Urinoterapija

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. maj 2007 20:31

Gotovo je v urinu nekaj sestavin, ki so lahko koristne; navsezadnje tudi najdražje kreme za obraz vsebujejo ureo. Ampak se mi zdi, da imamo dandanes le metode, s katerimi te posamezne, morda koristne,  sestavine ločimo od odpadnih - in navsezadnje je urin le način izločanja odvečnih snovi iz telesa.

Ne zamerim nikomur, ki poskusi v sili - ne verjamem pa tudi, da dokazano pomaga. Se mi zdi, da je to tipičen primer placebo učinka - še sploh, ker si težko predstavljam, da bi nekdo premagal ves naš privzgojeni odpor proti pitju in nato sam sebi priznal, da mu ni prav nič pomagalo 

Pa tudi mislim, da bi sodobne farmacevtske firme to že zdavnaj pograbile, če bi res delovalo

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 17. maj 2007 20:33:36

Anaya  

član od: 3.1.2008

sporočila: 1

3. jan 2008 23:14

V homeopatskih zdravilih je tudi pogosto urea. Anaya

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

4. jan 2008 6:25

Urea pač ni isto kot urin, urea je samo ena od kemijskih spojin, ki nastaja v presnovi, v naših celicah.

citat: CO(NH2)2, diamid ogljikove kisline; Končni produkt presnove beljakovin, ki ga izločajo ribe, krkoni, sesalci in ljudje. Nastaja v jetrih iz amoniaka in ogljikovega dioksida ob katalitičnem delovanju ornitina prek različnih vmesnih spojin. (konec citata).

Aja, naj dodam še to, da je urea seveda sopomenka za sečnino.

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 04. jan 2008 19:18:28

neznan uporabnik

12. jan 2008 18:46

lep pozdrav juhica,kaj bi rada povedala s to analizo,a ti veš da je mesna juhica samo prekuhan urin.KAR se z urinom ne izloči se naloži v tkivo,ko kuhamo juhico se to izloči v našo juhico.Se pravi goveja juha,razredčen,prekuhan goveji urin.pa dober tek. wran

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

12. jan 2008 18:52

ja wran, ti si pa zanesljivo svetovni prvak v logiki.....da nisi slučajno iz politike? lep pozdrav, Sonja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. jan 2008 21:17

Meni se zdi, da je urin izloček iz telesa, ker pač tako mora biti in ne vem, zakaj bi še enkrat izloček vnašali noter....kar je za ven je za ven! titta=

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

12. jan 2008 22:08

Pravijo, da če se npr. urežeš, se polulaš na rano, tako zmanjšaš možnost okužbe. A to se mi ne zdi grozno, uživala pa urina raje nebi. Kajcika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jan 2008 10:28

Kajcika je napisal/a:
Pravijo, da če se npr. urežeš, se polulaš na rano, tako zmanjšaš možnost okužbe. A to se mi ne zdi grozno, uživala pa urina raje nebi. Kajcika

To so res uporabljali včasih, kadar  ni bilo na voljo drugih dezinfekcijskih sredstev - recimo drvarji v gozdu nekje daleč od doma.  Doma so rane raje polili s tinkturo arnike, namočene v špiritu. Urin v takem primeru je rešitev v sili, ne pa pravilo.

Cila

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. jan 2008 10:47

Wran51, link te pelje do male razjasnitve o tem kaj je v urinu. Če kuhaš govejo juhico ali pa ješ goveje zrezke ali karkoli mesnega, pač poješ sestavine takšne ali drugačne. Se nisem nikoli obremenjevala s tem in se tudi ne nameravam. Če ti nadomeščaš beljakovine s čim drugim jih pač. Urin zdravega človeka je sterilen, zato se je tudi uporabljal za spiranje ran. Koncentriran urin so včasih uporabljali tudi za strojenje kož. Ne vem, zakaj taka debata o urinski goveji juhici, kaj pa meso rib hrustančnic (ala morski pes....). Ki lahko neusmiljeno zaudarja po urinu, če ni sveže, ker se sečnina razkraja v mesu? Ob vsaki debati o tem, kaj je zdravo in kaj ne se spomnim tiste pesmi od Domicelja: Kaj naj si skuham, kaj naj pojem, kaj naj ... kaj sploh še smem.. LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti