Mravlje

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

3. maj 2008 18:36

pri nas so bile prisotne faraonke (tiste majhne rdeče) kakih 7 let nonstop...vsepovsot...toliko jih je bilo da smo vsak dan kej metali proč...na koncu je vse pristalo v hladilniku, saj ni bilo druge rešitve. Poskusili pa smo vse mogoče, biokill, pips, hiške,... Ko smo dobili psa so te mravlje enostavno izginile in od takrat (minilo je 10 let) ni bilo v celi hiši več ene same mravlje. Zakaj pa ne vem... zdaj ko sem pa s fantom v stanovanju sva tudi kar naenkrat mravlje dobili v kuhinji in to pod omarami...pa je biokill vse pobil in jih ni več. ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 03. maj 2008 18:38:03

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. maj 2008 21:04

Tudi nas vsako pomlad obiščejo mravlje. Po nekaj letih sem ugotovila, da mi učinkuje naslednje: 1.Nastavim vabe- tiste, ki naj bi imele snov, ki jo potem marvlje odnašajo v svoje prebivališče. Kupila sem jo že od različnih proizvajalcev 2. Z Biokilom ou. zadnje dve leti je en Merkatorjev preparat - pošpricam okrog oken, vrat, po kakšni steni, pod omarami... pač tam kjer imam izkušnje, da so se nahajale in da jim preprečim pot naprej po stanovanju - to po nekaj tednih, ko se spet kakšna prikaže ponovim, potem pa jih običajno ni več, do naslednje pomladi To so navadne mravlje, s faraonkami pa je večja težava, teh k sreči nimamo. LENČA

ELMA  

član od: 19.4.2008

sporočila: 93

3. maj 2008 21:53

aki je napisal/a:
Ravno zadnjič sem izvedela in na lastne oči videla neverjeten učinek, kako se znebiti mravelj. Nekaj mravelj zmečkamo in jih tam pustimo. Nastane panika med mravljami in začutijo ogroženost in jo ucvrejo. Mimogrede odnesejp s seboj tudi pokojne sorodnice.V nekaj minutah ni bilo nikjer nobene in se ne vrnejo, ker so dojele da so ogrožene. Aki[pikapolonica]
Ta je ful dobra in smešna ... Bom poskusila tudi jaz.... ELMA

ursi.lavric  

član od: 22.4.2008

sporočila: 21

4. maj 2008 15:34

Tudi pri nas ni zaleglo nič.Samo gora umazanije je bila,saj sem posipala vse mogoče.A mravlje so po nekaj letih izginile, so si našle drugo pot. ursi.lavric

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

4. maj 2008 18:08

Še ena nesrečnica, katero obiskujejo mravlje. Jaz se poslužujem biokila. Takoj, ko jih spomladi zagledam, z Biokilom pošpricam vse vogale kuhinje in dnevne, pa tudi migajoče mravlje, da pocrkajo. Ponoviti moram največ 2x, potem jih do naslednje spomladi nimam več. Taia

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

21. maj 2010 10:34

To poletje so se tudi pri meni pojavile mravlje -v kuhinji.Najprej sem poskusila z cimetom,ni pomagalo.Naslednja je bila sol-tudi to ni pomagalo.Na zadnje sem kupila v semenarni bel prašek,posula tam kje jih je bilo največ in mislila da jih ne bo več.Pojevile so se še dvakrat-posula sem prašek po njih in za zdej je mir.Upam da jih več res ne bo. golubić

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. maj 2010 11:49

Dajmo se malo smejati, ko sem prebrala naslov teme, sem mislila, da je govora o našemu ultramaratoncu Dušanu Mravljetu. Se vidi, da mi bolj kot kuahrija hodi po glavi tekarija.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti