Kdaj pokriti paradižnik?

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. maj 2007 17:56

rimljanka je napisal/a:

Koliko pokrivanje res pomaga, je vprašanje. Lahko je dvorezen meč. Če streha ni dovolj visoka, potem se pod njo ujame topel, vlažen zrak in pospeši razvoj plesni. Nekja drugega je paradižnik v tunelih, kjer nanj ne pade dež, rosa,......

Iz izkušenj (ne strokovno) lahko povem, da pokrivanje pomaga. Dve ali tri leta nazaj, ko smo ga prvič pokrili, smo jedli paradižnik še, ko je zunaj pritisnila prva zmrzal. Od takrat je vedno pod polivinilom, naredimo pa samo strehico, tako, da je greda z vseh štirih strani odprta. Nekaj ga imamo tudi pod kolono, ki je pokrita s polivinilom in paradižnik zraste tik pod obod, pa za enkrat ni bilo težav. Je pa res, da pri zalivanju pazimo, da ne zalivamo po listih, pa babi jih potem, ko so plodovi že dovolj veliki, obtrga.

marelica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. maj 2007 18:55

Tvoje izkušnje, marelica, samo potrjujejo moje navedbe. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 22. maj 2007 19:31:23

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

23. maj 2007 9:33

Lani smo prvič pokrili paradižnik in ugotovila sem , da res pomaga. Do zmrzali smo imeli čudovit paradižnik. Dve sadiki, ki nista bili pokriti (zunaj sem ju pustila zaradi primerjave) in sta bili iste vrste, sta bili popolnoma drugačni. Tako da bomo letos ponovno naredili streho, mož pa ima nalogo, da naredi lepšo kot lani.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

23. maj 2007 10:03

Pri nas upokojenci v ulici že kar tekmujejo, kdo bo postavil lepšo hišico za paradižnik, in vsi jo postavijo takoj ko paradižnik "naflancajo". Moj oče je šel celo tako daleč, da je naše ogrodje nastavljivo na dve višini, in ga -odvisno od višine sadik-dvignemo. Je pa dejansko res, da se to dela zadnjih nekaj let, in to po tem, ko je celi ulici v enem tednu neka čudna bolezen potolkla ves paradižnik. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. maj 2007 10:50

mi vsakemu paradižniku posebej naredimo šotor iz folije. Zelo dobro se obnese vse tja do zmrzali in še čez. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti