Piknik ideje

gyokuro  

član od: 24.8.2006

sporočila: 16

tema odprta - 26. apr 2007 7:58 | ogledi: 7.328 | odgovori: 8

Pozdravljeni vsi kulinarični mojstri! Jutri nameravamo otvoriti piknik sezono in problemček je v pomanjkanju izvirnih idej za kako salstno jed in pijačo. Roštilj bo zelo zelo provizoričen med gosti vegetarjanci in oseba, ki se mora izogibat vsem mlečnim izdelkom. Zelo bi bila vesela če bi imeli kakšen superslasten recept v rokavu za cca 20 lačnih, niti ne zahtevnih jedcev. Hvala pa lepe sončne praznike.

gyokuro

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. apr 2007 9:28

gyokuro, seveda se bo našla kakšna ideja.

 

Če prevladujejo vegetarijanci, ti bom natresla nekaj malega, kar se ta trenutek spomnim (čeprav smo mi zapriseženi vse jedci...)

 

Nekje sem videla krompirjeve pogačice z nadevi. Narediš krompirjevo testo kot za cmoke, morda ga malo bolj soliš in vmešaš še kakšno mešanico začimb. Potem narediš ovalne pogačice, malo debelejše, in vtsineš, da nastane vdolbina. V to nadevaš poljuben nadev: skuto, mleto meso, zrezano različno zelenjavo, losoa z blitvo, slanike, itd itid. Preliješ z malo olivnega olja ali zeliščnega masla in spečeš v pečici (če te zanimajo podrobnosti, sporoči, pa ti pošljem natančen recept). Pogačice se lahko jedo tudi hladne.

 

Pa zelenjavni ražnjiči - na paličice nabodeš na rezine zrezane bučke, papriko, por, rdečo in belo čebulo, da je bolj pisano...

Vmes daš kos ribe, če jih vegetarijanci jedo, ali pa garnele, tudi sipice ali male lignje.

 

Tudi treviški radič na žaru je zelo dober - vegiji jedo samo radič, mesojedci pa ga jedo kot prilogo.

 

Tudi kakšna zelenjavna pita je za piknik super varianta; narežeš jo na kocke in se lepo je z rokami.

 

V bazi receptov je tudi caponata - mešana marinirana zelenjava.

Za take jedi niti  ne potrebuješ kakšnega posebnega recepta: jajčevce, papriko, bučke - vse zrezano na rezine- opečeš na olivnem olju, odcediš in preliješ  z marinado iz olja, vina, kisa, soli in začimb (česen, poper, rožmarin, origano, peteršilj.....po navdihu in zalogi) ter nekaj časa pustiš, da se okusi prepojijo.

 

Večina teh jedi je praktičnih, ker jih lahko pripraviš vnaprej in jih potem razložiš po mizi. Gostje ne bodo lačni, tačas se pa tudi na žaru, pa če je še tako majhen, kaj speče in se druženje nadaljuje...

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

26. apr 2007 10:09

mi imamo tudi piknik, pa bi naredila piščančje ražnjiče in so menda bolj sočni, če je vmes še kakšen košček slanine. Na slanino se ne spoznam najbolje - kakšno moram kupiti? Hvala, lp Scorpy

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

26. apr 2007 10:10

Meni nikoli na roštilju ne manjka v tanke dolge rezine bučk zavit sir(uporabim dve tanki rezini zviti prećno), spet s tisto malo leseno viličico in potem pečeno. Prav tako v rezine bučk zvijem in spnem na tanke trakove narezano zelenjavo (por, korenje, stročji grah, stročji fižol, mlado čebulo...tako da del te zelenajve na koncih gleda ven. Za mesojedce to zelenjavo zrolam v zelo tanke svinjske zrezke. Pozdravček Marika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. apr 2007 10:11

Vegijem se boš mogoče ustregla tudi z zelenjavnimi nabodali, na katera lahko nanizaš še kockice tofuja. To bo lahko jedel tudi tisti laktozno-netoleranten človek... Poglej tudi pod prigrizke in pod "finger food", to so vse take male prčkarije, ki jih vzameš v roko in pohrustaš stoje - idealno za piknik. Sicer so pri nas vedno navdušeni, kadar naredim kruhke na palčkah - testo za kruh, kakšnega mate pač radi, potem pa zvaljaš kačice in jih oviješ okoli palčk, njami, ti rečem, pa tako lepo diši! Veri

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

26. apr 2007 10:46

Dolge paprike nadevane z palčko sira, ovito s panceto (za vegeterjance brez) in dodatzkom česna in peteršilja,  lepo zapečene , pa šampinjoni z česnom in peteršiljem, malancane, bučke , .....

 

Mamamia, za tiste pogačice se pa tudi jaz priporočam!

Lp,

kobra 1

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. apr 2007 11:25

Zajkaj pa mora biti piknik poln novosti in presenečenj?Zame najljubša je še vedno klasika.Čevapčiči,ražnjiči,zrezki,perutničke,klobase in lepinje pečene na žaru,zraven pa sveža narezana zelenjava.Včasih na roštilj pade še kaka bučka,paprika ali jajčevec.Zraven ponudim še ajvar,gorčico,kajmak in zeliščno maslo,pa še nobeden nikoli ni pojamral,da kaj pogreša in vsak vstal od mize zadovoljen in sit.Tudi vegeterjanci in"mlekar"najdejo na taki mizi kaj zase in ni potrebno zanje"posebej"pripravljati.Le vedeti moraš koliko vegijev bo,da ne bo mesa ostalo,zelenjave pa zmanjkalo.Čar piknika je v enostavnosti jedi in priprave,kar posledično prispeva k sproščeni atmosferi in tudi gostitelji lahko preživijo prijeten dan.Z jedmi,ki jih še nisi pripravljala se ne igraj preveč,ko imaš goste na pikniku,ker se lahko močno osmešiš,če ti spodleti.Drugače sem tudi vesel kake nove ideje,vendar so osnove za moj piknik zgoraj napisane,novitete pa poizkušam kot "prilogo". ati zlati

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

26. apr 2007 12:28

Scorpy je napisal/a:
Na slanino se ne spoznam najbolje - kakšno moram kupiti? Scorpy
Jaz ponavadi vzamem domačo bunko (slanino), sem pa že dala vmes hamburško slanino in obvezno papriko (rdečo, rumeno, zeleno...). Čebula pa mi v ražnjičih ni dobra. Se strinjam z ati zlati-jem: tudi jaz imam na pikniku najraje "klasik" varianto: čevapčiči, ražnjiči, hrenovke (zavite v slanino), tanki kotleti, perutničke,.... mmm. Seveda pa mora biti tudi zelenjava (na 1001 način). Komaj čakam...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti