Kaj pa krti v sadovnjaku in v vrtu!

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 14. maj 2007 13:24 | ogledi: 4.955 | odgovori: 22

HOJLA!

Imam oboje polže in krte!

Za polže sem sem kupila nekakšne tirkizne granule kar se pa tiče krta sem pa brez idej,bilo je že toliko smeha na račun krta.Ko sem na vrtu slišim kako koplje krtino ko pa se naveliča pomoli glavo iz krtine in me gleda.Smešno- meni pa gre na jok ko pobiram olenele sadike brez korenine, pa še sadovnjak imam ves razrit.Kaj mi je storiti-prosim svetujte mi!

mijamarija

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. maj 2007 13:55

Maček?!

kos  

član od: 14.7.2005

sporočila: 27

14. maj 2007 14:27

mijamarija, jaz sem ga odpravila s (prazno) pivsko steklenico, ki sem jo potisnila do približno ene tretjine v novonastalo krtino v pokončnem položaju... razen, če se ni krt že prej premislil in je šel drugam.. LP. apple

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. maj 2007 14:41

Mijamarija, si pa čisto mimo mahnila. Krt je ŽUŽKOJED in nikakor ne je korenin. Tisto o jabolkih in hruškah na bodicah je za otroške pesmice in slikanice, pa napačen podatek se v možgane zabeleži.

Občuduj torej njegovo glavico (če ni pa le morda voluhar) in se smej, pa ostali tudi!

http://www.biopix.dk/Photo.asp?Language=da&Pho

http://druzina.si/icd/spletnastran.nsf/all/8484

Menda (ampak samo menda, tu pa ne dam roke v ogenj!) se z voluharjem ne marata in je torej, vsaj kar se mene tiče, boljša izbira krt na vrtu. Morda ti pa ne vsaj kakega polžka pomalica .

Maček sicer ne bo škodil, ampak ti zdajšnji razvajeni, presiti mačkoni,.......potem bo pa on kakce zakopaval po vrtu, dvomim, da ti bo to v posebno veselje.

rimljanka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

14. maj 2007 14:50

Tudi jaz imam krte Na večji zelenici so mi naredili takšne kupe, da s kosilnico komaj pokosim, pa še teren je tak,da so mi vso kamenje ven zrili. Zdelo se mi je, da to niso mali nedolžni krtki, ampak prave krtje zverine.

Potem sem pa v njihove zgornje vhode (v luknje) dala malo česna. Baje jim to smrdi. Tam jih res ni več, pa so ti vragi šli na drugi konec, na drugo zelenico, ..... no, vsaj malo je pomagalo.

titta

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

14. maj 2007 15:03

Tako kot voluharji, menda tudi krti ne marajo v svoji bližini rožice, ki se ji reče tulbagija. Krti so ponavadi tam, kjer je dosti hrane, dosti žužkov, spravijo pa se tudi na mladičke voluharjev, miši in ostalih podobnih živalc. Zato ga imam rada na vrtu. Res pa je, da zna na lepi travni zelenici pred hišo narediti veliko škode za naše oči. Tista živalca, ki pa poje sadike, je pa verjetno voluhar... Proti njemu so pa naravna sredstva kakšne sove v sadovnjaku (torej kakšno staro drevo z duplom ali pa gnezdilnica za sovo, ki bo med drugim pojedla tudi bramorje). O manj naravnih sredstvih bi pa verjetno znali svetovati v kakšnem vrtnarskem centru. Pa veliko sreče! Kozmeja

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

14. maj 2007 15:04

Na moji njivici je pa voluhar. Kaj pa naj jaz naredim, da se ga znebim, ker mi že živce pobira. darja2

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. maj 2007 15:26

Pri nas pomaga past za voluharja. marelica

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

14. maj 2007 16:36

Tudi mi imamo na vrtu krta. Ko narije zemljo v krtine je ta temnejša in kvalitetnejša kot ta zgoraj zato jo poberemo in vanjo sadimo rožice. Na sploh pa krt poje veliko škodljivcev, tako da ne vem, če ga je ravno smiselno preganjat. Krtine so pač cena za ta naravni, super bio eko insekticid:) magnolija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. maj 2007 18:10

Mi nimamo krtov, nimamo voluharjev, imamo pa . Ne dajemo v najem.. Športna izvedba.  

 

Frina

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. maj 2007 19:15

frina Pri nas je bilo celo dvorišče v luftu in to vsak dan znova. Ker sem proti raznim strupom, pastem, (edino naravna selekcija)..., sem vsak večer pridno zemljo tlačila nazaj in zjutraj spet jovo na novo vse v luftu. Ko pa se je enkrat sprehajah po vrtu, sem ga ujela in ga odnesla na bližnji travnik in je mir. Je pa zelo lepa in mehka živalica.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti