

m.m.

 

Mimika, kdo ti pa kaj hoče? Saj si se ti oglasila. Imej celo gručo otrok, če ti tako paše - želim vam srečo. Jaz sem pač povedala moje mnenje. Raziskave pa kar prebiraj, ti bodo še prav prišle.

Jernej, a ne, vrnimo se mi raje h kulinariki.

 

Pozdravček! 

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

25. maj 2007 10:22

 

 

mmiikkii, solze so mi prišle v oči, da se zahvaljuješ za nekaj, kar bi moralo biti samo po sebi umevno ...

 

Nena

Nena-morje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. maj 2007 10:26

Gremo nazaj na osnovno vprašanje (se mi zdi, da je za Biancino pripravo še najbolj pomagal prvi odgovor) Bianca je še bolj mlado bitje in ima v šoli pri vsebini debate zagovarjati tezo o pravici homoseksualcev do posvojitve otrok. Tako vsaj je napisala. Mimogrede Bianca, ali imaš samo pravico do posvojitve ali imaš vključeno tudi pravico do umetne oploditve za lezbične pare (danes ravno piše v časniku, kako je Cheneyeva lezbična hči rodila) - ti svetujem, da dobro pogledaš, kaj sploh moraš zagovarjati. Sama sem bila v debatnih veščinah kar dobra in tu imaš namige. Torej, zagovarja se pravica, pravica pa je splošna zakonodajno-ustavna kategorija in v to smer je treba tudi oblikovati argumentacijo. Pravico do posvojitve se izpeljuje iz pravice, da ima vsak pravico živeti varno in skladno in da mu mora država omogočiti materialne pogoje za takšno življenje. Drug argument je to, da smo vsi državljani enakopravni in da se ne sme nikomur kratiti pravic na temelju verskih, spolnih itd usmeritev. Tretji argument bi jaz izpeljevala iz konvencije o otrokovih pravicah, kjer je definirano, da mora imeti otrok varen dom in prostor za razvoj in skladno s tem mora vsaka država podpisnica te konvencije zagotoviti čim več možnosti za to, da bi imeli vsi otroci varen dom. Od tu naprej se iz argumentacije o naravi pravic preseliš na nivo sociologije, kjer na področju sociologije družine izvedeš ugotovitev, da obstaja več oblik družin in sicer: jedrna družina, velika družina, enočlanska družina, istospolna družina...in da vse te prakse dejansko obstajajo že vrsto let in da zakonodaje v državah to dejstvo počasi spoznavajo in da se skladno s tem določila zakonov spreminjajo tako, da postajajo vse oblike družine enakopravne, kar je logična posledica dejstva, da enakopravnost državljanov vodi v enakopravnost njihovih življenjskih praks. Izhajajoč iz tega je logično, da je vsakršno diskriminiranje istospolne družine v bistvu v nasprotju z določilom o enakopravnosti. Ne-omogočanje posvojitve istospolnim družinam v bistvu pomeni diskriminacijo in diskrminacijo je treba odpraviti. Prav tako s takim diskriminatronim določilom onemogoča mnogim otrokom, da bi prišli v topel dom, kar pomeni, da se ne zagotavljajo pogoji za otrokov razvoj. Tako je argumentacija izvedena na splošno-abstraktni ravni (v debati se vedno zadeva izvede najprej na splošno abstraktni ravni, šele potem se gre morda na poseben ali pa posamičen nivo). Na posebnem nivoju lahko uporabiš argument, ki se je tule prav velikokrat uporabil, in sicer to, da je bistvo starševstva brezpogojna ljubezen in da ni nujno, da ima genetika karkoli opraviti s tem (parenting is all about unconditional love, and almost nothing about genetics). Kontraargument v stilu, kaj bi pa bilo s takim otrokom, bi ga ostali zafrkavali, odločno zavržeš s tem, da so take zbadljivke rezultat predsodkov, netolerance in da mora vsaka država skozi zakonodajna orodja jasno sporočiti, da ima netolerance in predsodkov ne sprejema in da ima nulto toleranco do predsodkov, kar lahko ravno učinkovito pokaže ravno s tem, ko daje zakonske možnosti za enakopravnost vseh. Jasna sporočila države o nediskriminatornosti države se slejkoprej primejo tudi pri državljanih. Torej, argument, nečesa ne, ker bi potem otroke zbadaili, je treba obrniti v to, da ravno zato, da otrok ne bi zbadali, da bi se vsi navadili na različne prakse, je treba zakon spremeniti. In potem dodaš še to, da bi verjetno zbadljivke prišle zanesljivo iz vrst tistih heteroseksualnih družin, ki ne razumejo, da so možne različne prakse in da ni njihova edina ta prava. In proti predsodkom se vedno borimo tako, da damo možnost različnim praksam, kar je še en argument več za zakonsko ureditev posvojitve in oploditve za istospolne pare. Skratka, smisel debatne argumentiranja je v tem, da ves čas zagovarjaš svojo tezo in se ne prerekaš z nasprotno stranjo, temveč karkoli ti pač ponudi nasprotna stran, obrneš tako, da še enkrat ponoviš svojo nosilno trditev. Vendelina jr.

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

25. maj 2007 12:44

Hojla! Enim parim se čutim dolžna dati odgovor. Mmiikkii ..... glede priprave na zakon sem imela v mislih bolj tiste, katerim se v splošnem očita alkoholizem, razveze, torej tistim, ki očitate slabe pogoje za življenje otrok Nena-morje.... glede priprave na zakon. Kateri pari gedo narazen, tisti z dobro pripravo ali tisti brez? Kar se tiče "pravice do otroka" sem pa tudi že povedala kaj si mislim. Otrok je več kot samo to. In moje pisanje nikakor ni bilo usmerjeno zgolj na istospolne pare. Lp, veverica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. maj 2007 12:58

jernej je napisal/a:
Če gledamo iz evolucijskega vidika je pa res, se istospolni partnerji ne morejo "razmnoževati". Torej v tem pogledu (evolucijskem) to ni normalno, ker ne pripelje k ohranjanju vrste. Ampak zakaj potem neplodne umetno oplojevati? So evolucijsko na istem. Pa lačne bi morali pustiti umreti (saj žal največkrat jih), ker se niso zmožni sami prehranjevati. Sodobna družba naj ne bi več kaznovala "evolucijskih slabičev". Mislil sem, da zato, ker je človek inteligenten, ker ni pomembna le evolucija, ampak tudi življenje posameznih ljudi, ker znamo čutiti in pač na stvari ne gledamo le z enega kota. [jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Meni se to npr. zdi zelo dober argument za tisto seminarsko nalogo. matilda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. maj 2007 13:06

Če bi moški imel dva bi mi bilo premalo...kako smo si različni. P.s. Vsem moškim članom Kulinarike lep pozdrav! Anamarija

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

25. maj 2007 13:13

jaz se tudi strinjam z večino - da bi tudi homoseksualci lahko imeli otroke in družine in poroke in vse kar spada zraven. Najprej ti seveda pade na misel, da si proti, že zaradi "naravnih zakonov" - pač dve ženski npr. ne moreta zaploditi otroka. Ampak hey, zakaj ga pa ne bi imeli, posvojili, se umetno oplodili... vse to lahko dandanes počne tudi heteroseksualna ženska. In naj imajo otroke tisti, ki si jih želijo, hvalabogu. Prej, ko podremo te meje (glede homoseks.), boljše bo. Dolgo so že diskriminirani. Bojmo se raje tistih, ki si otrok ne želijo, pa jih vseeno imajo - zlorabe, nasilje... Se pa strinjam, da se bo težko navaditi gledati .. hmm.. dva moška in otroka.. ampak to je samo tabu v naših glavah. Scorpy

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. maj 2007 13:29

Še nekaj o spolni zlorabi otrok: vsi primeri, ki jih opisujejo, so se zgodilo v heteroseksualnem partnerstvu, ne spomnim pa se primera, da bi homoseksualni partner zlorabil otroka svojega partnerja. To nekaj pove.

Če štejemo, da ima v družbi veliko večji ugled katoliški duhovnik kot pa homoseksualni par, me prav zanima, komu bi  pa vi dovolili posvojiti otroka: duhovniku ali istosponima partnerjema.

Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti