Doma narejeno listnato testo

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

tema odprta - 19. maj 2007 11:06 | ogledi: 5.358 | odgovori: 6

Imam namen narediti rogljičke iz listnatega testa, ki bi ga naredila sama. Zanima pa me, ali lahko namesto masla dam margrino za pečenje in kuhanje?? Če ima kdo izkušnje s tem bi lepo prosila za nasvet

Lep pozdrav

teya_84 http://horvatmateja.moj-album.com

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

19. maj 2007 12:10

Kar daj,ne bo nič narobe.Pa lepo prelagaj.Saj veš tri,štiri,tri in štiri. AN

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. maj 2007 16:52

Ko sem še sama delala listnato testo, sem enkrat uporabila margarino namesto masla in razlika v okusu je bila. Pa tudi več vode je v margarini kot v maslu. No, tako zelo bistvene razlike, da pa ne bi uporabila margarine, če nimaš masla, pa tudi ni, to je res. Ampak jaz sem pri nekaterih rečeh preveč "pravoverna", sploh ko gre za menjavo masla z margarino (nobenih piškotov ne delam z margarino, vse z maslom), tako da je najbolje, da sama preizkusiš, pa potem vidiš, kaj in kako. Mamamia

mamamia

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. maj 2007 19:44

Misliš masleno? ham-njam

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

19. maj 2007 20:01

Ena mš: ne masleno, doma narejeno listnato testo Balonka in mamamija hvala za nasvete. Sem naredila danes z margarino pa je odlično uspelo. Bom še probala z maslom drugič. Lep pozdrav teya_84 http://horvatmateja.moj-album.com

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. maj 2007 23:43

Ja, razlika v okusu je, ampak meni je masleno kar malo preveč masleno... Pa tudi sicer se mi zdi kupljeno listnato zelo ok in navadno kar tega uporabim, ker ni take razlike, da bi se res splačalo komplicirat in doma delat svojega, čeprav ima svoj čar tisto prelaganje, to pa priznam;) Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. maj 2007 7:53

Ravno včeraj sem delal šamrole iz kupljenega lisnatega testa ( iz Hoferja, izvaljano in navito v rolo ). Odlično je in se vse hitar naredi.

Kot pravi Veri, tudi meni je masleno večkrat " preveč " masleno, zaradi tega, jaz večkrat uporabljam pol masla pol margarine. Če kaj eksperimentiram, stiskač v meni nikoli ne dovoli uporabo masla, le margarino ( mora pa bit " ta prava ", z 80% maščobe, onim nizkokaloričnim ne zaupam, prodajajo nam vodo zelo drago ). 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti